» »

Zamenjava ventilatorja za procesor

Zamenjava ventilatorja za procesor

deejay2 ::

Trenutno imam nek ventilator firme Foxconn (vsaj tako nalepko ima gor). Ventilator je sicer tak, da se zacne vrteti mocneje takrat, ko je procesor bolj obremenje. Ne vem, ali to danes vsi delajo, mozno. No, v glavnem, problem je v tem da ko pozenem kak spil, postane precej glasen. Zato nekako razmislam o menjavi tega ventilatorja, ampak ker to nisem se pocel, bi rad najprej kako informacijo.

Na mimovrste sem gledal tega, a nisem cisto ziher, ce bi ta ustrezal moji plati in procesorju. Pri tehnicnih podrobnostih ventilatorja pise na mimovrste med drugim, da je zdruzljiv z Intel Pentium 4 (478). Sam imam procesor Pentium 4, obenem pa ko pozenem program everest, mi med drugim o mojem procesorju pise tudi Tip ohišja: 478 Pin uPGA. Ali potem to pomeni, da je ventilator primeren za moj procesor? Ok, ce je primeren za procesor, kako naj pa ugotovim, ali je za mojo maticno plosco? Tega podatka pa ne zasledim na mimovrste. Namrec kaksno plato rabis, da pase noter.

Da ne bom naredil kaksnega napacnega nakupa oz. stale z racunalnikom, se raje najprej obracam na forum po kak nasvet. Hvala.

KandazaR ::

Ja ustrezal bi. Samo temu se reče hladilnik za procesor in ne ventilator. Pa poglej še za kakim ki ima heatpipe.

AndrewSmith ::

Ce bi povedal kako plato imas bi blo dosti boljse,ne:\
Sicer pa ce imas luknje okoli socketa lahko das marsikateri
cooler gor,tega zalmana pa lih nebi kupoval,saj je kar drag za
to kar ponuja.
Poglej si na cool pc... klik
Priporocam pa Infinity, XP120, big typhoon, cnps9500
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

deejay2 ::

No plata je Hewlett-Packard HP d530 SFF(DG059A). Tole AndrewSmith si nastel kar nekaj hladilnikov ki niso Zalman, to pa je kolikor vem najboljsa firma za hlajenje. Tisti zalman ki si ga dal pa sploh ni poceni :). A ne obstaja dobra cenejsa alternativa?

AndrewSmith ::

Od kje ti pa to???

Ce smo pri tem je Infinity tu najboljsi.Uni tvoj zalman pa je
ze zastarela roba in kosta 10k sit samo ker pise gor fatality:\
Vsi zgoraj nasteti so boljsi od tega tvojega Zalmana.
Glede kompaktibilnosti pa kot sem ti ze omenu.Ce mas luknje okoli
proca lahko das bilokaterga za tvoj socket,ce jih ni pa moras
dobit cooler ki se montira na sponke.
Tu so pa klik, klik, klik

Aja....price performance bo verjetno ta... Arctic cooling freezer 7 pro
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

Dejay jaz se strinjam z Andrewsmithom, namreč imel zalmana cnps 9500 in nima šans proti infinity-ju ( ga imam sedaj)+ to da lahko na infinity montiraš 2x 12cm vent in verjami da prekaša celo vodno hlajenje Zalman reserator ipd...Najboljši cooler je pa tuniq tower in infinity, samo tuniq tower je trenutno v EU nedobavljiv.Pa še to infinity gre na socket 478,775,939 in am2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

AndrewSmith ::

Ma on hoce to staresino tu... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Čmrlj ::

Če bo to kupil, se bo pa pošteno zaj..... vedi da pri Zalmanu plačaš ime skoraj 50% cene,razno za grafiko so pa odlični in so vredni svojga dnarja, vendar pri cpu coolerjih na žalost ni tako.

edit: infinity + 2x 12cm vent= 1080g oz. 1,08kg>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

deejay2 ::

Evo zdej najbol me pol zanima Scythe INFINITY SCINF-1000. Samo ko gledam slike tega ventilatorja mi res ni jasno, kako se ga to pritrdi. Spodej nima nobenih vijakov in podobno. Zgleda tako kot da ga samo prilimas. Ne vem no. Sem res noob kar se hardvara tice...

deejay2 ::

Evo spodaj na fotkah moj trenutni ventilator. Sem ga sedaj probal odstranit, ampak se je kar hitro zataknilo. Odsraufam oba vijaka in pritisnem tistedva bež "gumba", nakar se se vedno ni dalo sneti stran ventilatorja. Potem sem se rajs odlocu, da bo moj plan menjave ventilatorja se malo pocakal :). Sam rajs ne bom prevec saril po hardvaru, saj nimam srece s tem. Ceprav moti me kar precej njegova glasnost. Saj ko ne poganjam vecjih procesov je ventilator tih, a ko se fant zacne vrtet na polno, potem je vse skupej zelo glasno.

klik
klik

bad_dog ::

Predno boš karkoli kupoval preveri če imaš dovolj prostora med procesorjem in napajalnikom. V kolikor imaš tako ohišje, da je omenjena razdalja recimo samo 100cm, ne boš spravil gor hladilnika z ventilatorjem 120cm!

