» »

Kišta piska (visokofrekvečni pisk, nadležen zvok, kot komar oz. črički...)

Kišta piska (visokofrekvečni pisk, nadležen zvok, kot komar oz. črički...)

Surfar ::

Sumim napajalnik ali matično ploščo. Osnovna plošča je Abit AN7, napajalnik pa Enermax 365W. Ali je imel kdo podoben problem? Jaz sem skoraj prepričan da prihaja zvok iz matične plošče, recimo 99%. Ali se da kaj naredit, ker mi je zvok nadležen. Sploh sedaj, ko sem odstranil ventilator na grafični in os. plošči...

g. Oden ::

Tud meni osnovna piska. Najprej sem sumil napajalnik, ampak ko sem ga zamenjal sem ugotovil, da je to v bistvu osnovna. Ugotovil pa sem, da ko zapiska v igri izgubim par fps-jev. A ve kdo, kaj bi bilo lahko krivo.

Heavy ::

Čas nazaj sem tud jaz imel matično ABIT AN7, in tako kot ma tvoji je začel komp čez neki let piskati- krivec je bil hladilnik na matični. Očitno je seriska napaka v ventilatorjih. Kupi novega (po možnosti pasivnega).

g. Oden ::

Ja, edini problem je v tem, da je IziG odstranil ventilator na osnovni plošči. Je možno da piska kaj drugega in ne ventilator.

Heavy ::

Ja, možno je da kaka komponenta povzroča vibracije ki se prenašajo na ohišje (pomoje trdi disk)

mit3k ::

Skoraj zagotovo ti piska trdi disk.

Katerega imaš?

Moj 120GB WD je tudi spuščal vse možne visoko frekvenčne zvoke.

g. Oden ::

Jaz mam seagate 320GB 16mb 7200rpm. No problem je v tem, da se mi je to dogajalo tudi pred zamenjavo trdega diska. Mogoče je imel tudi prejšnji težave, ampak dvomim, saj je piskanje po zamenjavi ostalo povsem enako. Aja, pa piska samo ob obremenitvi (npr. v igrah).

Surfar ::

Najprej sem tudi jaz posumil na mojega Samsunga 160GB, pa ni bil, ker ko sem ga odklopil je isto piskalo. Sedaj sem 100% da prihaja zvok nekje iz osnovne plošče. Vendar od kje... Aja v windowsih ko imam zvok na slušalke (nvidia integrirana zvočna) je isti zvok tudi v slušalkah, ko drsnik prestavljam se frekvenca malenkost spremeni.

Sem v biosu poizkusil če bo ta zvok izginil, če izklopim zvočno, pa ni. Kriza, res me moti ta zvok... Na koncu bom menjal matično, pa še procesor bom moral, pa še rame, pa še grafično, ko potem ne bo nič več kompatibilno samo zaradi tega zvoka...

korposlav ::

Ko imaš vklopljen rač malo poslušaj okrog kondezatorjev na matični. bi vedel biti vzrok napake tam, kolikor se spomnimnim še iz vaj iz el vezja je blilo neko cviljenje prisotno pri RL členu pa še podobben problem sem imel na avto ojačevalcu ko je tudi zadeva prav nadležno cvila.Zok je tam tudi prihajal iz okolice kondenzatorjev,
Sašo G.

DJ MartiNi ::

Sem imel en računalnik, ki je piskal. Dokler nisem menjal matične, ni nehal. Matična je pa bila Abit nf7-s2g.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

suntrace1 ::

Piskajo kondezatorji, ki so pri koncu življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

g. Oden ::

Se mi je zdelo, samo sem na tihem upal da je kaj drugega. Problem je v tem, da je danes težko najt plate z S939.

pipc ::

na spletni strani mimovrste sm zasledil osnovno plato za podnozje 939 je pa asrockova

Calligula ::

Cisto mozno, da je Seagate. Znajo piskat z zlo visoko frekvenco.

slawc ::

Skoraj v vecini primerov je za pisk kriva dusilka, ki je na maticni v napajalnem delu. Preveril sem tako, da sem s svincnikom (z delom, kjer je radirka) malce pritisnil nanjo. Pisk je zginil. Ze pri parih napajalnikih, ki sem jih sam naredil, sem opazil da nekatere (slabo narejene) dusilke piskajo.
LP, Slawc

glinik ::

Po moje so samo 3 možnosti za piskanje + slawcova rešitev :)

-disk
-kondenzatorji
-matična - tisti ventilator, ko sem ga menjal je tako zavladala tišina (mam vodno). Gor sem poknil en pasivni hladilnik in zadeva deluje BP.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Surfar ::

Kako zgleda dušilka?

jest10 ::

Navita žička okoli koščka ferita

dukenukem ::

js mam tun an7 ,vent sm že menjal, ker je začel ropotati ,kupu pasivne rebra zalman za 800 bivših sit :D itaq pa morm zdj počas zamenat plato,grafo ,proc pa rame :D abitke pa ne kupim več :D

roli ::

Meni dva računalnika piskata.Oba z novimi matičnami (od vsega začetka).Na srečo se pisk pojavi samo ob začetku predvajanja filma (ko klikneš datoteko traja par sekund preden se začne predvajanje in tam vmes nekaj v compih piska).
http://www.r00li.com

Tilen ::

Težava je v napajalniku.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452462 (2073) jest10
»

Matična plošča piska, sistem na videz normalno deluje

Oddelek: Strojna oprema
131817 (1589) Person
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605472 (4566) Pyr0Beast
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232276 (1825) SSH
»

Ce je racunalnik prikljucen na strom PISKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91602 (1496) 2tiLen

Več podobnih tem