» »

bmw 525d???

bmw 525d???

«
1
2

lapajne ::

Na uradni strani od bmw-ja piše da ima motor _25d 2993cm3, na kakih drugih straneh pa piše da ima 2493cm3! kdo ve kaj je zdaj pravilno? motor pa ima 197KM.?

M@73Y ::

Če piše na avtu 525d to pomeni: bmw serija 5, 2.5 dizel. (torej velja 2493ccm).
..jump into psytrance tunnel..

dejanslo ::

če pogledaš druge modele, vidiš, da tudi tam ta računica ne štima.. jaz bi poklical in vprašal :)
There`s More Than One Way To Do It

IceIceBaby ::

Kater avto in kater letnik. Teh motorjev je precej, spreminjajo se z leti in modeli. Oznaka tudi ne pove vedno točne prostornine.

Se pa neki ne ujema tukaj. Glede na prostornino je možno da gre za 530d ali 535d. Po moči pa na pamet ne vem kater motor bi bil. 525d nima toliko konjev, novejši 530d in 535d so močnejši stari 530d imajo pa 193 konjev in drugačno kubaturo.

rok_p ::

če maš možnost poglej v prometno. novi majo 2993ccm starejši - lanski pa 2493
rok

PrimozR ::

Mislim da se BMW zadnje čase izogiba desetim različnim motorjem ampak jim le da različne nastavitve v čip. Primer, 318 in 320d sta oba 2,0, 330, 328 in 325i pa so vsi 3.0. Razlika je le v konjih in navoru.

lapajne ::

P-P: Razlika je le v konjih in navoru.
In v tem da 328 ne obstaja več:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lapajne ()

profii ::

ni razlika samo v čipu med različnimi modeli. recimo 330 in 335 imata oba 3.0 vendar ima 335 2 turbine.

lapajne ::

kaj pravite o temle? avto star eno leto, stane 55k evroua, za novega takega daš vsaj 70k evroua! vaš komentar...

lapajne ::

bi dav kdo za takega 11k evroua?

profii ::

se ne splača!
zakaj:
-drugo leto pride nova petica.
-za pol manj dnarja imaš 525 z kar nekaj opreme
-na cesti jih je toliko kot da so zastonj

počakaj na novo petico pa za ta dnar kupi nov model.

BigFoot ::

Osebno mi veliko bolj potegne Audi A6 3.0 TDI. Res da je švohnejši, samo mi je pa avto veliko lepši pa tudi notranjost mi je en nivo nad petko.

EDIT: A6 sem primerjal z 535d za 55.000€.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

lapajne ::

nov model take petice bo pa sigurno 80k evroua, se pravi 10k več! sicer pa mislem da nova petica pride 2009 ali 2010, ker so jo ravnokar prenovili!
sumlivo pa se mi zdi ker je naprodaj toliko rabljenih 525d, očitno ljudje niso zadovoljni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lapajne ()

lapajne ::

bigfoot: 1 leto star a6 3.0 tdi stane okoli 40k evroua, pa še za ene 80KM švohnejši je!
tko da ne moreš to primerjat...

BigFoot ::

Ena - ena jih definitivno ne moreš primerjat. Samo glede na to da je nov 535d dobrih 55.000€, je tisti rabljen kar fajn opremljen. Podobno opremljen rabljen A6 3.0TDI bi bil tudi definitivno veliko več kot 40.000€.

Pa razlike v konjih je samo 40, ne 80KM.

Če pa primerjaš nov A6 3.0TDI in pa nov 530xd sta pa itak čisto skupaj po ceni.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Calligula ::

Za 55.000 Eurov dobis novega Lexusa GS 450h, ki precej bolj vlece, je precej bolj zanimiv in redek avto, na relacijah pa bo porabil vec goriva. V mestu pa enako ali se manj.

Je precej lepsi. Vse nove petice so nagravzno zdizajnirane. Trojko so ze popravili ampak Petica bo tudi nova (ta pride 2008) verjetno se naprej grda.

zee ::

@lapajne: euroa?! -> pravilno je evrov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lapajne ::

bigfoot: če se že gremo je razlika 61KM.
calingulla: lexus slabše pospeši ker pospešuje samo z elektromotorjem, če se voziš veliko po mestu se sprazne in moraš voziti na bencin...pa še lexus je dosti dražji(na lexus.com so cene v dolarjih in brez ddv-torej če je avto tam 40.000$ je tukaj 40.000evroua+ddv=48.000EUR!!)

