» »

Postavitev serverja

Postavitev serverja

Guti ::

Zdravo!

Mene pa bi zanimalo, kaj vse bi potreboval za postavitev serverja in da bi tega lahko ponudil drugim ljudem v uporabo (kot ftp, web hosting, ...)
Zanimalo bi me kaj vse bi potreboval sofware-sko in hardware-sko.


Hvala!
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

trnvpeti ::

rabis znanje
in če le-tega nimaš, niti ne pomišljaj da bi kaj ponujal drugim

Guti ::

Ok dobro. Nisem reko da bom zdaj jaz šel delat neki biznis, ampak me je samo zanimalo kaj rabis vse pa kak se to dela malo
ti pa takoj tak napadalno. Nevem no kaj sn ti zdaj takega naredo.
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Ice-Heki ::

Preden prebereš nadaljevanje posta: Če misliš s tem služit ti predlagam, da to pozabiš, ker očitno nimaš znanja - če boš kljub temu služil želim določen delež, ker ti pišem odgovor! :D

Kaj torej potrebuješ?
Hardware je lahko kakšna stara mašina, pač odvisno koliko ljudem bi to ponujal in kako ... Če gre za resno zadevo (torej resni plačljivi hosting), potem vsekakor nova mašina, po možnosti HP (pač so mi všeč strežniki HP ker mi vsi delajo), če gre samo za to, da boste imeli tukaj s prijatelji galerijo slik, potem je dovolj kakšen star pentium II (tam okoli 500 MHz), s čimveč RAMa (vsaj 512 MB, če ne gre več)...
Spet bi bilo dobro, da bi premislil, koliko obiska pričakuješ - če gre za 1 obiskovalca / mesec, potem je povezava vseeno, če gre za več ljudi, potem najprej ADSL (čimhitrejši), če gre za portal kot npr. SloTech, potem optika ...
To je kar se hardwareja tiče približno vse (miška, ekran, tipkovnica ... pridejo v poštev samo, če nimaš / ne želiš imeti možnosti konfiguriranja računalnika iz drugih lokacij).
Menda mi ni treba povedat, da potrebuješ še mrežno kartico, preko katere bo strežnik priklopljen v omrežje, kajne?

Software:
OS : Uporabi tistega ki ti je ljubši - če se želiš veliko ukvarjati z nastavitvami in si dosedaj imel samo M$ sranje, potem naloži gor neko različico M$ osja ... priporočam vsaj XP PRO oz. 2003 Server Edition.
Če poznaš Linux, potem ti lahko osebno priporočim debiana, ki mi je zelo všeč.
Kaj še potrebuješ - spletni strežnik Apache s podporo PHPju in MySQL je nekako standard za web hosting, potem FTP strežnik, mail strežnik ... poglej za Debianovimi paketi (za M$ sisteme sem sam uporabljal ArGoSoft Mail & FTP Server - osnovni različici mislim da sta še vedno zastonj)

Sedaj pa zastavi bolj konkretna vprašanja kaj vse te še zanima...

P.S: Veliko sreče pri postavitvi serverja

trnvpeti ::

ni bilo misljeno nic slabega
pa nic napadalnega
pac bos rabil veliko znanja
firewalling
networking
raid
resevanje podatkov
backup
pa še kaj
potem pa,kot ti je napisal ice

Guti ::

Ice-Heki, Hvala za odgovor.

Seveda nočem s tem služit, mogoče čez par let ko bom razumel kako deluje vse,
trenutno pa bi to počel bolj za hoby, iz radovednosti, da se bi naučil in začel razumevati, itd.

Za začetek, bi jaz to probaval samo malo na tem računalniku, ki ga zdaj uporabljam(da se naučim)

Imam pa WinXP pro, Začel bom najprej z ArGoSoft Mail & FTP Server, katerega si mi svetoval, potem ba bom še začel spletnimi serverji itd...

Pa te bi še šrašal če bi imel kakšen nasvet, kaj bi naj upošteval oz. kaj drugega, da bi mi boljše šlo.

Še enkrat hvala za odgovor.
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Ice-Heki ::

Jap mam en nasvet ...
Glede na to da ti bo to hoby, dej takoj si omisl eno drugo škatlo, ker "prave" strežnike se vedno konfigurira od "zunaj" torej preko interneta, preko konzole, zelo zelo redko greš do strežnika in imaš tam miško, tipkovnico ekran in delaš tam ...
Pač je hitreje (razen če nimaš strežnikov v svoji hiši - ponavadi so na drugih lokacijah, kjer imaš najete optične povezave) kot pa da greš fizično do strežnika (npr. iz Jesenic do Ljubljane -> s tem zgubiš čas že na vožnji).

Moj največji nasvet: Veliko, veliko preklikaj - tudi če ne veš kaj pomeni kakšna opcija jo klikni (čeprav se ti server sesuje), ker na ta način se boš največ naučil :)

Če se ti kdaj zalomi pa vprašaj - če bom znal ti bom odgovoril, sicer pa imaš tukaj veliko strokovnjakov ki so v tem že dlje časa od mene

Pa veliko sreče pri ustvarjanju

Edit: Pozabil sem reči - ko pa kaj narediš mi pa pošlji mail, da vidim kaj ti je ratalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

TESKAn ::

Postavi si linux server z Debianom. Ni tako zelo teško + imaš malo morje vodičev za postavit vse, kar si želiš. Konfiguriraš pa preprosto prek SSHja, sam uporabljam OpenSSH in winSCP, pa dela BP.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

LjAp ::

:Ice-Heki

Zdravo,,

Imam podoben problem, za lasten web server sem hotel postavit za aplikacijo še prejemanje in pošiljanje pošte kar z lastnima SMTP in POP3 servisoma na widows serverju 2003 pa se nikakor ne morem rešit spam - relay-a ne da bi zaprl port 25, kar seveda pomeni, da pošte na lastno domeno ne morem prejemat.

Ta Argo Mail o katerem govoriš izgleda ok. Bi bilo bolje uporabit tak software za pošto? A se on potem ukvarja z relayom spama?

PS S temi zadevami se prej nisem okvarjal, tko da se sedaj počasi seznanjam.
Tnx in lp.
http://ljap.blogspot.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LjAp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376287261 (10553) hariscorale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516578 (7498) next3steps
»

Kup vprašanj o serverjih in routerjih

Oddelek: Omrežja in internet
212080 (1407) sword
»

Debian & SSH dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
131823 (1659) Ice-Heki
»

Domači strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
194330 (3793) antonija

Več podobnih tem