» »

ATI Radeon HD2900PRO , HD2900GT

ATI Radeon HD2900PRO , HD2900GT

1
2
3

OChack ::

u nemčiji je cena clo 207€ , pri nas so predvidene cene med 230 in 249€ (odvisno od proizvajalca in bundla) >:D
Int€l inside, IDIOT Outside

Amadeuss ::

Hm...jest sm mal prej dobu mail iz sestavi.si. Pravojo da jih dobijo vendar da bo cena predvidoma okoli 270 EUR. Men se zdi to mal predrago:\

Klemzz ::

za downclockano je cena super...bi raj dau cca.100€ več za čisto xt? raj kupš dobro hlajenje za grafo pa jo naviješ v višave :)

Amadeuss ::

Ok sej ne rečem, sam se mi zdi trapasto če je cena v tujini 40 EUR nižja...mejbi jo bojo mel pa kje ceneje...al preveč upam?:8)

dzinks63 ::

:)) Čisto prve pošiljke so vedno malo navite cene. Čez kakšen mesec , se pa cene znižajo in stabilizirajo.

Amadeuss ::

Problem je sam ker je na razpolago baje samo omejeno število teh kartic...drugač mi nebi blo problem počakat en mesec..:P

OChack ::

ja 270e je mal prehuda.......drgač pa ni to lih omejena različica, sam špač nimajo lih tok slabih čipov, ko bodo vidl da je povpraševanje veliko bojo tud navadne delujoče XT čipe dal v pro in zadeva se bo še bol navijala
Int€l inside, IDIOT Outside

rdecaluc ::

Bomo vidl, samo ne vem če se jim bo splačalo polno delujoče čipe prodajat pod ceno...
Est modus in rebus. ,typos

Senitel ::

Saj so vsi Radeon 2900 čipi "polno delujoči", samo frekvence na katerih delajo se razlikujejo.

Amadeuss ::

Hm kaj se je pa zdej zgodilo z Radeoni 2900GT? Pro verzija je zunaj...o GT pa ne duha ne sluha;( ...poleg tega sm malo razočaran nad ceno 2900PRO...napovedovale so se nižje cene... Pa še vsi majo na zalogi samo neke omejene količine:(

Amadeuss ::

Res noben ne ve kaj se dogaja z 2900GT?:(

rdecaluc ::

pride kmalu ven . vendar je to oskubljena vrjanta
Est modus in rebus. ,typos

Amadeuss ::

Sm pol najdu ja...baje da pride v ponedeljek... Če bo oskubljena varianta ma ne moti...seveda če bo cena temu primerna... Ker zadeva naj bi bla hitrejša tko od Geforca 8600 kot Radeona 2600, kar pomen da bo z spodobno hitrostjo v igrah lepo sedla v srednji razered...

Buggy ::

Torej 1Gb varianta 2900pro nima GDDR4 ampak GDDR3?

keber ::

Mlacom jih že ima na zalogi. Zgledajo precej poceni. :)

Vzel bi jo takoj namesto 8800 GTS, ampak ... Mislite, da se mi jo splača kupiti "na zalogo", ker nameravam nov računalnik kupiti šele konec leta? Ali bo takrat bolj verjetno na voljo za manj denarja več muzike?

Primoz78 ::

Nic se ne splaca kupovat na zalogo...razen ce si 99% da bo takrat cena visja...kar mocno dvomim...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Amadeuss ::

Se strinjam z Primožem..sploh pa do novga leta pridejo vn še nove kartice tako od Nvidie kot od ATI-ja, tko da raj mal počakej. Sm se sam ukvarju z podobno dilemo pa sm se odloču, da lepo parkrat vdihnem, se mal sprostim in počakam :D

Calligula ::

Kako poceni, ce je drazja od Nvidie 8800GTS, ki se jo dobi ze za 250 Eurov novo pri nas?

Tole ni nic :|

LjubimPeezde ::

ja samo kak euro se splača dodati.:)
Konec koncev je v večini testov boljša. Ker ima še več pomnilnika je še dodaten plus

Evo:
265 EUR

Best buy definitivno ta moment.
Kaj bo ko pa da Nvidia svoje nove ven je pa vprašanje

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Mah pricakoval sem bolj agresiven pristop glede na to, da toliko zamujajo. Nvidia bo pac pocenila 8800 in se osvezuje jih..

