» »

Glasba v ozadju spletne strani

Glasba v ozadju spletne strani

Bela01 ::

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje.

V body v template-ju sem vključla naslednjo kodo:

< embed src="sunrise.mid" autostart="true" loop="true"
width="2" height="0">
< /embed >

Glasba sicer igra, ko odpreš kakšno stran, vendar je problem, da vsakokrat, ko kliknem na kakšno drugo podstran začne znova igrat. Kako naj spremenim kodo in kje jo naj vključim, da bo glasba neovirano igrala ne glede na izbiro podstrani?

LP

Ziga Dolhar ::

Če že RESNIČNO moraš početi tovrstna grozodejstva - uporabi frejme.

(Can't get worse anyhow, can it?)
https://dolhar.si/

Bela01 ::

Heh.

Zakaj grozodejstva? Pač so želje take, jaz jim bom pa ugodila ;).

Kaj pa če ne uporabljam frameov? Kako pa takrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bela01 ()

Ziga Dolhar ::

Takrat pa bolj težko.

Če ne maraš framesov, poskusi flashe.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Ali pa odpri popup, v katerem bo igrala glasba.
https://dolhar.si/

Groove ::

kaj pa popup blockerji? :\

Bela01 ::

Hm.

Še kakšna možnost?

Stran je v bistvu že končana. Pač naknadno bi morala zdaj to dodat in ne bi rada zaj vse spreminjala (frame)

Binji ::

Za zacetek narocniku poudari, da je 90% moznosti, da bo obiskovalec stran zaprl, takoj ko se nekaj oglasi v ozadju. Vsaj jaz jo vedno.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Bela01 ::

Sej to je tudi res.

Bom jih poskusla pregovorit.

mte ::

Se strinjam. Kolikokrat mi je skoraj zvočnike razneslo ko nisem pričakoval da bo kaj udarilo s kake strani... vglavnem taki želji enostavno NE MOREŠ ugodit, če si vsaj približno sposoben spletni razvijalec.
lp

Gandalfar ::

1 pixed audio player je kul za te zadeve: Tutorial for Flash MP3 Player in [http://www.1pixelout.net/code/audio-pla...

saj bi pokazal v akciji kjer so me prisilili uporabit ampak se bojim, da me bodo forumasi lincal ;)

just_a_cook ::

Glasba je katastrofa za spletno mesto lahko. Zamisli si, da neko gleda tvojo spletno stran v sluzbi in potem zacne kar nekaj igrati idp.
Sodelavci bodo takoj vedeli, da ne delaš in stran bo nekdo hitro zaprl. Verjemi.
==================
Just a cook

Bela01 ::

Nič še kr vztrajajo.

Zdaj sem pa nareidla tako. Špila samo na index-ni strani. Vse ostale so pa tiho. Je pa taka bolj tiha muzika.

Te pač naj majo, če te že hočejo.

Gost ::

Nujno naj bo zraven gumb za ugasnit pa je zadeva rešena. Še bolje pa, če je po defaultu ugasnjena, vključi si jo pa tisti, ki jo želi.

Bela01 ::

Tak zdaj sem naredila en frame na vrhu. Pomagala sem si s stranjo, ki jo je predlagal Gandalfar.

Pojma nimam zakaj noče predvajat skladbe. Pa je nastavljeno tak kot je napisano.

Napiše mi kao, da je napaka pri nalaganju skladbe (v samem player-ju mi to napiše). Pesem je v audio mapi. Stran na kateri pa je to pa je izven te mape (audio mapa je torej podmapa te mape). Fajl je pravilno imenovan. Kaj bi lakho bilo narobe?

Bela01 ::

Še nekaj kak naj nastavim, da bo že po defaul-tu igralo?

Bela01 ::

Tolko da povem ;): Stran je že na netu. Naredila sem en frame na vrhu strani in pol tam en mali player, da se lahko vgasne. Zakaj pa ni hotlo najprej delat pa nimam pojma - verjetno nisem kaj skopirala vredu.

Jackass ::

Da ne načenjam nove teme...

Delam stran za prijetelja, ki je kitarist, gre za njegovo osebno stran, ki jo potrebuje za biznis in hoče, da v ozdaju igra glasba. Mimogrede meni grejo tudi te strani na živce, sam te glasbeniki majo to kr velikrat.:\

A ta Flash MP3 Player dela kul, če maš PHP stran?