Calligula ::

Lapajne, o takih stvareh se ne govori in ne razmislja na pamet.

1. 450h do 100Km/h pospesi v 5.6 sekundah kar pomeni, da mu BMW ne pride niti blizu.
2. Evropska cena za 450h je cca 55.000 Eurov. Se pa da najti razlicne cene glede na to kje ga kupis. Pri nas bo uradno od jeseni vendar bo verjetno iz tujine ceneje.
3. Ravno v mestu najmanj porabi. Vec, ko je zaviranja in stop and go voznje, manj porabi.
Na avtocestah hibridi ne blestijo, ker morajo furat vso tezo baterij.

Skratka, ce skos delas relacije je diesel boljsi, ce pa pretezno vozis po mestih in zmerno po relacijah pa je hibrid boljsi.
V bistvu je rano obratno kot z dizlom. Diesel v mestu izgublja na ucinkovitosti, hibrid pa pridobiva. Skratka ne aplicirat obicajne logike na hibride.

Vec ko bremzas, vec energije generira iz zaviranja. Na avtocesti pa fura skoraj izlkljucno bencinki motor, ki vozi se vse te dodatne baterije in nima prednosti.

Tudi izdelava Lexusov je boljsa kot pri BMWju in Audiju. Pa avto je lep. BMW grd, Audi A6 pa samo Avant za pogledat navadni pa prav brezvezen.

Bo pa zabavno cez par let, ko se bo dalo za Lexusa verjetno dobit ful manjso, lazjo in bolj zmogljivo baterijo. Skratka ta avto bo z leti samo bolj zanimiv in zmozen prenasat upgrade. Uradne ali neuradne. Skoraj kot PC in komponente zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

para! ::

nov model take petice bo pa sigurno 80k evroua


Sori za OT, ampak "evroua", wtf, kako vi na vašem koncu izgovarjate našo novo valuto ? :D
Death before dishonor!

OChack ::

nova evropska valuta vrjetno - aurora.
hja BMW bo pr novi mašini x35d mev okol 300kon je pa zanimiva nova 2.0d mašinca z 2 turbinama 150kw/204KM
tok je mela še ne dovg nazaj 330d mašian konjev sam kok te mašine res zdržijo je uprašanje.
glede kvalitete izdelave bi ap reku d aje po mojm mnenju BMW pred avdijem tud glede športnosti, seveda pa so lexus/toyota svetlobno leto pred evropo predvsem na anšm tržišču (enako velja za hondo). v švici kupljen fiat ne bo rjav tud po
300 000km pr ns pač ja ker smo južna balkanska evropa in dobimo večinoma krš od robe evropskih proizvajalcev.........japonci nas imajo za enakovredne z ostalo evropo in to im dam v plus
Int€l inside, IDIOT Outside

lapajne ::

ja ta nova mašina je _23d, ki je v enki, torej 123d. glede fiata pa sploh ni res...moj stric ga ma že 20let pa še vedno dela...če bi dav pa na fiata bmw znak bi biu pa kuj 50k evroua vredn!

Roadkill ::

Resno, počasi nehaj uporabljat "besedo" evroua, ker nič ne pomeni.
Ü

Bethrezen ::

haha evroua :D ti si car :D
www.urbanterror.net

OChack ::

hja stric ma očitno srečo, večina je nima, ker kokr so mi rekl tisti k majo te stare fiate ej to nekak tko yugo, še clo deli pašejo isti
Int€l inside, IDIOT Outside

PrimozR ::

profii 3,0 TT mašine namenoma nisem omenjal, prav zaradi turbin. Je pa to galdko ena najboljših mašin trenutno (to-be 3. najboljša, za S85 in S65), boljša od S54 (iz M3). V originalu ima sicer manj konjev ampak se jo da sčipati v viašve.

Glede nove petke, zkaja naslednje leto??? Če bo bo samo facelift. Nova platforma pride leta 2011.

EDIT: A6 lepši od petke???? pa kdo je tak čudak (da ne bom rekel še kaj hujšega)?? A6 je eden grših Audijev, še grša je prejšna generacija, blizu pa mu je samo prejšni TT. Trenutno sta dobra samo A8 in A4. In seveda (R)S variante :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Steinkauz ::

lapajne, upaš, da boš čez 4 leta k boš(mogoče) mel izpit kr bwja kupu :D

PrimozR ::

Aja, BTW, to ste amaterji, kašna petica, pa dizel?!?! V nemčiji so E30 M3 po 15€ in manj. Legenda avtomobilizma. Sicer je E46 možno dobiti za podoben denar oziroma rahlo več, ni šans, vzamem E30!

