» »

trdi disk predelati v usb ključ

trdi disk predelati v usb ključ

miko 55 ::

želim predelati zunanji trdi disk tako, da ga bo zaznalo kot usb mass storage. kako??
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

zcetrt ::

Kupiš zunanje ohišje.


Ali pa pogledaš pri prijatelju in zalaufaš reverse engeniring.
4.

MadMax ::

trdi disk predelati v usb ključ

Tole bi bil bolj ključ za zidanico, razen če bi uporabil Microdrive...
Še 2.5" je ogromen v primerjavi s povprečnim USB ključkom, kaj šele s kakim manjšim.


Če pa že imaš USB zunanje ohišje z diskom, pa nimaš več kaj predelovat. Ali pa imaš kakšne zahteve, ki jih lahko bolje opišeš?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

miko 55 ::

da mi v avto ni potrebno vgrajevati pc-ja e tuti kompleti, bi na usb vhod radia priklopil disk z glasbo, vštekal v konektor vžigalnika in imel recimo 40Gb glasbe.
nekaj pa bi bilo zagotovo predelati oz kakšen software kje staknit da bi tole, šlo. kje ne vem + predelal napajalec za disk in sem zmagal.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

zcetrt ::

Poskusi z zunanjim ohišjem torej. Na mojem piše tudi, kateri pini pri napajanju so 5V in kateri 12V. 2,5" pa potrebujejo le 5V (sklepam po tem, da se napajajo iz USB-ja... Mogoče bi celo avtoradio zmogel, potem si sploh zmagal).

Ali pa 4GB flash drive. Naprimer... 4GB bi bilo za moje potrebe več kot dovolj.

Ergo, splača se ti preveriti, kolikšen je maksimalni tok, ki ga avtoradio omogoča za napajanje preko USB vtiča. Če zadostuje, si, ob večjih prostorskih potrebah, omisliš 2,5" zunanji disk in ne potrebuješ niti napajanja. Sicer pa kupiš zunanje ohišje za 3,5" trdi disk in pre/izdelaš napajalnik.

Kaj pa kaj visoke temperature in tresljaji?
4.

MadMax ::

Zunanje 2.5" ohišje po potrebi dodelaš z dodatnim 5V napajalnim vezjem, saj znajo radiji/DVD-playerji imeti prešvoh izhod za poganjanje diska.
To ni noben problem.

Vprašanje pa je, kakšen filesystem ti podpira radio. FAT/FAT32/NTFS/...?
Temu primerno moraš sformatirat disk.

Drugo vprašanje je, kakšno max. kapaciteto ti radio sploh podpira. Že 4GB zna bit vprašljivo.

Tretje vprašanje, ali radio ob priklopu najprej prebere vso vsebino USBja? Pri 40GB bi to znalo trajat par ur...

In četrto vprašanje, se sploh zavedaš koliko je 40GB .mp3-jev?
Koliko _dni_ nepretrganega predvajanja je to?
Koliko si sploh sposoben si vsaj približno zapomnit kje je kaj, da se ni potrebno za vsako menjavo komada ustavljat na počivališču in drkat po radiu?

Nasvet: omisli si 2 ali 4GB ključek, pa maš glasbe še pa još.
Itak moraš vsaj vsak teden updejtat, če bi rad bil frajer z najnovejšo musko v avtu...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Funpace ::

Sam sem poizkusil 3.5 disk (300gb) prikljucit na radio a ga ni prepoznalo-Gor pa so bile particije fat32 in ntfs. Usb key dela normalno in ostala navlaka aka garmin itd.

Porocaj ce ti bo uspelo, kajti mene tudi mika usposobiti kaksen 40gb 2,5disk ce bo slo.

zcetrt ::

DVD predvajalnik Hyundai, ki ima režo za USB, podpira FAT datotečni sistem. Ob večji kapaciteti diska greš, preden ga prepozna, res lahko na kavo.
4.

kixs ::

Sem mislil napisat nekaj podobnega kot Madmax...

Imam AR JVC 722 in USB kljuc 4GB FAT32. Na njemu imam cca 500komadov , kar je cca 36 ur glasbe. Kar je veliko veliko za v avto, se posebej, ce imas samo izbrane komade. Npr. 2006/07 in ostale uspesnice od 1970 naprej.

Kot je ze on omenil, ti USB ob vsakem vklopu skenira in to traja pri meni cca 7 sekund. Kar je ze malo motece.

Osebno mislim, da imas 4GB USB key vec kot dovolj.

Drugace pa imam svojo kolekcijo MP3jev okoli 100GB. Pred kaksnim mesecem sem jo malo pocistil - bila je cca 120GB. Seveda jo bom moral se pocistit ;)

LP

Funpace ::

Mas prav, sem ravnokar preveril, vecjo kot sem dal kapaciteto medija not, dlje mi prepoznava. Ceprav pri 2gb skoraj takoj najde. Poleg tega ce se ne motim je velikost fat16 particije omejena?

bzp ::

Poleg tega zna biti na 40G iskanje želenega komada precej mukotrpno opravilo če si omejen na next/previous album, next/previous track + prvih 8 znakov imena datoteke :)

miko 55 ::

bomo vidli. če pa ne rata. pol pa komplet pc v avto. je pa potebno predhodno rešiti, kar nekaj težav
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

borcita ::

Jaz sem probal z 2.5" 30Gb diskom iz laptopa formatiran na FAT32, dal sem pa ga v zunanje 2.5" ohišje katero se napaja samo preko USB.....
No, to sem priklopil na avtoradio (USB). Radio je disk normalno prepoznal :D , pravtako je čital tudi glasbo na njem in jo predvajal.....
Edini problem je pa bil to, da se je v odzadju slišal zvok pogona diska :| , za kar pa krivim to, da je disk delno okvarjen.....
Ob priliki še bom probal z novejšim diskom pa bomo videli, če tega zvoka ne bo več.......
Aja, avtoradio je LG LAC6700R taki

Mrakw ::

Pozdrav

A je to mozno, da bi zunanji disk priklucil na radio USB vhod?

Lp

amigo_no1 ::

Je.
Samo je verjetno je fat32 only.

sennheiser ::

Težko vrjamem. Disk sicer rabi 5V ampak poraba je večja kot pa usb. Pa v določenih primerih še usb ki je večji od 16gb ne zazna. Če ma v specifikaciji da podpera zunanji disk potem bi načeloma moralo delati. Enostavno probaš, obvezno v fat32.

Mrakw ::

Aha... ok bomo enrkat probal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ključ 128Gb 3.0 dela smo na PCju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
172188 (1827) Yohan del Sud
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

prenosni disk

Oddelek: Kaj kupiti
201967 (1278) ŠinkoM
»

Priprava USB diska za DivX player

Oddelek: Zvok in slika
71753 (1569) sicko21
»

Avtoradio + usb hdd ?

Oddelek: Na cesti
91868 (1655) kixs

Več podobnih tem