» »

Nakup zvočne kartice

Nakup zvočne kartice

andrejrak ::

Lep pozdrav!
Kupujem zvočno kartico, ki bo izključno namenjena poslušanju glasbe. Zvočno kartico bom uporabljal v avtu, tako da je nebom uporabljal v nobenem 5.1, ... sistemu. Prav tako ne potrebujem nobenih EAX in drugih učinkov.
Gledal sem Creative-ove kartice s procesorjem X-Fi. Ali ima recimo X-Fi Xtreme Audio slabši zvok kot X-Fi XtremeGamer Fatal1ty, ali je druga dražja samo zaradi optimizacije za igranje iger.
Katere druge kartice še predlagate? Lahko tudi višjega cenovnega razreda. Sam sem gledal Auzentech kartice, ki so kar dobro ocenjene po raznih testih.
Še enkrat poudarjam da mi je pomembena samo kvaliteta zvoka.
Hvala
Andrej

pinx ::

Jah, kaj naj rečem ... :D

Priporočam, sicer pa tudi z X-Fi ne boš zgrešil. Pravzaprav bo za glasbo verjetno še kanček boljši.

usavko ::

A je zvočna, integrirana na matični, dovolj dobra za zvok oz. kdaj bi lahko začeu razmišlat o nakupu zvočne kartice kljub temu da je že na plati?

GrimReaper ::

Odvisn kakšna je, če ti daje šume, seveda da je za zamenat.
Drgač pa če je HD (vse novejše plate), ne boš opazil razlike če kupiš kakšno Audigy.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

andrejrak ::

Najprej hvala za odgovore.
Integrirano zvočno imam na neki Socket A Gigabayte plati stari približno 5 let. Zamenjati jo mislim v vsakem primeru, ker se mi ne zdi smiselno šaprati denarja pri zvočni, ker sem tudi za ostalo opremo (zvočniki in ojačevalci) odštel kar nekaj denarja(vsaj z mojega stališča).
Ima kdo mogoče kakšne izkušnje z Auzentech HDA X-Plosion 7.1 Dts? Gledal sem tudi Auzentech X-Meridian 7.1, ki je s stališča predvajanja glasbe boljša od X-Fi(baje), vendar so jo nehali proizvajati in jo je zelo težko dobiti!
Tako da se nagibam k nakupu X-Fi Xtreme Audio, ki pa je tudi najcenejša.
Ali lahko pozroča probleme procesor, ki je Athlon XP 1600+, katerega imam nastavljenega na 100FSB(okol 1300mHz), na Creative strani pa zahtevajo vsaj Athlon XP 2000+ procesor?
Hvala
Andrej

Ted ::

Če se ne motim ima Club 3d Theatron (Jae, mimovrste) isti hardwer kot auzentechovi kartici in tako lahko uporabljaš auzentech driverje.
Mah...

pinx ::

Imaš na sliki, sicer pa poglej v moj podpis ... ;)

mateii ::

Da si sposodim temo kero kartico se splača kupiti, za poslušanje glasbe, igranje iger ter občasno gledanje filmov na 5.1 zvočnikih (sendaj imam integrirano realtek alc850?

Tole: Club 3D Theatron Agrippa DTS 7.1

ali tole: Club 3D Theatron DD 7.1


Zanima me kakšna razlika je med tema karticama ali je agrippa res tolko boljša, oz če se res pozna tako velika razlika med tema dvema karticama al bo cenejša verzija prav tako vredu???

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

pinx ::

Pozlačeni konektorji, prvi pravi DTS dekoder, izmenljivi "ojačevalci" ... sicer pa poglej na tem naslovu.

Agrippa / HDA X-Plosion all the way! :D

mateii ::

Sem naročil =)

Če ne bo vredu te tepem do gola kost =)

joke :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510540 (2665) Machete
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384743 (1159) KTr1sk
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018173 (10509) sash69
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455198 (3513) jRk0
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161955 (1334) __Devil__

Več podobnih tem