» »

[kubuntu] grub ne dela?

[kubuntu] grub ne dela?

sverde21 ::

Spravil sem se malce testirat distribucijo Kubuntu, želim imeti dual boot, zato sem že v Windowsih pripravil particije z ParticionMagic-om, potem sem vstavil Kubuntu 7.04 DVD in na KDE namizju kliknil install. Izbral sem ročno nastavljanje particij in določil root in swap particiji, ki sem ju že vnaprej pripravil z PM, kliknil next in install... zadevo je naložil do konca, vzamem ven DVD in resetiram vendar gruba ni nikjer :S, ampak gre direktno v windows...

Sem kaj spregledal? Preden pritisneš Install je v advanced bilo tole "(hd0)", bi moralo biti kaj drugega?

Še screenshot particij za lažjo predstavo:

(Windows XP je naložen na particiji C:)
<?php echo `w`; ?>

jure1825 ::

da nimaš kakšnega antivirusa v BIOSu vklopljenega ki preprečuje zapisovanje v mbr?

če je inštalacija prišla do konca potem je kubuntu inštaliran, moraš samo grub še 1x naložit. Mislim da je ko bootaš s cdjem nekje tam možnost ampak ne vem na pamet.

čudno da je ext3 particija 100% zasedena...

jure1825 ::

ja na meniju je "Rescue a broken system"

če ne pa
https://help.ubuntu.com/community/Recov...

sverde21 ::

Nimam nobenga antivirusa v BIOS-u, sicer pa kak bi pol primarno particijo resize-u, če bi bil MBR zaščiten pred pisanjem? Drugače pa sem že nekaj časa nazaj imel naloženo tudi distribucijo openSuSE, pa sem potem stvar vrgu dol, ker sem rabil prostor na disku, NTFS v Linux se mi pa ni dal nastavlat.

Bom pogledu še malce po DVD-ju, če je kje za ponovno instalacijo gruba, čeprav sem že gledal po menijih v KDE, ker sem pričakoval, da bo imel to kje v nastavitvah podobno kot SuSE.

Particija skor neb mogla bit 100% nafilana, ker potem bi mi mogl velik dalj nalagat + ne pomoje ne obstaja algoritem, ki bi binarne podatke stisnu za 50% in več... tak da iz tega lahko sklepaš, da PM malo čudno bere linux particije :)

P.S.: bom prvo po linku pogledu :)

EDIT: čudno, dle sem iz win pogledu linux particijo (Total commander plugin...) in je v /boot/grub vse, ni mi jasno zakaj ni gruba potem v MBR zapisalo...
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

coffeetime12 ::

Torej ; glede na sliko , ki si jo priložil se ne vidi korenski razdelek. Zato pa nimaš zapisanega MBR-ja. Ponovno razdeli disk. Svetujem ti , da narediš 100MB za boot , Swap (kolikor imaš Ram-a) in ostalo za korenski razdelek . Če ti bo na računalu Linux edini OS , si naredi še arhiv razdelek.
Pa poskusi razdeliti disk s Gparted. Deluje 100% , poleg tega je pa še zastonj.

sverde21 ::

Ne bom jst nč na novo delil disk, sm si sprintu on link od jure1825 in zrihtu v 1 uri vse skup ;) problem je bil, da mi je mal čudn prepoznavu naprave, 1x mi je dal prvi disk pod /dev/sda, enkrat pa pod /dev/sdb 8-O , potem sem pač na roke vpisal v menu.lst pozicije particij in dela :))

Aja pa a misliš da sm z lune padu, ne pravt da nimam zapisanga MBR-ja, ker drugač mi comp sploh delu neb.
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
161987 (1750) Icematxyz
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151843 (1475) Michael7
»

Linux filesystem in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
181904 (1631) BigWhale
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006479 (5023) SkIDiver
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211722 (1334) CCfly

Več podobnih tem