» »

prenosni disk

prenosni disk

nogavice ::

Potrebujem zunanji disk in sicer takega z napajanjem preko usbja... se pravi 2,5''. Kaj mi priporočate, oziroma, kakšne so vaše izkušnje z določenimi diski. Želim imeti vsaj 250gb oz 320gb bi bilo še bolje (jasno), za to pa sem pripravljen dati približno 110€.
Kaj so stvari na katere moram biti previden? Koliko pomeni velikost medpomnilnika? se zelo pozna razlika med 2 in 8mb?
Ko sem se o tem zanimal v neki trgovini mi je prodajalec dejal, da hitrost sploh ni pomembna tu, ker je ta omejena zaradi USBja na koncu... je to res?...zakaj potem sploh so diski z večjimi obrati in večjim pomnilnikom, če pa to ne pride do izraza?
Vsaka informacija bi bila dobrodošla. Hvala!

Infinity ::

kixs ::

Pri vsaki napravi je pomembno na kaksno vodilo se priklopi na racunalnik. Pri zunanjih diskih imas na voljo USB, Firewire in eSATA. Tudi hitrost prenosa gre v tem vrstem redu, s tem, da eSATA deluje tako hitro kot v racunalniku.

Ce kupis na USB priklop, ki je seveda najbolj prakticen, ker je najbolj razsirjen. Potem ravno USB omejuje hitrost prenosa podatkov in v tem primeru ni tako zelo vazno kaksen disk je dejansko v ohisju. Prenos bo maksimalno v rangu 30-35MB/s. Odvisno tudi od chipseta na maticni plosci in konfiguracije OS-a.

Diski v teh prenostnih ohisjih pa so enaki kot jih lahko kupis tudi samostojno. Zato imas na voljo tako hitre in pocasne. Seveda se hitri bolj splacajo vgraditi direktno v racunalnike/notebooke. Torej hitrost PRIDE do izraza, ampak ne v USB zunanjem ohisju.

Osebno imam WD Passport2 320GB, ki ga danes dobis za 99€ v skoraj vsaki rac. trgovini (Mimovrste, BigBang...) in ga priporocam.

LP

nogavice ::

ravno to...ta WD passport2 320gb... ja, da se ga dobiti za 100€ čeprav je recimo v bigbangu in še marsikje drugje še 140€... in ta ima recimo 2mb medpomnilnika, je pa recimo tudi toshibin http://www.comshop.si/Article.asp?artic... ki ima 8mb pomnilnika... zato sem spraševal o tem, koliko se ta pozna.
pa še to... nekateri diski imajo ločen priključek za napajanje in prenos (oboje preku usb mislim)... je bolje da je ločeno ali da ni? ali je potem prenos kaj hitrejši, če napajanje poteka preko drugega usbja?
pa hvala za pomoč in priporočila

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nogavice ()

ffani ::

Imam Transcend StoreJet 25 160GB, ki pa ne sprejme datotek večjih od dobrih 4 GB. Ali obstajajo kakšne omej omejitve glede velikosti posamezne datoteke?

Mavrik ::

Imam Transcend StoreJet 25 160GB, ki pa ne sprejme datotek večjih od dobrih 4 GB. Ali obstajajo kakšne omej omejitve glede velikosti posamezne datoteke?


FAT32 ima tako omejitev. Formatiraj na NTFS.
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Imam Transcend StoreJet 25 160GB, ki pa ne sprejme datotek večjih od dobrih 4 GB. Ali obstajajo kakšne omej omejitve glede velikosti posamezne datoteke?


Ja. Ce imas formatiranega kot FAT32.

kixs ::

ravno to...ta WD passport2 320gb... ja, da se ga dobiti za 100€ čeprav je recimo v bigbangu in še marsikje drugje še 140€... in ta ima recimo 2mb medpomnilnika, je pa recimo tudi toshibin http://www.comshop.si/Article.asp?artic... ki ima 8mb pomnilnika... zato sem spraševal o tem, koliko se ta pozna.
pa še to... nekateri diski imajo ločen priključek za napajanje in prenos (oboje preku usb mislim)... je bolje da je ločeno ali da ni? ali je potem prenos kaj hitrejši, če napajanje poteka preko drugega usbja?
pa hvala za pomoč in priporočila


Ravno v sredo sem kupil WD Passport2 320GB za 99€ v Bigbang Giga (BOF) v Ljubljani. Torej, so cene vec ali manj poenotili.