Radeona bi pac raje mel, ker ma se vedno bolj kvalitetno sliko kot Nvidia. V igrah pa tudi pri TV out se mi zdi, da je se vedno malenkost spredaj.

OZZY ::

e best buy v primeru da je naročen iz tujine..z PTT me bo prišla 230 eur.....
Go with the flow.

OChack ::

še en južnjaški test radeona 2900pro, ki doseže solidne točke na dokaj stari platformi

link
Int€l inside, IDIOT Outside

hribovc ::

Še test na Guru3d.

Test Guru3D

dukenukem ::

in še athlončki x2 se bojo pocenili :D :))je pa po drugih državah cenejša,a spet zato ,ker druge države kupjo več kosov in je količinski popust:\ sj to je limited edition in je povsod malo kosov ,al ne :\ bemti našo glupo državo ;(

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

ma pri nas je preveč posrednikov in vsak si neki vzame..
Go with the flow.

TOP ::

Pozdravljeni mene nekaj zanima katero grafo se sedaj splača kupit Ali 2900 pro ali 8800GTS.Gledal sem neke teste sam so grafe zelo blizu.Kaj vi mislite.HVALA

LjubimPeezde ::

Za podobno ceno vsekakor 2900Pro!
Več pomnilnika kar zna priti še prav v prihodnje:)
Pa tudi povečini je Ati malce hitrejši.

Veron ::

Samo sodeč po testih na guru3d skoraj v vseh testih bolša 8800gts

TOP ::

Ja saj te teste sem tud jaz videl,zato sprašujem ,katera bi bila bolša in zakaj.HVALA

dukenukem ::

če računaš da spravš frekvence malo gor ,bo 2900pro boljši ,sj ma 512mb :D

DJ MartiNi ::

Jaz bi kar ATija vzel. Več spomina.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Amadeuss ::

Kaj se pa zdaj dogaja za ATI-jevim 2900GT? Obljubljali so da bo izšel 8.10. Zdej pa ni ne duha ne sluha o njem;( Načeloma mam namen nabavit raučunalnik oz. bi ga že če bi blo kej pametnega za kupit kr se grafičnih kartic tiče...:| 8600 in 2600 sta predraga za to kr ponujata....2900PRO in 8800 GTS sta mi mal predraga...edin Radeon 1950PRO bi biu ok..sam mi pa ne diši k je pač še prejšnja generacija...medtem ko bi bil 2900GT verjento lih lepo nekje v zlati sredini8-)

Grafo ::

Mene sam neki zanima. Berem forum in je marsikaj ze povedanega.kupujem graficno nekje od 150 do 270 evro.cena glede na dobljeno! Gledal sem pa od xfx8800gts do SAPPHIRE Radeon HD2600XT 256MB DDR4 PCIe ali celo 2900 slabso varianto.Zdej pa ne vem a naj se pocakam teh par tednov-bodo res take spremembe al se odlocim za nekaj od teh gori.ker cenovno bi za 2600 dal 140E ona 8800 pa vidim daje okol 270.Ali priporočate kaj drugega?
Hvala za odg.

Veron ::

Grafo ::

pa ta radeon pro 512 zadovolji glede na ceno,ker ce gledam je np. 2600xt nekje 170 evrov.mislim kok bo hitr sprememba,ker sem se pri prejsni veliko ustel,ker je npr. shader postal zahteva

GrimReaper ::

Kaj se pa zdaj dogaja za ATI-jevim 2900GT? Obljubljali so da bo izšel 8.10. Zdej pa ni ne duha ne sluha o njem

Ne vem kako je s temi datumi, sam ene 2 tedna lahk pomoje komot prišteješ da pridejo v Slovenijo, tko nekak je blo z 2900Pro.
To kar si napisal je pa res, prava žalost kar se grafičnih tiče, sej zdej bo počas mal bol.
Drgač kartice so že en čas uzun, sam zalog ni:
2900GT from Club 3D out now
tukaj na sliki 6+8 pin priključek??
uradna stran Club3D

Se mi pa mal čudn zdi da ma Mlacom še 2900Pro na zalogi, sicer me pa kartica ni preveč navdušla, mogoče če bi bila pod 250€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Amadeuss ::

Mogoče jo majo pa glih zarad tega še na zalogi...;) Drugač sm mal povprašu za 2950 GT in baje pride drug teden če bo vse ok...

