» »

Ce je racunalnik prikljucen na strom PISKA

Ce je racunalnik prikljucen na strom PISKA

Buggy ::

Zdravo!

Cuden problem se mi je zgodil in nimam pojma kaj je narobe.
Takole, ko sem prisel domov sem slisal cudno brnenje ( nekaksno visokofrekvencno piskanje). Zvok je podoben tistmu ki ga proizvaja disk, ko se vrti le tisji. Izkazalo se je da prihaja iz mojega racunalnika, ki pa je ugasnen (prikljucen le na strom)
Ko sem dal kabel iz stroma je piskanje potihnilo. Potem sem isto probal tako, da sem pocasi odklapljal , disk, CD-ROM, CD-rw, DVD, RACK - nic, piskanje se je nadaljevalo. Potem sem izklopil napajenje na plato (tiste zice iz napajalnika na plato) in pustil napajalnik vseeno priklopljen na strom. Piskanje se je zopet ustavilo. Se pravi piska nekaj na plati. Kaj bi to bilo? Se ji bliza konec? Plosca je Epox 8K5a2+ in pred kratkim nisem cisto nic saril po masini, tako da se je piskanje pojavilo nenadoma iz vceraj na danes. Probal sem masino se v drugi sobi na drugem vtikacu in stvar je ista. Prosim ce ima kdo kaksno idejo na dan z njo.

Hvala,
Buggy

Samuel ::

v bistvu ti piska napajalc

plata mu je pa itak samo zadostno breme, da je sploh przgan :\

iskra ::

meni tudi piska in isto sumim napajalc

Samuel ::

en majhen poljubcek od kake strele (vcer je kar svigal po nebu)? :\

Jackal ::

Yep.. napajalc piska.
Meni je tut včasih. Codegen 250W. Pa to še ni vse. Z obremenitvijo se mu je celo spreminjala frekvenca piskanja.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Samuel ::

uu Radio GaGa :D

ali3n ::

Meni je tako piskal enhance 300W - na AGTju so rekli, da prebija visoka napetost (al neki tazga - nism štromar) -> dobu novega... Rekli so še, da lahko prej al slej pride do "orenk" prebitja -> na plato in ostale komponente... Če je to to - menjaj!!!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Buggy ::

Ce je napajalnik sam na stromu ne piska nic. Piskanje se pojavi ko priklopim plato na napajanje. Tudi zvok, bi rekel da prej izvira iz plate kot napajalnika. napajalnik pa je Chieftec 360W. Povem se enkrat da se je to zgodilo iz danes na jutri. Ali je lahko prislo kako do defekta na plati. Povedati moram se, da odkar jo imam je stvar kar dosti navita tudi voltaze so kar dosti nad defaultnimi. Je morda kaj narobe z kakim elementom na plati, ker dvomim da bi lahko bil vzrok napajalec.

slawc ::

meni tudi piska, odvisno od obremenitve. Mozno da je napajalnik, sam pa sumim dusilko na maticni.
LP, Slawc

2tiLen ::

Probi si sposodit kakšen napajalnik...vklopi... pa če bo še piskal je plata, drugač pa najbrž napajalnik...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskajoč polnilec

Oddelek: Strojna oprema
112190 (1888) francek1
»

Cviljenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
121701 (1350) Shatzy
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605459 (4553) Pyr0Beast
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232012 (2012) Veron
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162246 (1882) miko 55

Več podobnih tem