Kot ze receno, predpomnilnik tuki nima neke veze.

2.5" prenostni diski imajo skoraj vsi samo napajanje preko enega USB kabla. Tisti, ki imajo dva, pa je en za podatke in napajanje, drugi pa samo za dodatno napajanje. Hitrost bo enaka v obeh primerih. Tak Y kabel pa vseeno kdaj pa kdaj prav pride.

lp

nogavice ::

pri nekaterih piše ta FAT32 zraven... a to lahko pomeni da se sploh ne da formatirati v ntfs ali da je v fat32 ko ga kupiš?

solatko ::

To pomeni da je formatiran na FAT32, lahko pa ga fromatiraš na NTFS, samo potem verjetno ne boš mogel gledat filmov direkt na TV.

kixs ::

To pomeni da je formatiran na FAT32, lahko pa ga fromatiraš na NTFS, samo potem verjetno ne boš mogel gledat filmov direkt na TV.


Glede direkt gledanja na TV pa se meni razlozi kako gre to?

FAT32 imajo zaradi tega, ker vecina naprav kamor bos to priklopil to podpira (od racunalnikov in razlicnih OS-ov, Divx playerjev, Playstation 2,3...). NTFS ne podpira prakticno nic, razen Windows 2000 naprej in Linux.

lp

XImhotep ::

jaz sem tudi kupil WD zunanji 2,5" disk 320GB Je tih, hitro se prenaša nanj in z njega. S poštnino sem dal 110.39 Euro. Ti priporočam.

nogavice ::

Kakšna je razlika med tvojim in tem diskom? Ta je malenkost dražji(euro, dva ali tri), ima pa 5 let garancije in menda mehko oblogo ohišja... ker ravno pri teh passportih jamrajo kako se hitro spraskajo in da ohišje ni najbolj kvalitetno. pa če kdo ve kaj pomeni to:
- WD Sync software
- WD Automatic backup software
- MioNet software,
kar naj bi bilo zraven...

In še ena stvar... disk rabim nekje do konca septembra. Ali mislite da se splača čakati še do takrat, bodo cene padle oz. bom dobil za isti denar več kapacitete?
hvala vsem, k pomagate, supr ste!

kixs ::

Ta je malo novejsi in ima nekaj malenkosti vec. Izgleda tudi povecano garancijo iz 3 na 5 let. Kar ni bistveno, saj cez 3 leta bo tak disk precej "mali". Softver je v obeh primerih isti, ampak itak nima veze - vsaj zame.

Verjetno se vseeno splaca dodati tistih 10€ poleg.

Ce diska zdaj ne rabis, potem definitivno pocakaj. Cene znajo se kaksno malenkost pasti. Ampak, dokler ne pridejo vecje kapacitete diskov, pa ne kaj dosti.

LP

nogavice ::

še ena stvar me zanima... pri teh 2.5''... ali bi lahko jaz preko tega diska tudi zalaufal kakšen program? ne mislim za winamp ampak recimo Acad al pa photoshop ali kaj takega? Zavedam se da bi ga verjetno nekoliko dlje zaganjalo, ampak koliko je to? je delovanje za take stvari prepočasno?

XImhotep ::

Mislim da ne. Samo na Windowsu pod install daj na ta disk instalirat.

xnnx ::

odločam se zanakup prenosnega diska 1TB
kaj se vam zdi da je bolje da kupim :
komplet prenosni disk
ali pa disk+ohišje za disk

pa še kakšno ohišje naj izberem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

alien08 ::

Lastim si WD 1TB MyBook ELITE.

Zaenkrat zelo zadovoljen z njim. Ima display na katerem se vidi kateri podatki so na njem.

Alamar ::

Karen ::

Jaz imam 1TB passporta 2,5. Zadovoljen.

ŠinkoM ::

@xnnx;: Najboljše je vzeti komplet prenosni disk, te pride ceneje. Jaz ti priporočam tega , ki je cenovno zelo ugoden....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475424 (3000) Bevcan
»

PHILIPS DVP 5960 in WD Passport 2 120 GB dela ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81837 (1086) mamlaz
»

Kateri prenosni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213949 (3192) JayKay
»

Težave z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51061 (892) alkoo
»

Kateri zunanji 2.5'' USB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
51984 (1984) kixs

Več podobnih tem