» »

Kvalitetni monitor do cca 500 €

Kvalitetni monitor do cca 500 €

bosmla ::

Zdravo.

Takole potrebujem kvalitetni monitor do cca 500€.
Potrebujem ga za doma vendar bo 60 % uporabljen za graficno delo ostalo internet, igre in film. Velikost diagonale naj bi bila pac cim vecja (ceprav bo zraven se en 19" monitor za orodja).

Zelo rad bi slisal izkusnje, sem pa precital nekaj podobnih tem in ugotovil, da posamezniki zelo dobro obvladate.. (sam v sluzbi uporabljam Apple in Eizo monitorje, ki pa so za domaco uporabo predragi) zato prosim predlagajte monitor s kvalitetno (barvno) sliko, ki pa ne bo imel odzivnega casa preko 10ms g-g.

Ted ::

Velikost? Je lahko wide?
Mah...

T-h-o-r ::

nec multisync 20wgx pro
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bosmla ::

seveda je lahko tudi sirok tudi sam sem nekako prisel do NEC-a vendar me zanimojo predvem tudi lastne izkusnje bolj zahtevnih uporabnikov, ker sem prisel nekako do zakljucka da Nec 20WGX2 ni ravno primeren za delo z barvno obcutljivimi slikami...

Edit: se nekaj dodal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

kljucavnicar ::

NEC MultiSync 20GX2 ja najboljsi monitor za to ceno. Samo pazi, ker ima monitor "glossy" prevleko, moras paziti v kaksnem prostoru ga uporabljas.

bosmla ::

Monitor bo namescen tako, da bo za njim okno (torej obrnjen vstran od okna)... ima pa NEC MultiSync 20GX2 se eno slabost poleg plescanja - ni nastavljiv po visini.

Ima mogoce kdo kaksen drug monitor, ki ga lahko uporablja tudi za urejanje fotografij (nasploh delo z barvami) oz ve za njega seveda cenovno do cca 500€

biokill ::

dell 2007wfp

m.i.h.a. ::

^^se strinjam

Maximus ::

dell 2407 hc

Fizikalko ::

bosmla ::

Tegale 2007WFP sem si ogledal na prvi pogled deluje dobro vendar je pri Delu navada, da panele kar zamenjuje tako da ne ves kaj dobis (ta primerek ima IPS ali pa ne) pa tudi odzivni cas je sumljivo dolg... ga ima kdo? Izkusnje?

Dell 2407WFP 24' ' je nekoliko (2x) predrag.

NEC MultiSync 2070NX pa poznam od prijatla zal je narejen (oz je bil, ker so proizvodnjo ze zakljucili) za pisarnisko delu kljub IPS matriki...

Fizikalko ::

Aha, in kaj to pomeni?

krho ::

Dell 2407WFP-HC te pride 685€ monitor + poštnina iz Nizozemske.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bosmla ::

@Fizikalko Monitor ima zato slabo osvetlitev (vsaj pri prijatlu je zelo neenakomerna) pa tudi crna je bolj siva...
@krho Mogoce sem malo staromoden ampak tak kos obcutljive plastike (&Co) ne bi narocal od tako dalec, da bi na koncu placal 100€ manj (pa se vedno je drag)

No pa saj najbrz kdo doma uporablja se kaksen dober (barvno) monitor ki ni dost preko 500€? IZKUSNJE??? :O

Fizikalko ::

No, sam imam 1970NX , ki ima prav tak panel. Osvetlitev res ni vrhunska, a se to opzai samo in izključno na temni podlagi v zatemnjeni sobi. Ostalo je tip top. Črna pa pri NOBENEM SIPSu ni čisto črna.

biokill ::

res mislim da je 2007WFP bestbuy now........ali pa nec........tudi sam sem biu pri istem problemu.......sam te dve varjanti imaš...kr drui,npr...samsung, pa za 500eurou dobiš za 5inčev večjega, pa je slika 5x slabša......torej za ta denar edino dell vs. nec

L.P.

m.i.h.a. ::

jp.....če bi rad glossy zaslon potem nec-a, če hočeš navadnega pa dell-a

bosmla ::

@biokill Kaj ti imas 2007WFP - ce potem prosim za izkusnje

Glosy pa nekako ne bi - sploh ne vem zakaj delajo tako svetlece premaze gor?

biokill ::

sam ga nimam, vendar ga bom kupil.....o njem še nisem slišal nič slabega.....aja za informacijo, ima ga pa m.i.h.a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

bosmla ::

m.i.h.a. mogoce lahko poves nekaj izkusenj s 2007WFP?? ali pa se kdo?? pocasi bom nekaj kupil, ker delo na enem slabem monitorju nikamur ne gre :'(

Zheegec ::

Glosy pa nekako ne bi - sploh ne vem zakaj delajo tako svetlece premaze gor?

Pojdi pogledat. O monitorjih lahko fantaziramo na veliko, na koncu je pa važna dejanska slika.

Res, pojdi si pogledat 2007WFP (predhodnika sem veliko prižigal in je bil dober, ne odličen, ampak definitivno med boljšimi monitorji na trgu), NEC 20wgx2, pa kakšnega Samsunga 245B, da boš videl razliko s TN matriko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

m.i.h.a. ::

sej v bistvu ni kaj za napisat in tudi nočem nekaj pretirano hvaliti samo zato ker ga imam

ima S-IPS matriko, kot tisti nec-ov, vidni koti so zato zelo dobri, nima glossy premaza, ampak jaz ga nisem niti hotel, barve so kul, ghosting ni opazen,...
imaš možnost priklopa video-in (kamera, dvd predvajalnik,ipd.) in lahko spremljaš sliko v sliki, sliko ob sliki ali pa celozaslonsko sliko preko video-in (činč in s-video priklop)
potem so tu možnost rotacije (pivot), nagiba, višine, usb hub,...

...za tak denar ima pomoje dovolj lastnosti, ki so razlog za nakup, sicer pa če hočeš S-IPS boš moral iskat monitor cenovnega ranga kot sta tale nec in dell, ostalo kar je cenejše je po vsej verjetnosti že TN matrika
kako se obnese v primerjavi z nec-om pa ti žal ne morem povedat.......po nekaj pregledanih testih me je zamikalo, da bi si ga kar preko eBaya naročil, ampak sem potem dobil ebay ceno že kar v slo (just dont ask me how and where, pls):D

bosmla ::

Hvala za odgovor - mislim da bom konec tedna ponucal da ga kupim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196650 (5414) Zheegec
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354545 (3674) Ted
»

monitor

Oddelek: Kaj kupiti
71383 (1293) Kriko
»

Monitor LCD 22" vreden nakupa?

Oddelek: Kaj kupiti
253167 (2116) 54321
»

Kateri LCD monitor WideScreen priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
201989 (1611) Banananjam

Več podobnih tem