» »

SMBus oziroma I2C bus konektorji na maticni..?

SMBus oziroma I2C bus konektorji na maticni..?

celica ::

Ojla ...

Nekaj sem listal knjigo od Abitove BE6-II plate, pa sem opazil, da ima dva SMBus konektorja (mislim da sta 5.pinska), sedaj pa me zanima, ce se da ta-dva konektorja, porabit za kaj pametnega-uporabnega.
Nikjer nic ne pise o tem.

Ima kdo kaksno prakticno resitev....?
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Han ::

Tole piše v navodilih za ASUS P2B plato:

SMBus Connector (5-1 pin SMB)

This connector allows you to connect SMBus devices. SMBus devices communicate by means of SMBus with an SMBus host and/or other SMBus devices. The SMBus or System Management Bus is a specific implementation of an I2C bus, which is a multi-master bus, that is, multiple chips can be connected to the same bus and each one can act as a master by initiating data transfer.

Verjetno ti ni nič kaj bolj jasno. :D

Spajky ::

Meni se zdi, da to povezavo rabijo npr.mrežne kartice preko kabla za WakeOnLan bujenje kompa...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

celica ::

Ojla ...

Spajky nebo drzalo. Za tisti WOL (Wake on LAN Header) ima posebej za to prikljucke, ima se IR, SB-Link, WOR..
Tukaj pa so oznake SMB1 ter SMB2.

Se nobenemu ne sanja ce se da to za kaj porabit ..?
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Spajky ::

To so zgleda hederji za priklop dodatnih naprav za monitoring in upravljanje s ploščo, kajti to je v bistvu I2C serijsko vodilo za komunikacijo med določenimi čipi; na primer pri meni Winbond monitoring čip komunicira z biosom, pa tudi Clock generator; torej to bi bilo pripravno za priklopit zunanji LCD temp monitor z mikrokontrolerjem, ki bi lahko tudi imel timer za sprogramirat za izklop PCja; lahko pa mi s tapravim programom tudi od zunaj nastavljal s tipkami frekvenco /up-down/ CPU-ja, če bi le imel pravilno sprogramiran kontroler in pa na takem seriskem protokolu! Lahko pa bi celo kontroliral obrate ventov, če to plata podpira; precej možnosti je...naprimer paralelna vezava teh SMBus hederjev med več ploščami za klustering PC-jev-vklopiš enega, vklopijo se vsi... itd...IMHO /osnovni post sem malo slabo na hitro prej prečital...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

celica ::

Ojla ..

Eureka Spajky .... To je to, smo ze blize vsemu temu.
Tudi tukaj na Abitovi platki, bi naj bilo tole vodilo za Winbond cip, in se ostalo saro...hi hi Zanimivo pa je, da nikjer na netu ni najti kaksnega primerka, da je to vodilo ze kdo uspesno porail za kaj zanimivega. Dveh PC-jev trenutno sploh nimam, in roko na srce jih tudi ne potrebujem...navijanje raznih frekvenc, nastavljenje raznih parametrov, to pa je ze bolj interesantno.
Bomo videli, malce iscem po netu, ce kaj najdem javim.., drugace pa so vsakrsne ideje in primeri dobrodosli.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celica ()

TESKAn ::

To vodilo uporablja Philipsov cip za odkodiranje Dolby Digital zvoka. Tko da za kaj uporabnega so ze porabil to vodilo:). Se kak cip vc pa dobis tle.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor AMD 2500+ Barton

Oddelek: Strojna oprema
141640 (1455) jest10
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231995 (1645) Spajky
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905843 (4568) Jux
»

Sandra 2002 rezultati in vaša mnenja ter nasveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
51129 (998) SisQ
»

Epox

Oddelek: Strojna oprema
272302 (1740) Spajky

Več podobnih tem