Sam sem teden nazaj kupoval hladilnik in po tehtnem premisleku kupil naslednje klik (114 cm hladilnik)
Toplo priporočam, ker odlično hladi (na najmanjših obratih se je temp. zmanjšala za več kot 10'C v primerjavi z prejšnim hladilnikom), paše praktično na vse plate (v kolikor boš čez čas menjal konfiguracijo) in najpomebnejše absolutna tišina za zelo ugodno ceno!
V kolikor ti ohišje dopušča večji ventilator(hladilnik) pa lahko posežeš tudi po
malo večjem (140 cm hladilnik).

deejay2 ::

A to ga samo prilimas na procesor al kaj? Zelo poceni se mi zdi v primerjavi s tem, kar so mi prej priporocali. Drugace pa pojma nimam kolk mam razmaka. Poglej si sliko moje plate en post nad tvojim in bos mogoce vec videl. Masino mam pa isicer skos odprto, ker imam preveliko graficno kartico, da bi lahko to vodoravno ohisjo zaprl :).

jest10 ::

Preveri razdaljo med sredino podnožja za procesor in napajalcem. Če imaš več kot 7cm placa vzemi 140cm verzijo(ozeroma če imaš v vse smeri več kot 7cm placa na višini okoli 4cm nad plato).

bad_dog ::

Naredi tako, kot je jest10 rekel.
Glede cene je pa res ugoden. Sem bil najprej skeptičen, ker je bil tako poceni, vendar sem sedaj ugotovil, da se lahko po performansih enakovredno kosa z Zalman-ovimi hladilniki. Je nekakšen klon Zalman-a CNPS 7000B-AL-CU in deluje res perfektno. Ne bo ti žal, v kolikor ga spraviš v ohišje. Poleg tega pa dobiš še 4% popusta na gotovino. Trgovina je v Kamniku in ko sem klical tja, so se podvizali in sem ga že naslednji dan dobil po navadni pošti. Vse skupaj (z poštnino vred) me je prišlo 16 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bad_dog ()

KandazaR ::

Razmisli še malo o novem ohišju. Drugače pa mislim (sklepam po slikah) da gor ne dobiš 140mm hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

AndrewSmith ::

Ma ta cooler gre gor na vijake.Mora prvo svojga dol dat da
sploh vidi ce ima luknje okoli socketa.
Je pa res ugoden in verjetno niti ni slab,sploh za ta denar.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

deejay2 ::

Kaj pa pravite na tale ventilator? Pri PC Formatu ga zelo hvalijo.

M-XXXX ::

Poglej zasebna sporočila!

TOP ::

.Mene pa nekaj zanima,ker ne najdem testa kakšna je razlika med INFINITI in BIG TYPHON v temperaturi mislim,ali se splača 3K več dat.

AndrewSmith ::

Kaj pa pravite na tale ventilator? Pri PC Formatu ga zelo hvalijo.

Brezveze ti kaj svetovat ker ocitno ne beres kaj ti folk pise.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

deejay2 ::

Berem berem, samo vseen lahko vprasam se za druge ventilatorje. Zanimivo je, da je v racunalnistvu tolk pametnih glav in vsaka hvali svojo stvar. Od parih sem slisal ze, da naj nujno kupim Zalmana, ker dela najboljse ventilatorje. Evo na pc Formatu tudi pravijo da je najbolsi. Ti AndrewSmith pa hvalis spet drugega.... Kako nej clovek pol kupi res najboljso stvar...

Čmrlj ::

TOP jaz bi dal za Infinity tudi 5k več kot za typhoon-a.Edini cooler, ki je trenutno kos infinity-ju je tuniq tower.Pa na Infinity lahko montiraš 2x 12cm ventilator in s tem še izbolšaš hlajenje.

TOP ::

Kaj obstaja kje test da vidim kakšna razlika bi bila ,če se splača bi potem doplačal.

AndrewSmith ::

Ne razumes,ne.
Sem ti ze gor napisal da poglej sploh ce mas luknje na plati
za montirat cooler na vijake,ker ce ne,moras vzet cooler ki
se pritrdi na sponke,stekas.
Pa proca nimas navitega,zato ni tako pomembno da je cooler
najboljsi kar jih je,sej pravis da te moti ker je tvoj glasen.
Z to plato pa itak ne mores navit,tako da....;)
Nima smisla vzemat cooler za 50€ ce ga ne potrebujes in v tvojem
primeru bi bil uni ki ga je bad dog predlagal super,samo se montira
z vijaki in ce ti nimas lukenj na plati nimas kaj z njim.
Pa se to.Ce je bil comp prej tisji je zelo verjetno da se ti je v
uni skatlici nabralo precej praha,ker kot sklepam iz tvojih postov
ga se nisi dol dajal.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623060 (18957) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579739 (7874) Jst
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191531 (1152) fras
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192004 (1347) Brvar
»

Hladilnik za axp2500+

Oddelek: Kaj kupiti
51329 (1296) AndrewSmith

Več podobnih tem