» »

Ojačevalnik

Ojačevalnik

flasha ::

Pozdrav,

Sestavil bi ojačevalnik ki bi bil dovolj dober da bi ojačal muziko tak da bi bil pimeren za kake manjše zabave (moč kot kaki navadni zvočniki za računalnik)na njega bi priklopil mp3, za izhod pa zvočnike od stolpa. Gledal sem ta ohačevalnik: Klik !!! pa me zanima če je primeren za to? Aja more pa bit napajanje na batarije (12npr. - akumulator)

LP Nejc
  • spremenil: flasha ()

flasha ::

gledal sem te artikle v conradu pa me zanima čee ib kateri ustrezal temu kar jaz rabim? Pa katerega mi priporočate:

kLIK 1
KLIK 2
KLIK 3

in pa v ic elektroniku tale komplet
KLIK 4

nekako se mi ta uz ic elektronik najbolj dopade. sam nevem če je 12V,...

LP NEjc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flasha ()

zlobcek ::

Tisti prvi TDA imam sam in je precej uredu zadeva. Za žurke z manjšimi zvočniki, kjer ne rabiš hude kvalitete je zakon. Navsezadnje tudi moč ni tako mala.


Če pa bi rad še kvaliteto, potem si oglej malo gain clone in podobne. Tega je na netu neomejeno.

Tisti v IC elektroniki je NF ojačevalec. Mislim da je to mišljeno za sub woofer. Lahko pa da je oznaka tam kar tako. Čeprav dvomim.

flasha ::

aha poznaš kak KIT komplet, ker mi ni zdaj za letat po trgovinah pa nabavlat dele vsakega posebi pa še kaj ne dobim,... gledal sem tudi te:
KLIK
KLIK
KLIK


sedaj pa vas prosim za linke do kompletov (cena do 30€), ki ustrezajo moijm zahtevam. pa da ni potrebno dokupovat kakih komponent (razen konektorjev, zvčnikov, ohišja,...)

najlepša hvala
LP Nejc

flasha ::

Heh danes doma neke probavo pa sn prišo na eno zanimivo idejo ki sem jo tudi izvedo, namrež vzel sn ene računalniške zvočike odloto dol transforamator pa prklopo brez trandformatora na 4,5V batariji (zamenjjo tud zvočnika za zvočnika od stolpa), in jaz to prklopim in glej ga hudiča deluje, sicer ne tako kot je delovalo ko je blo na 220V ampak del pa solidno:P (nekje z 50% glasnosti od originala).

Se lahko kaj zgodi m3ju al pa zvočnikom če tak pustim al jim nima kaj za bit? Drgač pa kak se vam zdi "ideja?" Ker če pogledam tak je dokaj ugodno vse skupaj (zvočniki za 4€ pa batarija za par € pa je to to:P)

LP Nejc

TESKAn ::

Poglej, koliko voltov ima izhod transformatorja, če slučajno piše gor. Najmanj toliko napetosti na bateriji more zdržat BP.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

flasha ::

piše ja, ma pa 9V jaz sn prklopo na 9.4V in zadevica lepo špila:P

še nekaj slik:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

Pyr0Beast ::

Nekaj podobnega temu sem gnal na 14V (polni NiCad) (blo je pa za 9) ... stvar se je od 10V naprej logaritmično grela in ni proizvedla dosti več moči, ampak je useeno delalo .. kar nekaj cajta, zdaj leži u škatli, ker je nimam za kje ponucat ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

flasha ::

sedaj sem sestavil tud oni ojačevalec po načrtu od reberja:P, špila zelo-zelo dobro, sn zmero pa je nekje 80dB (na zvočnike od stolpa):P - zapakiro pa sn ga v škatlo od kave:D

LP Nejc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313674 (3135) MadMax
»

Kater spajkalnik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164041 (4041) Pyr0Beast
»

Izdelava vezja za alarm za motorno kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234152 (1047) DimmniBurek
»

kje najti Luč ki utripa (pogosto v disku)...

Oddelek: Loža
91779 (1579) ;-)
»

Kje kupiti žarnice(slika)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142513 (2082) SkIDiver

Več podobnih tem