Calligula ::

P P, Audi A6 v avant razliici je lep avto.

BMWji zadnjih let so nagravzni in je samo 6ica in tanov klan 3jke prebavljiv.
Petica in Sedmica nista za nikamor. Na zunaj. Znotraj pa sta itak kot kaka kopalnica na barki.

OChack ::

glede tega ker avto je komu lep se ne da prepirat kle, men je prejšna serija 5 in 3 od BMWja dost lepša od sedajšnih, čeprov tud ta ni slaba in avdi A6 starejši model mi tud lepši od sedanjega sicer pa vsak sodi po svojm okusu.........
Int€l inside, IDIOT Outside

PrimozR ::

Caligula Avant A6 je res lepši ja, znosen bi lahko rekel. Se pa niti približno ne strinjam s trditvijo, da je šestica lepa. Prej od spredaj kit s čudno ritjo in nečim vmes :) Petica in sedmica sta pa kul. Mislim pa da se bo večina ljudi tukaj strinjala da je prejšna trojka (E46) gladko eden najlepših BMW.

lapajne ::

Kaj že pomenjo te oznake e46, e30, e39,...? a ni to moč motorja?

LjubimPeezde ::

Mislim da se BMW zadnje čase izogiba desetim različnim motorjem ampak jim le da različne nastavitve v čip. Primer, 318 in 320d sta oba 2,0, 330, 328 in 325i pa so vsi 3.0. Razlika je le v konjih in navoru.

To se pa ZELO motiš! S tem mislim prvi stavek. Razlika med 320d in 318d še zdaleč ni le v čipu! Pri 320d je vse kaj drugega precej prilagojeno, tudi navoru.
Kot drugo: oznaka ne pomeni nujno gibne prostornine motorja. Recimo 325i in 330i že, medtem ko sta 320i in 318i oba 2000kubaka
Samo v vednost

Calligula ::

P P

sestica je OK ni pa lep avto.
Prejsnja petka je bila grda oz brez oblike, tanova ima pac grdo.
Prejsnja sedmica je bila lepa, trenutna pac ni.
Prejsnja trojka ni bila omembe vredna, tanovi coupe pa je lep.

BMW kar se dizajna tice zame ne presega vec niti Korejcev.

Audi, Renault, mali Lexusi, Cisto novi Citroeni (to kar se pride sploh-C5 kabrio)... so tisti, ki se vsaj malo potrudijo.

Se pa BMW pocasi odmika od dizajna zadnjih let tako, da se zna popravit, ce bodo nadaljevali od nove trojke dalje.

LjubimPeezde ::

počakaj na novo petico pa za ta dnar kupi nov model.

Nakup čisto svežega modela neb priporočal ker so porodne težave skor pri vseh. Bolje počakat do prvega facelifta da se odpravijo določene pomanjklivosti! Sicer pa za 55kEUR je petica bolj zanikrno opremljena. Jaz ne razumem folka ko kupi neko 520(i/d) in potem čist osnovno opremo (po možnosti še mehansko klimo kar v tak razred vsekakor ne škodi in z avtoradijem slabšim od unega v golfih)...Da dobiš res dobro opremljeno petico moraš k ceni prišteti še vsaj 15k EUR. Seveda pa je za drezanje sosedov že čist osnovna dovolj dobra saj notranjosti pa se ne vidi tako...:\ Skratka jaz sem mnenja da za avto tega razreda (petica, E klasa MB, audi a6) potrebuješ vsaj nek motor podoben kot je v 530d in pa za enih 15k dodatne opreme... Konec koncev je fora BMWja in podobnih ravno v tem da lahko customiziraš avto v detajle!


Caligula: pa a lahko v vsakem postu govoriš o "dejstvih" ki so izključno plod tvojega fanboyizma ene in druge znamke.
Recimo mene Lexus rx300 (al kva je že un terenc) ni pritegnil. Za tako ceno vsekakor ne. Plastika znotraj kabine ni ravno najvišje kvalitete kar od avta tega razreda pričakuješ. Vsaj kvaliteti notrajnosti je npr. nek X5 vsaj en nivo zgoraj. Pa ne hvalim ne enega ne drugega ampak govorim moje vtise po vožnji obeh avtomobilov (bil sem sopotnik)! Ne vem, ampak notranjost je malce boljša kot pri neki toyoti... skratka preveč plastično deluje v živo (pa je bil avto naložen z opremo) . To mene recimo precej moti pri avtu za toliko EUR. Glede izdelave ostalega je pa tko: verjetno kakor naletiš. Moj stric vozi staro X5ko pa še ni imel nikakršnih problemov razen rednih servisov...

