» »

Računalnik se ne prižge - huda kriza

Računalnik se ne prižge - huda kriza

blspider ::

Zdravo!

Imam problem z enim računalnikom. In sicer sem se danes odločil, da ponovno naložim windowse. Pri namestitvi mi začne javljati, da na cdju ne najde nekaterih datotek, čeprav je z cdjem vse ok. Probam še z različnimi cdji (novimi) in nič. Ko javi da datoteke ne najde dam retry in včasih najde datoteko včasih pa ne. Aja, če isto inštalacijo večkrat ponovim se manjkajoče datoteke menjajo (enkrat ene, enkrat druge). Glede na to, da so cdji ok, sem probal zamenjati dvd pogon pa se napake isto ponavljajo.

No in potem ko sem menjal pogon sem opazil še skrivljen pin pri disketniku, da sem ga dobil ven sem moral razdreti celo kišto... In tukaj se pa začne drugi problem. Ko sem kišto nazaj sestavil se ne prižge več. Ništa (kot da ne bi prišel štrom). Kaj sem lahko zaje*** ? Ali sem narobe priklopil stikalo? V prilogi je slikica (levo je shema iz knjigce, desno pa moj priklop). Ali pri kablih obstajajo kakšne standardne barve? Moti me to, da je enkrat gnd bela enkrat pa oranžna. Ali sem narobe prepisal, ko sem odklapljal...



Glede na to, da se mi noro mudi ima kdo kakšno idejo? Priporoča kdo kakšen hitri servis (lahko tudi kdo od vas - seveda plačam pošteno).

Lp

dejansan ::

kako je obrnjeno je važno pri hd in pwr led, da ti gorijo lučke na ohišju

lahko priklopiš samo power in probaj, poglej za banalne zadeve, če si slučajno izklopil stikalo na napajalniku, kabel,....

probaš lahko tudi samo z ramom in grafiko,...
dejansan

cole-22 ::

Drugače pa na tistih dveh pinih kjer piše Power SW naredi z izvijačem ali čim podobnim stik in PC se bo prižgal (če je vse OK).

Drugače pa razdri kišto in še enkrat sestavi.
Če si iz LJ ti lahko jaz probam zrihtat.
Kaj pa maš zaene komponente?

blspider ::

Nič, bom probal narediti stik pa bomo videli kaj bo. Kable sem vse preverjal, stikalo je vklopljeno, priključena je samo grafična in ram (drugega tako ni v kišti)...
Kišta ni nič posebnega - ena ASRock (775V88) plata, HIS grafična (ATI 9600), celeron D procesor pa 1 gb rama.

Cole-22: sem iz ljubljane (šiška). Če ne bom nič zrihtal ti sporočim...

Lp

Jakka ::

Če se ne prižge, malo pomigaj zadeve. Grafo ven in not, to je pri meni večinoma odpravilo problem.

Glede instalacije in napak. Lahko je problem v ramu, ga stestiraš z memtest-om, lahko je problem v kablih, jih zamenjaš, cd je torej ok, lahko je tudi disk,...
Jaz bi najprej stestiral ram, Memtest86.

dejansan ::

malo offtopic, ne vem kaj vsi tako s tem ram-om in memtesti paničarite

sploh pa, če hoče pognati memtest mora prvo usposobiti kišto
dejansan

MS_Y ::

Pozdrav!

Vsekakor predvidevam, da si narobe priključil kabel kar pove
že logika.

Za vsak slučaj pa "recitiraj" Bios batrijo na matični plošči.


Lep pozdrav!

Jakka ::

dejansan: kot vidiš iz mojega posta, se omemba memtest-a nanaša na inštalacijo sistema, potem ko se comp zbudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

blspider ::

No update...

Power kabel in vse ostalo je bilo priključeno ok, razen enega konektorja za front USB in zaradi tega se očitno mašina ni prižgala. Ko sem konektor obrnil je bilo OK.

