» »

64bit vs 32bit Vista

64bit vs 32bit Vista

RobbyRS ::

Zdravo!

Med kolegi se postavlja vprašanje če je smotrno namestiti 64bitno Visto. Nekateri so mnenja, da zna biti obilo problemov. Vendar so to samo predvidevanja. Nihče od nas še ni preizkusil 64bitne različice zato so mnenja deljena. Zanima me kako je z 64 bitno Visto na domačem kompu (normalna uporaba, brez profesionalnih orodij) z C2D procesorji. Je razlika opazna glede na 32bitno oz. se splača naložiti 64bit?

Thanks!

Izi ::

O tem je bilo pa že toliko napisanega, da bi lahko malo pobrskal po ostalih postih.
Razlike na videz ne boš opazil.
Tudi pri hitrosti ne boš opazil nobene razlike, ker je večina programov še vedno 32-bitnih in ti tečejo na obeh sistemih enako hitro.

Pri 64-bitnem sitemu se moraš že držati določenih pravil in nimaš več toliko svobode kot pri 32-bitnih Windows.
Emulator DOS-a so končno vrgli ven in ukinili so podporo za 16-bitne programe, kar zna biti problem, ker je še kar nekaj kode pisane v 16-bitih, predvsem kakšen instalacijski programček za kak star 32-bitni program zna biti še vedno v 16-bitih in ga torej ne moreš namestiti.
Za 64-bitne Windows rabiš tudi vse nove driverje, ki morajo obvezno biti 64-bitni. Nekatere starejše kartice pa sploh nimajo 64-bitnih driverjev. Poleg vsega morajo biti driverji nujno podpisani z strani Microsofta, drugače ti Windows non-stop težijo.

Kot je bilo že dostikrat omenjeno je smiselno preiti na 64-bitne Windows šele takrat, ko 32-bitni ne podpirajo več tvojega hardwarea v celoti, to pa je ponavadi takrat ko imaš 4 GB RAMA ali več. Vse ostalo 32-bitni sistemi zaenkrat še bolj ali manj podpirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

TokioGangsta ::

kupil bom e6750, 8800gts 320mb, 4gb ram, 320gb 16mb cache trdi disk in asus p5b-e plus ploščo
a stem se mi splača met visto 64 bit
a bi mi to normalno laufal na xp-jih

Meizu ::

Če bi ti normalno tekla vista pol kje je logika, da ti pove, da bo XP vsaj 100x hitrejši? :):)

Mr.B ::

Zaradi grafične ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TokioGangsta ::

ZAKA NE SJ JE 128 BITNA

Mr.B ::

Zakaj pa ne 384 bitna. No so pa le dali 64x driverje ven
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

jst sem imel že s x64 xp-ji obilo problemov, in zati si na 64-bitno visto sploh ne upam pomislit. moje iskušnje s 64-bitnimi xp-ji pa so zelo pozitivne, kar se tiče hitrosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

Ja in , za to da bo igrice igral s 4 GB spomina ali kaj ? Me zanima s katero igro prideš čez 2GB, razen če že v osnovi pod Winsi ne pokuriš kak giga
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

luky ::

Če res nimaš vseh gonilnikov za x64 bit, potem rajši ostani na x32 bit, ker drugače boš samo delal na novo instalacije.

Jaz sem sicer imel x64 bit Visto in vse gonilnike razen za printer, ki ga še sedaj ni za 64 bitno Visto (HP 1018 ) in sem se moral od nje posloviti in dati gor 32. bitno.

Toliko z moje strani.

Izi ::

Najbolje je, da probaš.
30 dni ti deluje vsaka Vista in ti jo za probo ni treba kupovati. Namesti pa se tudi mnogo hitreje kot XP-ji.
V pol ure lahko naložiš Visto, vse popravke, vse driverje in pač vidiš ali zadovoljuje tvoje potrebe.
Če ne potem udariš en Quick format, kar vzame par sekund, in v naslednjih pol ure imaš že komplet naloženo 32-bitno Visto.

Naj še dodam, da so 64-bitni XP-ji in 64-bitna Vista nekaj popolnoma drugega. Če si imel z 64-bitnimi XP-ji slabe izkušnje ( kar je povsem normalno :D ) ne pomeni, da boš imel z 64-bitno Visto tudi težave.

BendeR ::

Jaz sem nekaj časa nazaj presedlal na 64 bitno Visto in to brez ene same težave. Prepozna mi vse - multifunkcijonalno napravo, digitalca (praktica, ki ni bog ve kaka prepoznana firma), integrirano zvočno, mrežno ... popolnoma isto kot 32 bitna Vista. Iz moje strani ni nikakršnih pripomb.:D
:=)

smeks ::

Lahko vam povem da imam Visto x64 že od marca, pa sem sčasoma našel vse potrebne gonilnike. Slabe stvari so da recimo Vista sama zazna Canonov digitalec vendar importira slike čisto po svoje, ne tako kot je to naredila Canonova aplikacija na 32bitnih. Tudi za WebCam sem le odkril nekje gonilnik ki slučajno podpira tudi mojo kamerco... drugih stvari razen da se Aplikacije zbuildajo še enkrat hitreje kot na 32bitni pa pomoje nisem še zasledil :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32-bit ali 64-bit XP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71685 (1685) SasoS
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649173 (7802) Razerzone
»

kolk bit Visto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91525 (1201) ender
»

vista 64 vs 32 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
81641 (1497) PaJo
»

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Oddelek: Operacijski sistemi
103457 (3220) Izi

Več podobnih tem