Človek sprašuje za BMW ne za lexus. Jaz ne vem kva je treba svoje poglede na to vpletat.

Kaj že pomenjo te oznake e46, e30, e39

To je interna oznaka modela. E46 je prejšnja trojka, e39 je prejšnja petica...;)

Glede oblike je pa povsem subjektivno mnenje. Meni je osebno petica še vedno najlepša v razredu. MB E klasa sedanja je premal prepoznavna (pri novi bodo končno skenslal tiste okrogle luči in oblikovali (tudi notranjost) bolj oglato -> 80's style>:D ), Audi A6 mi je tut lep, posebej karavan, kak Lexus me pa ne pritegne.

Kaj pa kakšen Volvo S80 ne pride v poštev? Mislim da je best buy za tak keš trenutno! Pa še precej nov model!

profii 3,0 TT mašine namenoma nisem omenjal, prav zaradi turbin. Je pa to galdko ena najboljših mašin trenutno (to-be 3. najboljša, za S85 in S65), boljša od S54 (iz M3). V originalu ima sicer manj konjev ampak se jo da sčipati v viašve.

Hmm hmmm glede na to kok nagrad je prejela M3 mašina dvomim da ta tvoj podatek drži lol. Konec koncev sta to dva različna svetova. Če že primerjaš 3.2 V6 motor od Audija potem ga primerjaj z R6 3 litrašem od BMWja. Sorry ampak primerjave z makino iz M3 ne zdrži! To sta različna svetova! >:D

sumlivo pa se mi zdi ker je naprodaj toliko rabljenih 525d, očitno ljudje niso zadovoljni...

To je verjetno zato ker se teh modelov zagotovo največ proda. Najboljši model za ceno v petici

Petke nove pa drugo leto ne boste videli. Kvečjemu facelift. Pa saj je na trgu šele kok 4 leta?? 2011 je bolj realno. Sploh ker gre precej dobro v prodajo

to kar se pride sploh-C5 kabrio

Zanimivo in ravno C5 kopira BMWja kot je dolg in širok>:D Poglej prednje luči, poglej zadek in primerjaj z BMW 3 kabrio recimo.
Poglej luči od zdajšnje C5 in petice in povej če opaziš kako podrobnost. Poglej BMW 7 notrjanost in MB S klaso in povej če vidiš kako podrobnost. Kakor se nekateri zgražajo nad Banglom pa je zagotovo eden najbolj kopiranih "avtorjev" in ustoličevalec smeri oblikovanja. Konkurenti s kopiranjem to le dokazujejo!1 Tudi meni so bili prejšnji modeli BMWjev za stopnico višje oblikovno kot zdajšnji (razen X5 in 3 coupeja) ampak kopiranje Banglovega stila pa opazim velikokrat!

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Ne priporocam mu kateregakoli Lexusa. Specificno 450h.
C5 kabrio bo lep tudi, ker je podoben novemu BMWju cabrio. Trojki se razume.
Samo ta in to samo tanova je lepa.

To glede dizajna pa je precejsen konsenz tudi v stroki, da je BMW v zadnjih letih padel.

LjubimPeezde ::

kaj pravite o temle? avto star eno leto, stane 55k evroua, za novega takega daš vsaj 70k evroua! vaš komentar...

Ne vem no... res rabiš tako močan motor?
Za tako ceno dobiš že novo petico z advantage plus paketom (od navigacije do usnja.....) + še nekaj opreme po želji (ni da ni).
Raje razmisli o tej varianti. Ker 525d je že močna kot sam vrag>:D

Lej kopirano iz uradnega cenika:
525d 44.600,00 EUR
advantage plus paket
vkljucuje opcijsko opremo:
- 442 Držalo za pijaco
- 465 Pregibna zadnja klop z vreco za smuci
- 494 Ogrevana prednja sedeža
- 502 Naprava za pranje žarometov
- 508 Kontrola razdalje pri parkiranju (PDC)
- 522 Xenon luci za kratke in dolge žaromete
- 534 Avtomatska klima z razširjenimi funkcijami
- 540 Tempomat (520d)
- 544 Tempomat z zavorno funkcijo
plus:
- 415 Elektricna zadnja zavesa
- 431 Avtomatska zatemnitev notranjega vzvratnega ogledala
- 459 Elektricna nastavitev prednjih sedežev s spominom za voznikov sedež
- 5AC Naprava za avtomatski vklop in izklop dolgih luci
- 609 Navigacijski sistem Professional
- 644 Predpriprava za avtotelefon z Bluetooth podporo
- LC usnje "Dakota"
za 8800 EUR

