» »

WinFast Bios update error!!!

WinFast Bios update error!!!

deejaymarc ::

Imam problem....plata WinFast NF4K8AB-RS

Na plati sem z programom, ki sem ga dobil zraven originalnih driverjov updatu BIOS iz windowsov.
Bios update sem potegnu iz uradne strani (100% pravi bios), in po uspešnem updatanju v windowsih(ni javilo nobene napake) sem moral narediti reset....
računalnik je po resetu začel piskat.....

nimam ideje, kaj bi lahko bilo narobe. resetiru sem Cmos,... pa še kr piska....

a obstaja še kaj, al je edina rešitev kladivo itd. :D

Hvala za odgovore

lp

Izi ::

al je edina rešitev kladivo

Brez panike, mislim da kladivo ne bo potrebno.
Najhuje je, če se na ekran ne pokaže nič in je računalnik popolnoma tiho.
Če pa piska je to že dober znak, da BIOS deluje ampak je našel neko napako in zato piska.

Logika mi pravi, da če je BIOS zanič ne more nič piskati, ker tisti piski prihajajo iz BIOSa.

Poglej v knjižico, kako se sploh pride v tvoje BIOS nastavitve, verjetno bo treba samo BIOS nastaviti, da bo prepoznal vse naprave.
Je pa seveda tudi možnost, da ti je kaj crknilo :'(

Da prideš v BIOS moraš med zagonom računalnika držati eno ali več tipk, katere ti mora pisati v knjižici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

amigo_no1 ::

Na plati sem z programom, ki sem ga dobil zraven originalnih driverjov updatu BIOS iz windowsov.
Napaka- flashati moraš iz čistega DOSa

matična pl. (firma je Fox2conn)
http://www.foxconnchannel.com/EN-US/Pro...

bios
http://tinyurl.com/ybrby5

MB QDI PlatiniX 2PE/800 BIOS

Zgodovina sprememb…

ender ::

jeje997: že dolgo časa prilagajo proizvajalci matičnim ploščam programe, ki omogočajo flashanje iz Windows - prvič sem to počel pred kakimi štirimi leti. To so programi za Windows, ki v čistem DOSu ne delujejo.

deejaymarc: pošiči priročnik za svojo matično ploščo, in poglej, če kaj piše o emergency BIOS recovery. Če ne, poizkusi to: downloadaj BIOS in DOS program za flashanje, najdi eno prazno disketo (in disketnik, če ga nimaš v kišti), formatiraj disketo tako, da bo zagonska, skopiraj awdflash.exe in bios na disketo in vpiši tole v autoexec.bat na disketi:
awdflash.exe bios.bin /cc /cd /cp /r /py

bios.bin zamenjaj z imenom tvojega BIOSa. Potem priklopi disketnik na crknjeno plato, vstavi disketo, vklopi računalnik in drži pesti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

amigo_no1 ::

awardflash, ki je priložen zip fajlu v windowsih ne deluje ...

V zip fajlu, kjer je fajl Readme1st.pdf piše, da moraš prestaviti en jumper...


5. Jumper “JP1” needs to be changed from 2-3 to 1-2 (triangle represents pin 1)
before you flash the motherboard. Once set do not change it. Not changing the
jumper location could result in leaving your motherboard in an unusable
state.

Zgodovina sprememb…

deejaymarc ::

Najprej Hvala za pomoč.

-prebral sem navodila iz knjižice, nikjer ne piše za emergency BIOS recovery.....
-iz strani www.bootdisk.com. sem potegnu programček drdflash.exe (da pač narediš bootable disk)
-na tem računalniku, ki mi deluje, sem ta drdflash.exe zalaufu in disketo uspešno naredilo
-disketo vstavu v pokvarjen računalnik
-Jumper sem prestavu....in ko komp. pržgem, še vedno piska, prikaže se pa ne nič

razlaga ko sem prvič updatu bios in kako je prišlo do napake:
-zagnal programček na orig. CDju, naredil backup na disketo, loadal novi bios, in je na pisalo končano...pa sem dal restart in računalnik ni nič prikazal, ampak je plata samo piskala.....
-Bios sem imel ta iz strani http://tinyurl.com/ybrby5
-Jumper NISEM prestavil, ker sem sklepal, da ni potrebno, če to delaš prek windowsov....

edit:
imam še eno podobno plato(to je še 3tja na 754 podnožju,sam da je AGP - rezerva), na nje sem sprobal če še delujejo procesor in rami, pa vse dela tk kot mora....tk da je napaka na plati...

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

-zagnal programček na orig. CDju
Kakšen programček ?
Pišeš da si flašhav v windowsih ?

Če imaš sreči si zaflashal samo bios

http://www.slo-tech.com/script/forum/iz...

Ker gre za PLCC varianto ga je malce težje dobiti ven, vendar se da. (glej moj link iz prejšnjega sporočila).

Za hotflashanje lahko uporabiš kar to podobno plato (če le ima enak bios čip (plcc) ali pa nesi na servis.

ender ::

Če je mostiček za zaščito pred flashanjem povezan, sploh ne moreš flashat (na prav, ne narobe - preprosto program javi napako; mislim da je Foxconn edini, pri katerem je le-ta privzeto nastavljen tako, da flashanje ni mogoče). V kakšnem vzorcu pa piska? Poizkusi vseeno prestavit mostiček nazaj, poskrbi da ni povezan mostiček ki ti zbriše nastavitve, in poizkusi bootat s tisto disketo - tudi če ti bo flashalo, ne boš na ekranu videl nič dokler se stvar ne zažene znova (glej, če se na disketniku kaj prižiga lučka).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274362 (4165) jackorsen88
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221954 (1629) SkIDiver
»

Zaflashan bios na ASUS bordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71282 (1080) Voluhar
»

Flashanje BIOS Bootblocka - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
71044 (976) Gwanaroth
»

FAILED flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111106 (851) andrejc

Več podobnih tem