» »

SP/DIF problem v WIN XP

SP/DIF problem v WIN XP

BlackHole ::

Do zdaj mi je delalo ves čas lepo (razen z občasnim prekinjanjem zvoka) v Powerdvd XP. Potem sem inštaliral GordianKnot paket, da bi spravil en DVD v divx (z AC3 zvokom). Ko sem zripal prve AC3 streame na disk, v PowerDVD preko SP/DIF ni bilo zvoka samo preko SP/DIF, preko ostalih (2 speakers,..)vse v redu. Instaliral sem neko novejšo verzijo Powerdvd XP in mi je Sp/dif delal le da je še bolj pogosto prekinjalo. Inštaliral sem tudi audiofilters, ki naj bi bil namenjen AC3 zvoku in naslednji dan se preko SP/DIF sploh ni nič več slišalo, ne v WINDVD in ne v PowerDVD. Samo se mi zdi, da sem tiste filtre instaliral se preden sem sprobal delovanje SP/DIF. V WIN98 mi v WINDVD-ju deluje normalno. Kako lahko poiščem to napako za nepredvajanje siganala preko SP/DIF?
Imam SBLive value, če to kaj pomaga.

CaqKa ::

tisti ac3 kodeki ki jih posebej dol potegneš so pravzaprav kodeki od windvdja. tisti vem da vredu špilajo power dvd pa spet uporabi svoje ki so očitno slabši. pa preveri še če imaš še vedno kljukico pri digital output only

BlackHole ::

Imam kljukico, saj sem skoraj dve leti BP gledal DVD-je. Ugotovil pa sem tole;
Na novo sem instaliral DirecX8a in Sblive driverje. Za vsak slučaj sem najprej pognal Windvd in preizkusil sp/dif. Delalo super, potem sem ga zaprl in poizkusil še Powerdvd. In ni delalo, neverjetno. Ko sem potem pognal spet Windvd tudi tu ni več delalo. Koji vrag je to?

CaqKa ::

eh pa tu softversko nekaj nea spila... jaz mam porihtano da mi dela spdif out na divxe več pa ne rabim... za dvdje mam itak komponento


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako zvok od dvdroma do 5.1 sistema

Oddelek: Zvok in slika
5990 (898) Big_Al
»

AC3 digitalni izhod na SB Live! Value

Oddelek: Zvok in slika
91087 (943) zile
»

DivX filmi z AC3 v WIn XP

Oddelek: Zvok in slika
10910 (716) zile
»

AC3 in SB Live (audigy)

Oddelek: Zvok in slika
7962 (844) grizli123
»

AC3+WIN2000+POWERDVD=YESSSSS!!!!

Oddelek: Zvok in slika
81517 (1316) eraserr

Več podobnih tem