» »

Pčasno delovanje XP-jev

Pčasno delovanje XP-jev

exdrumer ::

Danes sem sformatiral disk (sistemsko particijo) in to tako, da sem vzel disk ven in ga sformatiral v drugem računalniku, ker mi standardni način ponovnega nalaganja windowsov ni hotel delovati.Pri tem sem odstranil jumper z diska za master in slave. Ko sem začel na na novo inštalirati Xp-je sem pozabil pritrditi jumper nazaj in od takrat mi vključno z inštalacijo računalnik konstantno šteka (po malem kot da louda) zaostaja mi zvok in štarta se zalo počasi.Naložil sem že driverje od matične in grafične.Sedaj sem vrnil jumper na master pozicijo ampak nič ne pomaga.

V Biosu imam nastavljeno:
Primary master = disk
Primary slave= auto
Secundary master = auto
Secundary salve=auto

Ne vem več kaj naj naredim.

Duhec ::

Kot prvo pravilno setiraj jumper na master.
V lastnostih primarnega kanala poglej (V Device managerju pod IDEATA/ATAPI kontrolers), če sploh deluje v UDMA načinu prenosa, da ni ostal na PIO. Spremeni na "UDMA if available", potrdi in restartaj sistem.
Če je že na najhitrejšem načinu potem lahko umira disk.
Sumljivo je že to, da ti , kot praviš "standardni način ponovnega nalaganja windowsov ni hotel delovati". :\
Ne vem zakaj najprej ne poveš sploh kakšno plato imaš , kateri disk in ostale ide enote, kako so priklopljene itd.
Matr vola !

exdrumer ::

Moja konfiguracija je :
matična ASUS CUV4X-ME, socket 370
Interl celeron 1GHz, 256 Mb RAM
Disk MAXTOR 4k040h2, ki je priključen na primary IDE channel
dve DVD enoti, ki sta priključeni na secondary IDE channel
OS je Windows XP SP2

Jumper imam nastavljen na master, ker mi že ob zagonu napiše da je master.V IDEATA/ATAPI kontrolerju je nastavljeno na DMA if available, ampak pod current transfer mode mi piše PIO. Kako nastavim na DMA ali na UDMA če je sploh mogoče. Nekaj sem gledal specifikacijo diska in mislim da omogoča tak prenos, plat pa ima tudi možnost UltraDMA 66/100. Zakaj potem meni deluje v PIO načinu in kako spremenim v UDMA, ker prej je računalik že deloval normalno, tako da z IDE kablom ne more biti nič narobe.:(

Duhec ::

Možni vzroki:
Slab IDE kabel ali slab stik.
IDE kabel ni 80 žilni ampak 40 žilni.
Napačen priklop diska ali kabla. Disk naj bo na koncu IDE 80 žilnega kabla in ne na srednjem izvodu.
Okvara ide kanala na plati (najmanj verjetno).
V XPjih napaka detekcije in preklopa na udma način.
.....

Najenostavneje bi bilo, da deinštaliraš primarni kanal. Desni klik na Primary IDE channel in Deinstall.
Po restartu bodo XPji našli in ponovno inštalirali prim. ide kanal. Če zahteva ponovni restart ga izvedi.Potem še enkrat preveri, če je zdaj 'preklopil' na UDMA način prenosa.
Poročaj.

exdrumer ::

Hvala za nasvet, probal bom takoj ko pridem iz službe.Ti sporočim kako je šlo.

Stratus ::

Pa še v BIOS poglej da ni slučajno izklopljen 32bit transfer za disk, pa DMA izklopljen. Skratka čekiraj tudi nastavitve v BIOS
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

exdrumer ::

Probal sem že skoraj vse.Izbrisal sem IDEATA primary channel in ga ponovno naložil in nič ni bilo bolje.Potem sem zamenjal kabel pa nič, potem sem prestavil disk na druo IDE vodilo kjer sta malo prej delovali DVD enoti z hitrostjo UDMA, disk pa je še vedno deloval samo na PIO. Sedaj imam pa nov problem in to je to da ne vidim več secondary IDE channel kjer sem imel prej DVD enote. Vidim da bom izgubil še kar nekaj živcev s tem računalnikom;( . Tudi če postavim BIOS na defolt nastavitve se nič ne spremeni. Tistega 32bit transfer pa nisem najdu v biosu.

amigo_no1 ::

http://winhlp.com/WxDMA.htm

za še več povezav vpiši v google:
windows pio mode


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizka hitrost diska

Oddelek: Strojna oprema
81143 (893) axee
»

Dvd pomoččč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211110 (922) bossini
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211329 (1046) Hana
»

Stekanje HDD-ja pri kopiranju, downloadanju, etc.

Oddelek: Pomoč in nasveti
13816 (652) theD3viL-
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81487 (1330) q:-p

Več podobnih tem