+ še nekaj lufta imaš za kake feltne pa kakšno kovinsko barvo! Morda glede na to da bo verjetno drug leto, čez dve spet kak malenkosten facelift morda celo kakšen procent popusta... že kar spodobno opremljen

Zgodovina sprememb…

LjubimPeezde ::

Ali še boljši predlog: kupi raje neko novo trojko (če ti morda odgovarja). To pa lahko zares zafilaš z opremo pa še ostalo bi ti precej k EUR. Morda kak M paket0:) in kaj podobnega pa avto rata res ubitačen... Za trojko pa mislim da je 320d idealen! Oz. če ti ni problem čakanje počakaš še nekaj časa do prihoda faceliftanega modela pri katerem bo verjetno tudi notri prenovljen 2litrsi dizel s 177 konji če se ne motim (idealno tut zaradi registracie0:) ).

p.s. sam nekako rabljenega avta za 55k ne bi kupoval. Ker za ta denar dobiš že veliko novega

stock ::

Zdej nevem a je tip sam uprašu kakšna je dejanska prostornina al kupije... ampak dobr... se strinjam z L-Peezde (EDIT: ne z zadnjim postom). Razn da za osnovo uzameš 3.0! drugo no cometnt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

PrimozR ::

LP mišljena je bila prostornina. Razlike v notranjih delih verjetno so, če že, so minimalne. In dobro preberi moj post, sem napisal da sta 318 in 320 oba 2,0.

Glede 3,0 TT, njen čas šele prihaja. Zunaj je eno leto. in v primerjavi s 3,2 IMO JE boljša. Zakaj? 3,2 ima ogromno nagrad, vem, od tega 3 leta zapored najboljši motor leta v svojem razredu in eno leto najboljši motor overall. Lep podatel od 3,0 TT je da tega motorja nekaj časa nazaj ni bilo mogoče dobiti, pa če si se postavil na popek, trepalnice in obrvi hkrati, pel slovensko himno in delal salte. Enostavno jih niso izdelovali daovolj hitro za povpraševanje. Mislim da na E90 fanatics forumu pa sem bral, da je nekdo prišel na 330 konjev na kolesih (335i coupe), z originalnih 300 (na motorju, torej je bil motor na 340-350, če ne še kakšen konj več), brez da bi se igral s turbino. Torej bi se precej verjetno dalo približati številki 400. Vprašljiva je sicer potem vzdržljivost, je pa lep prikaz zmogljivosti motorja.

PrimozR ::

AJa, novi 2,0 dizel od BMWja naj bi imel 200 konjev in 400 Nm navora. Tudi twin turbo (tak isto 3,0 dizel iz 535d/335d). Poraba NAJ bi bila manjša od zdajšnje (okrog 4 litre :D )

LjubimPeezde ::

NAJ bi bila manjša od zdajšnje (okrog 4 litre

Ja samo temu se ne reče vožnja>:D

BendeR ::

442 Držalo za pijaco


A je iz zlata?
:=)

PrimozR ::

LP sej majo pri sošolcu E46 320d (pa E39 M5 >:D ) pa je poraba tam 9-10 litrov. Ob težki nogi seveda. Poklicni šofer naredi svoje :D

b ::

bender: 442 valda ni cena, ampak verjetno kaka številka iz kataloga dodatne opreme...

LjubimPeezde ::

ja seveda, tisto je koda ne pa cena>:D

Double_J ::

Uf, sami poznavalci. Zdej pa samo še dnar zberite, da poznavanje ne bo kar tako brez učinka...:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

c3p0 ::

Prejsnja petka je bila grda oz brez oblike, tanova ima pac grdo.


Zanimivi so okusi... Meni je to en najlepših avtov sploh, pa verjetno nisem edini, je pa res da stane dosti "evroua".

OChack ::

men je bla prejšna lepša od sedajšne..........
Int€l inside, IDIOT Outside

BendeR ::

ok, me je že skrbelo. ;D
:=)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BMW 3 G20 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13714154 (6545) hojnikb
»

Novi BMW 320d (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15135727 (31230) Blinder
»

BMW bencinar ali dizel??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22764096 (56091) MAFIA
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138492 (35090) chucki
»

kakšen avto bi si kupili ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28584889 (77645) roba87

Več podobnih tem