» »

TDA1562Q

TDA1562Q

flasha ::

Haj,

Naredil sem ojačevalec po načrtu od reberja, včeraj je delal še normalno dans pa ko sn prklopo je sam lučka gorela (tista ko pokaže kadar je ojačevalec "preobremenjen") pa tak buuuuuuuuu je delalo v zvočniku, sedaj me pa zanima kaj bi lahko blo narobe?, je mogoče čip šol?

sumim da bi bla kriva šola za to (mal heca more bit):P

LP Nejc
  • spremenil: flasha ()

drrogla ::

Predlagam da vprašaš kar reberja na elektro-n forumu... Se mi zdi da je tema za ta ojačevalnik že odprta...
TEMA

Pa malo bolj izčrpen bodi, če si kaj spreminjal ali "popravljal"...

Pyr0Beast ::

Mogoče kakšno diodo pobralo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

flasha ::

ničesar nisem spreminjal in ne popravljal, čez npč je nehalo delat:( kadilo se ni nič, tud vonjalo se ni nič da bi se kaj zažgalo, zvočnik dela normalno,...

LP Nejc

flasha ::

POPRAVIL!!!

Ugotovil sem da se more ojačevalec "segret" (ne se smejat) ampak ko sem ga navil do konca da je delal s polno obremenljivostjo je enih 10min samo hreščal pol pa je začel vedno manj hreščat na koncu pa je delal normalno.

Sedaj pa imam novo vprašanje glede tega ojačevalca, kako naj zvežem potenciometer (pa kolk ohmov je priporočljivo)? Če bi blo možo mi naj nekdo čimprej napiše ker res nujno rabim, nekje do 14.00 ure danes.

EDIT: prilagam sliko, na njej so označeni pini 1,2,3 sedaj pa me zanima kaj morem priklopiti kam?



Vem da morem uporabit:

4 = signal + (ojačevalec)
5 = signal - (ojačevalec)
6 = signal + (mp3)
7= signal - (mpr3)

sedaj pa mi prosim povejte kaj morem zvezat na pine (sn uredil s številkami tako da lahko lažje napišete kaj naj prklopim na enko,...)

LP Nejc
pa se že v naprej zahvaljujem za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

flasha ::

ok ugotovil

1=signal + (ojačevalec + mp3)
2=signal - (ojačevalec)
3=Signal - (mp3)

dela, upam idino da bo še delalo naprej:P

TESKAn ::

Potenciometer naj bo nekje ~10k.

Drugače si pa narobe povezal, skupen more bit -, torej samo spremeniš predznake pri tvoji vezavi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

flasha ::

aha itak ne vem kero je + kero pa - :P (je kaj narobe če sn narobe zvezo?)

potenciometer pa je 1M al 10M nisn zher (pa tud niam tega zdaj pri roki) 4,7k pa je mel premale "korake" za moje potrebe.

LP Nejc

TESKAn ::

- je ovoj kabla, + je pa žila kabla. Ponavadi imajo kabli za zvočnike tako, da imaš eno žico, ovito v plastiko, okoli nje je pa pletenica - ta pletenica je -, v žili pa +.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Sicer se pri 'plavajočih' masah res nimaš kaj bati glede polaritete, je pa dobro, da je - tam kjer mora bit.

Ugotovil sem da se more ojačevalec "segret" (ne se smejat) ampak ko sem ga navil do konca da je delal s polno obremenljivostjo je enih 10min samo hreščal pol pa je začel vedno manj hreščat na koncu pa je delal normalno.
No, nekateri delajo res tako, da se morjo mal 'ogret', samo ker si pravil da je prejšnji dan delalo v redu sumim da je nekaj narobe. Najboljš je, da preveriš napajanje, če je sploh dovolj močno, ter za kakšne hladne lote. Pa ojačevalca ne teraj do kraja, še isto sekundo, ko se prižge. Počakaj raje par sekund več, kot manj.

Mogoče bi lahko kaj ustvaril s logaritemskimi potenciometri.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Nekaj imaš temeljito narobe, najverjetnejke je kak elektrolitski kondi narobe obrnjen in imaš srečo, da je intergirano vezje tako hudo robustno (vendar ni neuničljivo).

Avtorjeva spletna stran.

Klikni in oglej si povečane slike z zgornje povezave in primerjaj s svojim primerkom, polariteta kondijev se lepo vidi in preberi še pdf. Kaj sporoča diagnostična ledika?
Nekoč je bil Slo-tech.

flasha ::

hmm...vso kondiji zgledajo pravilno obrnjeni, sedaj je ojačevalec od takrat delal skoraj 40ur (recimo 10ur neprenehoma) pa dela ša normalno:P. Res se mi ne sanja kaj bi lahko šlo takrat narobe.
LP NEjc

Azrael ::

Če sedaj dela normalno in nič ne kuha, imaš nekje hladen spoj. Nočem te strašiti vendar boš čez čas spet imel enake probleme.

Poglej zacinjene spoje in če kateri ni tak kot bi moral biti, je mat, hrapav ali je samo kroglica spajke, je to to. Mogoče slikaj spodnjo stan tiskanine in prilepi sliko sem.
Nekoč je bil Slo-tech.

crayz43 ::

Lp!

Tudi sam imam podoben problem ojačevalnik je deloval normalno 30min sedaj pa ne gane več nič.
Vezava pa je bila brez potenciometra direktno na vhod ker je s potenciometrom preveč "brnelo"

Ko vklopim napajanje rdeča ledica kratko zasveti nato ugasne.

Vezje sem že dvakrat pregledal in ne najdem napake in tudi niam pojma zakaj je sploh prišlo do nje.

Napajanje pa imam iz rač. napajalnika. (420W, 15A na 12V)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preprost ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
81310 (1114) MadMax
»

Ojecevalec 2×50

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61118 (953) zaposlena
»

Poraba ojačevalca (baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82510 (2308) Azrael
»

Ojačevalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81630 (1393) flasha
»

Iz zvočne direktno v zvočnike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221870 (1440) Pyr0Beast

Več podobnih tem