» »

kernel linux 2.6.32 (GNOME 2.28.2)

kernel linux 2.6.32 (GNOME 2.28.2)

softSi ::

....imam prenosnik, win 7, brez cd/dvd naprave, se pravi rabim preko USB install naredit. rad bi si inštaliral kernel linux 2.6.32, če obstaja ta verzija (GNOME 2.28.2), rad bi si naredil dual boot. pa še zanima me s kje si omenjeno verzijo, lahko tudi kakšno malenkost starejšo, snamem - sm precej preiskal, pa neuspešno. se pravi iščem nekaj podobnega kot je bla slix linux varianta, da mam dual boot. Najlepša hvala že vnaprej!!

popster ::

nevem zakaj ne instaliras kar ubuntu in potem zamenjaš jezik na slovenskega, poglej po njihovi strani če iščeš starejšo verzijo, sicer pa mislim da so tudi v programu unetbootin. sicer pa malo razjasni kaj bi rad, krnele se dobi tudi starejše verzije, bi rad da ti mi poiščemo?

softSi ::

rab bi našu kernel vsaj 6.1, sam ga ne najdem, če kdo ve kje ga najdem, hvala za link.....

andromedar ::

Kernel 6.1 še ni izšel. Aktualni je 3.7, oz. 3.8.

Povej prosim kaj bi rad dosegel...kaj je cilj? Zakaj hočeš prav kernel 2.6.32? Verzija kernela in verzija Gnoma nista povezana...
Eh?

softSi ::

http://shrani.si/f/40/tY/1NMhispZ/20130... slika kernela]

eko na takem okolju sem delal, kaj rabim si vse nasnet, da bo vsaj podobno, lahko malenkost starejša verzija... nasnel si bom preko dual boota, komp je Lenovo ideapad ( 32bitni OS, procesor intel atom n280 1,66GHz...1G RAM.. saj delalo bo normalno, ane ? win 7 je že gor....Hvala!!

slika kernela.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: softSi ()

kloko ::

Jaz ne vidim nobene ovire, da si daš na stroj isto stvar, kot je na sliki. Le 32 bitno verzijo moraš uporabiti, ker tvoj CPU ne podpira 64 bitnih OS.

L.p., Kloko

andromedar ::

TOLE je točno to, na čemer si delal.

kloko: po čem sklepaš, da njegov cpu ni 64bit?
Eh?

BlaY0 ::

Ker je N280 32bit.

andromedar ::

U, čisto sem spregledal, da je navedel cpu.

Pol pa je tu 32 bit verzija: http://rhel.ieesee.net/uingei/rhel-serv...

Google is your best friend.
Eh?

softSi ::

@andromedar, upam, da to verzijo dobim kmalu dol, vleče 20kb/s, pa niti nimam tko slabega neta....Hvala za pomoč, se javim ko bom zinštalirau....

andromedar ::

Jaz sem ti dal samo en primer, kje se ta iso nahaja. Dejansko je strežnikov s to datoteko kolikor hočeš...

http://lmgtfy.com/?q=rhel-server-6.3-i3...
Eh?

softSi ::

zloadal, dal na usb, resetiral komp, f12, izbral pravi USB pogon, pa mi napiše "Invalid system disk, Replace the disk and then press any key." mimogrede usb mi normal deluje na tem prenosniku, brez težav... je pa .iso file na usb....

Aston_11 ::

Če si samo dal iso na usb, ti ne bo delal. To moraš narediti z namenskimi programi npr. unetbootin.

softSi ::

lahk s poweriso zapečem, je to to ?

zee ::

Ne. unetbootin, ki je bil ze omenjen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

softSi ::

unetbootin, bom probal s tem, ko mi rata, javim, Hvala za pomoč!

Zvezdica27 ::

lp,

ali lako prosim razložiš, zakaj, če sploh ne znaš bootable USB naredit, sploh ne veš za skoraj osnovno sistemsko orodje unetbootin, zakaj tore hočeš imeti RHEL? Ker če nimaš konlretnega razloga, je to neumnost, ker RHEL je bolj komercialna zadeva in nekako ni namenjana home userju. Ker pa očitno si home user, greš torej v napačno smer.

Če hočeš odprtokodno zadevo iste narave, glej CentOS, ki je kao odprtokodni RHEL, tudi oni pa so še vedno na 2.6 veji kernela in Gnome 2 (to ni nujno slabo)

Ni potrebe, vzami magari ubuntu ali xubuntu (sam bi ti priporočil debian zaradi stabilnsoti) in si daj gor katerikoli kernel hočeš (vse to bo res še najlažje pri *buntu). In ja, iz *buntu ali debiana lahko zlahka narediš tudi server...

skratka... zakaj siliš v RHEL in dejansko obsolete vejo kernela (govorim za home userja)? Kaj hočeš od linux?

zz

softSi ::

ker se moram na orodju rhel 6... spraksirat. ko disk usb pripravim, v boot managerju izberem usb, kliknem default (prej sem že prebrisau prejšnji OS - mi javi operation system missed)...mi neki časa loada file, zberem nato jezik in tipkovnico, pol pa mi spiše da rabi instalacijski image, izberem hard disk, nato /dev/sda1/ .... pol se mi odpre rhel6 okno kjer nato izberem : "what type of devices will your instalation involve?" - basic storage devices, nato izberem še hostname: localhost:localdomain, zberem časovni pas, geslo za root..... pol pa mi ponudi kakšen tip inštalacije hočem, pa zberem naj uporabi ves prostor, izberem disk pa in ga nastavim kot boot loaderja....pol pa mi začne formatirat disk, postavljat spet novo filesystem strukturo....pol mi pa kar naenkrat vrne missing iso 9660 image, the installer has tried to mount image#1, but cannot find it on the hard drive.... kje naj bi biu problem? iso file naj bi biu z unetboootinom pravilno urihtan....