No potem sem pa pognal memtest. Očitno rami niso najbolj ok. Napake javlja pri 578.7, 578.8, 834.7, 834.8 MB. Naredil sem 2 pass-a (koliko je potrebno)? Na en pass je bilo okoli 10000 napak. Ali to pomeni, da naj zamenjam ram? Sedaj ima kišta dva rama (2*512). Glede na to, da so napake od 512mb naprej je verjetno pokvarjen samo en ram... Rami sedaj delujejo v Dual Channel - če zamenjam en ram potem verjetno ne bo OK? A bo še vedno delovalo? Ali naj vzamem 1x gb?

Kišta podpira:
4 DDR DIMM slots: DDR1, DDR2, DDR3, and DDR4
2 DDR DIMM Slots Support PC3200 (DDR400), Max. 1GB,
4 DDR DIMM Slots Support PC2700 (DDR333)/PC2100 (DDR266), Max. 3.5GB,
Dual Channel Memory Technology support

Se pravi kaj naj naredim? Aja ali imajo kaj ramov v Comtronu v cityparku (pomoje je do treh odprt - bi skoraj nujno rabil danes...)?

Lp

jest10 ::

Najprej probaj malenkost dvigniti voltažo rama. Če ne bo OK, potem zrelaksiraj timinge. Če še ne bo dobro, potem ti preostane reklamacija.

blspider ::

jest10: kaj to pomeni?
- da ram sploh ni "pokvarjen" ampak je voltaža premajhna ali
- da z dvigom napetosti odstranim napake?

Načeloma mi ni problem iti v štacuno. Samo vedeti moram kaj kupiti:
- ali lahko kupim samo enega 512mb (ali lahko sklepam, da je pokvarjen samo en ram)
- ali morata biti nujno dva rama v plati (Dual channel), ali morata biti nujno "enaka" (ali sta lahko različna pa potem dual channel ne deluje - kakšna je razlika ali dual channel deluje ali ne)
- ali kupim enega 1gb (pa dam oba preč) - recimo tegale.

Lp

jest10 ::

Nekateri rami rabijo višjo voltažo za pravilno delovanje. Zato se splača probati.

OZZY ::

problem je lahko samo v dual chanel delovanju. Rama sta lahko oba brezhibna a se ne ujameta, saj je DC bolj zahteven kot SC. Pač drugi ram=čipi je manj kakovosten od drugega. Daj v single chanel pa probaj test. Zato se pri DC splača kupit take komplete. Lahko pa probaš z višjo vltažo ampak to vedno ne reči problema pri DC ramih, ki se ne ujamejo.
Go with the flow.

blspider ::

Update:

Rame sem preklopil na SC in še enkrat naredil test pa ni bilo nič bolje. Potem sem vzel drugi ram ven ter naredil test samo z enim ramom in je bilo ok. Potem sem vse inštalirov. Winsi so šli brez problema, ghost (ki se je prej pritoževal) tudi, vse ostalo pa tudi...

Jutri bi šel po nov ram. Ali naj kupim samo 512 (ta ki sem ga vzel ven je takeMS 512MB DDR400 CL2.5, ND512TEC500) ter pustim v SC, ali naj kupim samo en ram 1GB (in drugega 512 vzamem ven ali pa ga pustim kar notri?).

Nasveti dobrodošli - tudi kje naj ga kupim. V Comtronu jih trenutno nimajo.

Lp

jest10 ::

Če bo delalo stabilno, potem pusti 1GB+512MB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s 4GB RAM-a na 32-bit procesorju in WIN 7 32-bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
7964 (766) dekoman
»

8GB Spomina

Oddelek: Pomoč in nasveti
241864 (1223) Lombi
»

Pohitritev računalnika

Oddelek: Strojna oprema
333508 (1929) Icematxyz
»

Problem iz Delovnim spominom!!

Oddelek: Strojna oprema
91500 (1219) Griffith
»

Zagon računalnika - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171116 (990) Matey_kp

Več podobnih tem