» »

Zracno hlajenje za S939 in za chipset

Zracno hlajenje za S939 in za chipset

Liker ::

Ok, danes bil pri necaku, ki se mu racunalnik bojda "nepojasnjeno" ugasa. :D
Hiter pregled je razkril da sta zaribala oba ventilatorja, tisti na chipsetu in tisti od procesorja (orginal AMD).
Zadeva se seveda hitro pregreje in ugasne.

Ok sedaj pa me zanima naslednje:
za CPU se je on odlocil da bi kupil Thermaltake Big Typhoon. Meni se tole zdi rahlo drago, tako da me zanima ce obstaja se kaj kar je relativno tiho, sama ucinkovitost hlajenja verjetno ni problematicna, saj je notri A64 3200+, ki se z original heatsinkom ni pregreval. Aja, plosca je Dfi LanParty Ut in kakor sem gledal razne zalmane, ki so malo sirsi, ne pasejo zaradi rama, ki je prekleto blizu CPU-ju.

Torej, kaj priporocate za CPU in kaj za chipset? (chipset ima takoj po bootu v biosu 55C in naraste do nekje 60, ko se zadeva ugasne zaradi CPU-ja)
Cenovno je sicer po njegovih besedah vseeno, a ker moja sestra nima ravno neskoncno denarja, bi jaz zadevo omejil nekje na 40-50€ za oboje.

LP

pozitron ::

Za cpu je pocen arctic freezer 64 pro, je dovolj zmogljiv, tih pa še za motažo ne rabiš plate vn dajat.

Kibby ::

Jaz bi vzel tega... neki casa nazaj sem bral da baje ful ok dela...
LINK

Sicer pa imas tu celo ponudbo, bos ziher najdo kaj ok... Recimo mas ze enga za cca. 11€... Tak da se ziher kaj najde za CPU...
LINK

Kaj se tice chipseta... celotna ponudba npr., v tele vente pa se ne spoznam lih...
LINK

pozitron ::

Kibby verjetno nisi opazu, js sm mu dal link za isti hladilnik kot ti. Sam, da je 5e cenej kot pri cool pc.

Kibby ::

Vidim vidim, vendar si me prehitel ko sem jaz tele linke skup metal in dajal not... dejstvo je da se da vedno neki dobit ceneje v drugi stacuni, tak da se s tem da si dal link z boljso ceno ne obremenjujem... mislim da bo ze najdo najugodnejso resitev, iskal je pa predvsem po predlogih kateri model sploh... LP

pozitron ::

Sej ni važen al sem dal cenej link jst al kdo drug, nisem nič slabga mislu. Omenil sem sam, da bo zato, da bo liker mogoče kak evro prišparal. Sej cool pc je fajn trgovina, sam včasih malenkost dražja od drugih. Imajo pa res veliko izbiro.

Liker ::

Hvala, obema! Se dobro da je en omenil da bi bilo potrebno za Big Typhoon vzet plosco ven... Ker se mi to nekako ne da poceti, price tale arctic cooling zelo v postev :)

Za chipset pa verjetno ne bom nic menjal ker bi tudi moral vzeti ven plosco. Pa je to zadnja stvar ki se mi jo da trenutno poceti :)

LP

pozitron ::

Drugače pa za ta novi model big tayphoon VX tut ni treba plošče vzet vn.

Urc ::

Drugače pa za menjat chipset hladilnik ti tudi ne bi bilo treba plošče ven vzet. Če bi malo pomislil... Hint: Nekako vzameš ven (precvikaš?) tista 2 "štiftka", ki držita hladilnik. Vzameš dol, očistiš termalno pasto, namažeš novo, vzameš nov hladilnik iz embalaže in ga pritrdiš s pomočjo novih plastičnih (kako se že reče po slovensko....hmm).

Z unim kosom pločevine se ti bo stvar samo pregrevala, ker ne odvaja toplote. Lahko probaš, ampak jaz nimam izkušenj s tem in tega tudi ne priporočam. Nabavi nekaj takega, dobiš zraven pasto in nove "štiftke" (vsaj jaz sem).

Lp

Liker ::

Jop, sva sla danes nabavit, AC 64 Freezer (pac priporoceno), in pa od revolteca neki kit za chipset-e.
In ja sem tudi sam prisel na idejo da precvikam nogice :D, tako da ni bilo potrebno podret cele kiste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622862 (18759) svetetko
»

Znižanje obratov na hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91349 (1136) Tea Time
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579715 (7850) Jst
»

Zamenjava ventilatorja za procesor

Oddelek: Kaj kupiti
231934 (1672) AndrewSmith
»

A bo tole "neslišno"?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181657 (1321) PrimozR

Več podobnih tem