softSi ::

sem probal še enkrat prek unetbootin-a naredit image na usb, upam, da bo končno ratal

softSi ::

nč mi ni jasno, spet ista napaka..to se nardi takoj po tem k zberem disk - da je le ta bootloader, pa ko se kreira filesystem struktura, potem pa spet isti error vrže kot zgoraj omenjeno.... ://

andromedar ::

Če si downloadal iz prvega linka, ki sem ti ga dal, je probem v tem, da si najbrž dolpotegnil samo BOOT iso, ne pa tudi instalacijski iso.

Ampak, če ti te najbolj osnovne zadeve niso jasne, pol se zaenkrat nima smisla z RHEL (ali linuxom nasploh) ukvarjat.
Eh?

kloko ::

Naj se kar pomatra mojster, se bo vsaj kaj naučil...

Za Redhat 6.X install iz USBja ni dovolj unetbootin za izdelavo ključka. Ta naredi samo bootable ključek, install se ustavi v fazi, kot jo opisuje OP. Za uspešno instalacijo je potrebno ključek pripraviti "na roke", npr. po tejle metodi.

L.p., Kloko

softSi ::

sem si zgolj inštalirau virtualBox, notr zinštaliral rhel 6.3 pa dela tko k treba - brez komplikacij. če še komu pride prav, prilagam link...

http://www.eradroid.com/2012/08/install...

softSi ::

zanima me, istaliral sm si u virtualko rhel 6.3, santiago, pa se mi po rebootu odpre zgolj u terminalskem oknu, je kakšna opcija prešaltat tud na grafični del, nazaj lahk tko pol prešaltam preko terminala. Hvala!

Hayabusa ::

startx v terminalu, če seveda imaš gui.

softSi ::

hm, sploh ne zazna tega ukaza... sam iso je biu velik 2.5G skoraj, ziher je tud GUI notri... opcija da ga editiram v zagonskem meniju,je treba tam kaj nastavit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: softSi ()

Zvezdica27 ::

lp,

njbrž imaš minimal install. Jah, nič, moral boš namestiti X, nek DE (Gnome2?) in urediti init vrednosti da se ti bo zbootalo v GUI.

za vsak slučaj probaj še ukaz gdm v terminalu, tko za foro...

Če ni nič pa daj v google "rhel adding GUI" ali pa CentOS adding GUI in se čudi :) Pa ob tem se nauči osnov, kaj je gdm, lightgdm, gnome, kaj je X in tako naprej...

srečno

zz

softSi ::

sem delal po tem, pa mi ob spremembi na 5 terminal sam zamrzne, yum update se mi niti ne izvede, itd... a ker sm na virtualki, ne morem /etc/inittab spreminjat ... čist nč mi ni jasno, najraj bi vidu če kdo obvlada to nardit, da mu prinesem pa mi zrihta da mam Rhel 6.3 z Gui-jem, LJ & okolica, seveda primerno plačam. lahko danes pop ali pa jutri, cel dan do 18h...če je kakšen za, da bi porihtal, naj se javi...

delal sem po tem principu, pa mi ne uspe:

f you installed using a text login and wish to switch to a graphical login, follow this procedure.
If you are not already root, switch users to the root account:
su -
Provide the administrator password when prompted.
If you have not already done so, install the X Window System and a graphical desktop environment. For example, to install the GNOME desktop environment, use this command:
yum groupinstall "X Window System" Desktop
To install the KDE desktop environment, use:
yum groupinstall "X Window System" "KDE Desktop"
This step may take some time as your Red Hat Enterprise Linux system downloads and installs additional software. You may be asked to provide the installation media depending on your original installation source.
Run the following command to edit the /etc/inittab file:
vi /etc/inittab
Press the I key to enter insert mode.
Find the line that includes the text initdefault. Change the numeral 3 to 5.
Type :wq and press the Enter key to save the file and exit the vi text editor.
Reboot the system using the reboot command. Your system will restart and present a graphical login.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: softSi ()

softSi ::

zanima me naslednji problem. imam prijavno okno, kjer se ni možno prijaviti - ne poznam podatkov, kakšna je opcija urejanja - vem da se preko reseta da to naštimat, verjetno neka sprememba v zagonskih nastavitvah, pa nwm točno kako, ve kdo?? pa to v linuxu, centOs ... verjetn je za vse linuxe enako

andromedar ::

Vem kako se to naredi, ampak ti ne bom povedal, ker sumim da je zadaj kaj nelegalnega. Če je tvoj sistem, pol veš geslo. Če pa ni tvoj sistem, pa ti naj lastnik pove geslo.
Eh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot (Windows 7 & Ubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
151688 (1363) softSi
»

Izšla Fedora 16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5911839 (9283) Ales
»

Izšla Fedora 15

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
184958 (3901) driver_x
»

RedHat naj bi letos prodal za milijardo dolarjev odprtokodnih rešitev

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
448827 (7483) Ales

Več podobnih tem