» »

debian netinst - nameščanje GUI

debian netinst - nameščanje GUI

BillieJean ::

Če je podobna tema že bila odprta se opravičujem za tole in prosim da me kdo napoti tja.

Načeloma sem uporabnik xubuntu-ja (če kdo ne ve - to je ubuntu z xfce namesto gnome-a) ampak sem malo testiral razne window managerje in ker imam poleg tega računala še enega starejšega (400mhz celeron, 256 ram, ati grafična) in ker me je navdušil enlightenment window manager sem hotel na drugi računalnik namestit čimbolj lightweight, a obenem funkcionalen linux distro. v mislih sem imel debian netinst kjer dobiš na cdju bolj osnoven sistem, na katerega bi namestil samo osnoven sistem, naknadno pa bi gor dal še enlightenment.

pri inštalaciji debiana sem obkljukal samo basic system, kar pomeni da ne inštalera desktop environmenta. vse je šlo vredu, ampak zdej se mi je pa zalomilo pri usposobljanju X-a.

sledil sem nekaj tutorialom, a več ali manj brez uspeha. inštaliral sem x-window-system paketek in poleg enlightenmenta še fvwm kot je pisalo v tutorialu.

ko poženem X sicer dobim siv ekran kurzor v obliki črke X in uokvirjeno okno terminala a ne pokaže se desktop. ampak, ko kliknem z miško na siv prostor se pa pojavi fvwm meni.

hvala že vnaprej.

napsy ::

Namesti še gdm, ki skrbi za prijavo in zagon namizja/window managerja
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

BillieJean ::

ampak a ni gdm samo alternativa xdm-ju, katerega že imam inštaleranega? in ne naredi razlike pri loginu razen tega da je grafičen.

Mavrik ::

gdm med drugim tudi izbere session, kar pomeni da izbere pravi window manager.
The truth is rarely pure and never simple.

Quikee ::

Hm.. Enlightenment ima namesto GDM in XDM - Entrance (samo GDM in XDM bi ga morala tudi zaznat - če je v /usr/share/xsessions/ vnos za E17).

Na roko drugače zaženeš X server z "xinit [exec] -- :0". [exec] je pot do programa, ki zažene celoten DE (session), v primeru, da hočeš gnome je to recimo "/usr/bin/gnome-session", za enlightenment pa nevem (mogoče enlightenment_start?).

BillieJean ::

no bom poskusil še z gdm, ker za entrance .deb paketa očitno ni nikjer.
sicer pa na tadrugem računalniku, kjer imam nameščen xubuntu mi gdm normalno požene enlightenment.

andromedar ::

Če te zanima E, je TOLE za tebe.

PS: Pa še Debian je ;)
LP
Andrej

edit: dodana 2. vrstica
Eh?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kernel linux 2.6.32 (GNOME 2.28.2)

Oddelek: Operacijski sistemi
291371 (931) andromedar
»

linux arch

Oddelek: Operacijski sistemi
414891 (3302) Ventil
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117227 (32901) RedDrake
»

Novo KDE namizje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
273819 (2806) M.B.
»

Default namizje v X-ih

Oddelek: Operacijski sistemi
121118 (940) Gandalfar

Več podobnih tem