Bela01 daš lahko link do te strani? A zdej k si dala ta player v en frame, se predvaja povezano?
jAcKaSS

mte ::

Jackass: Dober spletni razvijalec bo vedno našel dovolj dober argument, da prepriča stranko glede takšnih in drugačnih neumnih idej. Jaz sem tudi glasbenik pa niti malo ne bi želel ljudi strašiti brez njihove želje. In take strani teh glasbenikov, kjer se njihova glasba začne predvajati samodejno, so mi pa najbolj bedne in se jih prav potrudim čim manj obiskati, če le lahko do informacij pridem na drugi način.
Seveda vključiti na stran flash player, ki ga obiskovalec vklopi ročno je za moje pojme zelo razumna alternativa (ali pa spet ne, če gre za biznis in ne predstavitev glasbenika).
lp

Ziga Dolhar ::

mte, ideologijo na stran,

mi znaš pokazat 5 strani glasbenikov, katerim v ozadju ne špila glasba? (Ni treba kazat, da/ne bo zadoščal :))

--

Če zopet vključiva ideologijo. Hmmm, nekako se mi zdi, da je morda v primeru glasbenikov vseeno upravičljivo, če nas na spletišču spremlja njihova glasba. Ampak zaenkrat bi bil to edini primer, kjer se mi to res zdi dopustno.

(Mnogokrat pa v maničnem iskanju gumbka "mute" izgubim živce, ja.)
https://dolhar.si/

mte ::

Ziga: da, od 7 vnosov svetovno znanih glasbenikov v google, sem jih brez problema našel 5 brez glasbe v ozadju (predvajat začneš ročno ali pa še to ne), za ostali 2 sem že vnaprej predvideval, da bo igrala :)
OK, se pač ne strinjava, big deal. :)

pa da ne bo samo offtopic:
Jackass: PHP nima nobene veze s tem. Mogoče moraš malo pogledat če predvajalnik uporablja kakšno bazo zadaj in da je ta kompatibilna s tvojo, ampak načeloma so prilagojeni za vse najbolj uporabljane zadeve.

Gandalfar ::

glasbeni festival? :)

sverde21 ::

Jaz bi rešil zadevo s stranjo glasbenika tako, da bi v meniju dodal izbiro "Glasba" ali nekaj podobnega in potem naštepaš nekaj pesmi, ki si jih lahko obiskovalec zažene in posluša (flash powered seveda).

Meni se zdi to še najboljša ideja, ker da ti (karikiram) začne nek death metal na ful razbijat preko tvoje umirjene klasične muske, grem stavit da jih bo 99.9% zapustilo stran po hitrem postopku.:\
<?php echo `w`; ?>

Jackass ::

Sej sm ga uspel prepričat v varianto z nekim predvajalnikom. K sm omenu php je pa stvar v tem, da se ob vsaki zamenjavi vsebina stran naloži na novo, kr pomen, da se glasba ne more neprekinjeno predvajat v ozadju. Ali pač?

Drgač gre pa za klasično glasbo, tko da nobenga ne bi glih kap zadela.;)

Zdej torej razmišlam v tej smeri, d abi mel nek seznam komadov in bi se ob kliku na enega izmed njih začel le-ta predvajat. Ali naj iščem v smeri flash playerjev ali obstaja kakšna javascript različica? Sam rabu bi kej tazga, da bi lahko vsa mal oblikovno (vsaj barvno) prilagodil zadevo.
jAcKaSS

Gandalfar ::

novi script.aculo.us ima mp3 player plugin vgrajen: mir.aculo.us - vprasanje, pa ce je to smer v katero zelis it (predvsem zaradi zahtevanega predznanja in implikacij taksnega javascript frameworka)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrača se WinAmp (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10221877 (4172) zavajon
»

Kakšen računalniški program bi vam trenutno prišel prav

Oddelek: Programiranje
172001 (1379) Rias Gremory
»

[Android] Aplikacije in Igre

Oddelek: Mobilne tehnologije
243881 (2376) bdoxx
»

AJAX in PHP programiranje

Oddelek: Izdelava spletišč
11782 (583) HardFu
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364289 (2678) kapca81

Več podobnih tem