OChack ::

2900GT so minsli, serije 2900 še vsaj več kot en mesc ne bo, pr ns pa recmo raj 2 mesca
Int€l inside, IDIOT Outside

Amadeuss ::

Hm zdej si se ti pomoje mal zatipku. Prej sm mislu 2900 GT ja. Serije 2900 ne bo še dva mesca....no tuki je del kjer si se zatipku veš....ta je že par mescev tu:D Ti si verjetno mislu nove radeone na R670 jedru?

kmxkmx ::

Kaj ima že kdo pro-ja? Naj malo pokomentira kdo kako se obnese. Jaz ga imam naročenega.

sparklyslo ::

Kaj ima že kdo pro-ja? Naj malo pokomentira kdo kako se obnese. Jaz ga imam naročenega.


Imam od Club-a. Kako se obnese ?
Dela na XT brez problemov. Potrebno ga je priključiti na oba torej 6 in 8 pinski priključek (namesto 8 se lahko uporabi še en 6 pinski).
Sem mislil da bo strašno glasen pa sploh ni.

OChack ::

owwwww , se opravičujem, mislu sm na 2950 serijo, 5 mi je nekam ušla.
uglavnm pomoje da 2950 serije pr ns ne bo do konc novembra (sred novembra vzide skupaj z fenom in 790 platformo)
Int€l inside, IDIOT Outside

Veron ::

Je kdo kdaj slišal za Diamond Viper Radeon HD2900PRO 512mb?
So to tudi "pravi" XT čipi, ki so samo downclockani??

edit: očitno gre za napako v vnosu ime kartice, saj gre (99%) za čipe 2600pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

dukenukem ::

8800gts 320 fatal1ty test klik:)) so pa doteral tole zadevo ,skoraj tolk hitra kot gtx ;) a majo to v slo ?

Legend(SLO) ::

A je kdo na netu zasledil kšen soliden test 2900GT-ja. Ker jst iščem in iščem in ga nikakor ne najdem. Kot, da kartica ne bi obstajala.
krneki

Golnar ::

ce koga zanima sem nasel 2900gt za 170€

http://sestavi.si/item.php?id=266&tbl=g...

GrimReaper ::

Če so mel kle res HD2900GT, kartica ni nevem kaj, vseeno če kupiš X1950Pro:
test

Da bi bil prov za HD2900GT review, pa še nisem zasledil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Meizu ::

Sam, šit no, tale HD2900GT je crap of shit of shit of crap (bi reku kdo). Jst pa pravim tko - ta grafa je eno sranje. Da niti 8600GTS ne prehiti - groooza. In toliko stane? Ma pejd v rit no, nebi jst tega kupu, če mi jo v rit vtikaš.

Raje bi se odloču za 2900Pro, tale GT je resnično podn od podna. 8-O 8-O

Golnar ::

tale test se mi ne zdi verodostojen, imam x1950pro v navezi z q6600, in nisem videl nikjer nobenih 60fps, ampk 35-50fps na takih nastavitvah...

dukenukem ::

ja pa sj 2900gt je itaq low grafa počakte na 3870 una bo taprava :D
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287983 (7070) JamesBond
»

potrebujem nasvete glede grafične kartice.

Oddelek: Kaj kupiti
10846 (846) LazyAss
»

Sapphire pokazal delček prihodnosti

Oddelek: Novice / Procesorji
445279 (2719) Shegevara
»

AMD kmalu z Radeonom HD 2900 Pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
414937 (3133) DJ MartiNi
»

7900gs ali 7950gt ali 8800gts ?

Oddelek: Kaj kupiti
271722 (1412) jerry_p

Več podobnih tem