» »

bios problem

bios problem

deleted ::

pozdravljeni,
updatal sem bios in kot zgleda je šlo nekaj hudo narobe. in sicer, ko zaženem komp mi napiše tole:

Award BootBlock BIOS v1.0
Copyright (c) 2000, Award software, Inc.

BIOS ROM checksum eror
Keyboard controller error
Keyboard error or no keyboard present

Detecting flopp drve A media...
Drive A error. System halted
_


Sledijo ponavljajoči se kratki piski. Prosim, pomagajte in povejte kaj naj naredim ker res nimam nobene ideje.:(
Matična plošča: Foxconn K8S755M

Spajky ::

Imaš srečo, da ti je boot blok od čipa nekoruptiran. Torej najdi prek drugega kompa na netu pravi program in bios fajl, pol pa si napravi po navodilih notri mojo floppy disketo za slepo flashanje biosa. Ko je pravilno narejena jo vstavi v FD drive in restartaj komp, bo vse samo naredilo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

deleted ::

ammm, kakšen program in bios file? Kaj od tega tukaj morda?:
http://driverscollection.com/?H=K8S755M...

rakm ::

Lahko poskusiš ročno, to je fizično resetiranje biosa. Na matični obstaja gumb (poglej v manual za matično al pa na net), katerega premakneš in tako resetiraš biose. Bi znal kj pomagat.

LP

StratOS ::

Obstajajo dve različici plošče :
2 različici

Za BIOS poglej Sem

Ker je to dokaj starejša izvedba plate je bios date : 10/12/2005

Uporabi bootable medij z minimalnim naborov gonilnikov v katerem potem prekopiraš datoteke v tem arhivu.

BIOS how to
How to flash your BIOS using a DOS boot diskette?

Ostali FAQ : Tukaj
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

StratOS ::

Za rakm:
Ne govoriti, če ne veš, za kaj se gre, ta postopek je za "reset" oziroma zbris RTC RAM BIOSA ( Real time clock )
Torej le dela BIOS spomina zadolženega za uro,čas,in sistemske parametre potrebne za IO enote in komunikacijo med napravami/komponentami ob zagonu.

Boot Block je del rutine, ki preverja konzistenco uradnih flashov kot nekakšen CRC check,
v tem primeru je res nekaj šlo zelo narobe.
Ttorej za uspešno FLASHANJE biosa potrebuješ ustrezne datoteke za ustrezen BIOS nabor.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

deleted ::

jooj, meni se bo zrolalo- nikakor ne deluje in ne deluje. zmeraj isto, kot sem v prvem postu napisal. a mi lohko eden naredi celo disketo kr zase ne vem al sem ratu tolk nesposoben, da niti ene take stvari boge ne morm narest... matr. res ne vem kaj delam narobe, al je komp uničen :( btw mam tole verzijo: K8S755M-6LRS

BoBr ::

Samo te tri datoteke dodaj na diskteo in mora delat.
Also known as "Intel-aš".

StratOS ::

Preberi HOW TO.

Če ne naredi bootable disketo z minimalnim naborom gonilnikov - posebej za flashanje.
Dober osnovni primer imaš tukaj : http://web.shuttle.com/share/fae/hq/faq/top10/top10ans/How%20to%20make%20a%20bootable%20disk%20to%20flash%20Bios.htm
Priporočam pregled strani http://www.bootdisk.com/

Priporočam pa DRDOS 7.x
Po kreiranju sys. bootable diskete za seveda tvoj OS in DS kopiraj tiste 3 datoteke in po bootu zaženeš *.bat datoteko na disketi.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

deleted ::

sploh ni učinka, še zmiraj isto izpiše, karkoli dam v disketnik. sem tudi poskusu z vsemi tremi disketniki ki jih imam doma sam ne gre. še kakšna ideja mogoče? :'(
ker če bom mogu nest na servis bom plaču ko pes pa še neumno mi je in same probleme maš pol.

StratOS ::

V disketnik ja, ampak si naredil sistemsko zagonsko ter prekopiral datoteke ( DRDos 7 ).
Izbral boot na A ter zagnal tisti *.bat ?


Preberi malce več,. preden greš v te vode.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

deleted ::

lej ob zagonu ne morem nč pritisnt, namreč ne zazna tipkovnice, ne morem izbrat da boota iz diskete, le tisto izpiše kar sm napisu. torej je edina možnost, da jst ustavim v pogon eno disketo, ki bi se morala ob zagonu samodejno zagnat in vse uredit brez da bi jaz karkoli naredu. sam možno je, da ker recimo niti tipkovnice ne zazna niti disketnika ne zazna. :\

StratOS ::

Če imaš bios čip vstavljiv ga zamenjaj z čipom iz podobne osnovne plošče, drugače pa treba manualno priklopit čip na programator in ga flashnat.
Povej malce več kako in na kakšen način si uspel priti do te nevšečnosti, katere datoteke si uporabljal ipd ...

Poglej manual, kajti ta plata ima nekaj specijalnih BIOS nastavitev, probi RTC_CL_BIOS reset narediti
Manual
Posebej si preberi Chapter 6

Če ne bo z tem kaj uštimal je stvar možna le z zgornjim opisom.


Sam vem, da mi je dolg časa nazaj, ko je prijatelj flashal BIOS z drugo nekompatibilno verzijo in mu je delalo podobno, smo zelo easy uštimali ( ne vem, če se sploh da sedaj ), tako da smo za začetek odstranili obstoječi bios čip, ga zamenjali z normalnim ( sposojenim ) podobnim bios čipom, vstavili sist. disketo z flash datotekami, ko se je normalno zagnal sistem smo le zamenjali čipe ( sistem se ni porušil ali resetiral ) ter flashali obstoječ čip.
Ne vem, če bi to delovalo sedaj, po moje ne, lahko pa probaš.

Dober način kako flashat bios za to plato imaš pa http://www.foxconnchannel.com/support/downloads_detail.aspx?ID=en-us0000543, seveda BIOS mora delati :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preklopiti na onboard grafično kartico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6927 (606) WyattEarp
»

matična plošča in vga kartica

Oddelek: Strojna oprema
81040 (934) TechBeats
»

BIOS geslo??

Oddelek: Operacijski sistemi
151410 (1150) klimax
»

Foxconn P9657AA 8KS2H - P965 za skopuhe

Oddelek: Novice / Procesorji
323543 (2646) PrimozR
»

WinFast Bios update error!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71739 (1654) ender

Več podobnih tem