» »

IRQ v Windows XP - problemi

IRQ v Windows XP - problemi

mrpiagg ::

Zdravo!

Imam en problem, ki mi bo popapcal zivce, z IRQ v Windows XP.
Na isti IRQ se mi usedeta grafična kartica in zvočna kartica, ter še eni USB-ji in uporabljajo potem sharing ... sporov sicer ni, vendar mi začne mašina štekat, če delam kej bol grafično zahtevnega in zravn še musko šopam. Isto se pojavi tud v igrah (od preprostih do hujših).

Zdej me pa zanima, kako za boga nej prepričam winse glupe, naj mi dajo zvočno na drug IRQ. Poskušal sem vsga boga ... prestavlov kartico po slotih, odinstalirov/nazaj instalirov, v biosu nastavil IRQ za slote ... so mi s svojim glupim ACPI-jem zmer povozil vseskup (kar naj bi blo kao default) in dal skup grafiko pa zvocno, pa tud ne dovoljo mi spremenit IRQ (je vse sivo kjer se to izbira).
Spremenu sm pa tud iz "ACPI Multiprocessor" v "Standard PC", ter v "Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC", poskusil pa tudi z "MPS Multiprocessor" (edino ta dodeli vsaki napravi svoj IRQ, ker jih da do 128 al kolk ze), vendar pa potem zgubim vse napredne "ACPI Multiprocessor" funkcije, kar pa ne maram.

A se da na še kakšen način spremenit IRQ (nedokumentiran), ker to da mi dela dokaj huda mašina slabše kot prejšna 7 let stara, je nedopustno.

Pa tisti, ki bote mel nasvet "prešoltej na linux-a", bi prosil, da ne odgovarjate.

Hvala!

Mr.B ::

Najlažje premeči med sabo kartice, ter inštaliraj novejše gonilnike, z vključno čipsetovimi...

Drugače pa nastavi computer type da ni ACPI, potem pa v biosu izključiš ACPI, pa bi se ti moral sistem postaviti, če se ti reštrarta v nedogled ali podobno, potem si kaj v biosu, pozabil prenastaviti v ne napredno. Potem še v biosu nastavi rezervirane IRQ-je itd....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mrpiagg ::

Že vse naredu ... delal samo v "MPS Multiprocessor", sam potem se kišta ne ugaša in podobne zadeve ... tega pa nočem

Lith ::

Mr.B ti je čisto prav napisal, ti pa ne napišeš niti katero plato imaš, katera je zvočna, grafika.... v glavnem podatke od mašine, da se lahko sploh kaj začne 'popravljat'
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Mavrik ::

Lahko poskusiš z izklopitvijo dodelitve IRQja grafični kartici ('Assign IRQ to VGA v BIOSu').
The truth is rarely pure and never simple.

mrpiagg ::

Vidm da je na STju tole totaln brezveze sprasvat, ker sm vam lepo napisov, da sm ze vse sprobal kar ste svetovali ...
Problem je pa verjetno v procesorju (po urah testiranja), ki ga bom sel zamenjat ...

Hvala vseeno za pomoč.

OwcA ::

Procesor nima kaj prida z IRQ, razen da jih posluša. ;)

Poskusi z novejšim BIOS-om, če je le-ta na voljo, tako za ploščo, kot grafično. Res ne bi škodilo, če navedeš konfiguracijo.

Izklaplanje naprav (le takih, ki jih ne potrebuješ, seve) v BIOS-u včasih privede do prerazporeditve IRQ-jev.

Tole si že poskusil?
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281897 (1547) AngelOfDeath
»

What the Hell

Oddelek: Pomoč in nasveti
141443 (1248) DarkHand
»

nForce (slabe) izkusnje

Oddelek: Strojna oprema
61434 (1176) Windyy
»

IRQ9-ZA ZNORT!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61094 (957) zile
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161674 (1451) andrej

Več podobnih tem