» »

problem pri flashanju BIOSa

problem pri flashanju BIOSa

žiga ::

lep pozdrav fantje, saj vas ne bi moril s temi osnovnimi forami ampak res ne vem kaj delam narobe. torej, dljal sem si najnovejši bios za qdi advance plato, ker ima speedeasy možnost kjer lahko nastavljaš fsb in voltažo, zdej pa zadeve na znam flešat. prvič sem naredu tkole, disketo sm sformatirou, dal gor unpacked bios, pustu disketo notr in resetirou računalnik, pol mi je pa napisou "odstrani disk in pritisni katerokoli tipko" , drugič sem pa spet resetirou računalnik, prtisnu f8, dal not disketo, tam v tistem meniju izbral reboot in spet isti napis.
:\ očitno nimam pojma o teh stvareh tko da če mi kdo zna pomagat, prosim

tec ::

Disketo formatiraj z ukazom format a: /s in potem daj gor exe in bin fajla, ter resetiraj racunalo. Problem je v tem, ker na disketi nimas sistema. Ko se postavi, zazeni exe in sledi navodilom. Pa ne pozabi shranit starega biosa.

knibl ::

Ce ti BIOS omogoca flashanje kar takoj... je pri nekaterih platah potrebno stisnit ALT-F2 (napise na prvem zaslonu, tam kjer ti pise kaj pritisnes za BIOS nastavitve.
Druga moznost pa je da naredis disketo, kot jo imas ti. Vendar ti nimas zagonske diskete. Naredi zagonsko disketo gor daj awflash in keri bios zelis imeti.
Vse pise v readme fajlu!
Boot disk je?
LP

žiga ::

ok zdej vem še manj kot prej.

"boot disk je?" tale boot varjanta me dost povsod jo neki omenjajo, jest pa pojma nimam kaj nej bi to blo-torej kaj boot, bootanje, reboot sploh je?

poglejte, tole mam napisano v manualu:
1. create bootable system floppy diskette...(????)
2. copy AWDFLASH.EXE to.. (to štekam)
3. download BIOs (štekam)
4.copy BIOS to the bootable diskette (štekam)
5. reboot the system from the bootable diskette created (tega pa ne štekam)
6.run AWDFLASH utility at the A:\ prompt as shown -> A:\AWDFLASH xxxx.bin (tega tud ne štekam
7. follow instructions....

zdej pa če mi zna kdo tole po kmečk razložit?:)


Mercier ::

Sistemska disketa je disketa z naslednjimi datotekami:

DRVSPACE.BIN
COMMAND.COM
IO.SYS
MSDOS.SYS

Ne vem koliko je to zdravo odpirat - zgolj potegni dol. Če imaš 9x si jo lahko narediš sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

boštjan ::

žiga kere winse maš?bootable disketa pa je zagonska disketa tvojega OS. v win xp narediš tako,da daš disketo v disketnik,z desno izbereš format,pol pa pod format option izbereš :QUICK FORMAT in CREATE MS-DOS STARTUP DISK.Pol skopiraš na disketo tvoj bios file in programček za flešanje.resetiraš in pol začne comp zaganjat iz diskete.ko konča vpišeš dir,da pogledaš pravo ime tvojih 2 fajlov.pol pa pišeš polno ime programčka in biosa.in to naj bi blo to.pa ne pozabi shranit starega biosa.

tec ::

1. Ce imas win98 gres v dos in napises format a: /q/s
q = quick format, s = system, torej hitro formatiranje in prenasanje sistema na disketo. Ta disketa je potem bootable, oz. zagonska, torej lahko z njo zazenes katerikoli PC v pure dos nacinu. Torej brez vseh driverjev in ostale sare. Idealno za BIOS flashat. Drugace imas boot image na tej strani.
4. Upam da razumes tudi to, da je potrebno poleg novega BIOSa, ki je oznacen z *.bin na disketo posneti tudi AWDFLASH.EXE.
5. To pomeni, da resetiras racunalo in bootas z disketo, ki si jo prej pripravil za zagon. Torej, vstavis disketo in resetiras in, ce je v BIOSu nastavljeno da pred C boota A, potem se bo zagnal sistem iz diskete, torej pure dos nacin.
6. napises dir *.bin, kar ti izpise ime BIOS fajla. Potem pa vneses AWDFLASH in_ime_bin_fajla, ki ti ga je prej izpisalo.
Potem samo sledis navodilom.
Poglej si se tale link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

žiga ::

fantje tenks vsem carji ste. sem že spedenou, na žalost pa tud ta bios nima speedeasy-ja.jebatga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151442 (1123) Azrael
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61384 (1317) kihc
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191305 (1022) Duhec
»

40Gb disk -vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61041 (886) Binji
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121514 (1413) R@C@

Več podobnih tem