» »

Odstranjevanje XP-jev

Odstranjevanje XP-jev

divac ::

Ok tole se je primerilo meni!
Instaliram si XP-je. Vse ok, nakar opazim, da zvocna kartica crkne vsakic ko zazenem katerokoli igro, ki poleg zvoka zahteva se hardwaresko pospeseno grafiko. Zoprno ni kaj. Pogledam v control panel in vidim, da je OS instaliral vse periferne naprave na IRQ 4 => preklinjanje XP-jev. Nakar jih hocem spravit dol. Uninstal ne dela! Stalno javlja nek error. Hocem formatirat disk => jok brate, pa ne sistemskega. Hocem sesut particijo, odgovor enak kot prej. Zanima me ali kdo pozna nacin, da se XP-je kolikor toliko nebolece odstrani iz sistema. Hotel sem tudi formatirat disk iz sistemske diskete, vendar dos ne spozna NTFS pariticije.

zvocna kartica: Diamond Monster Sound MX300
graficna kartica: NVidia GeForce 2 MX
cipset na MB: VIA Apollo 133A:(.

Lp, Divac
  • spremenil: divac ()

JLP ::

To da ti WinXP dajo večino naprav na isti IRQ je normalno ker ti delajo v ACPI načinu kar pomen da Winsi prevzamejo nadzor nad prekinitvami.
Če hoč WinXP lepo dol dat samo požen FDISK z DOS diskete pa pobriš uno NTFS particijo kjer so gor WinXP pa tm nared pol novo FAT particijo in jo formatirej pol.
Live long and prosper!

andrej ::

zadeva je cisto ista kot v w2k. -> www.budja.com mas link na uninstall guide...

divac ::

andrej: Na zalost XP-ji nocejo zbrisat particije, ker imajo na disku posnete temporary file za Setup.

divac ::

JLP: A pa se jih slucajno da prerpicat, da ne delajo v ACPI nacinu?

ABX ::

Kupiš plato, katera ne podpira ACPI :)


Resno:

1. Disable-aš ACPI v biosu preden inštaliraš winse. Baje če to storiš kasneje ti winsi tolko zamerijo da vsujejo vse.

2. Greš pod Device manager in "Computer" inštaliraš kot standard PC.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

andrej: kako je pri odinstaliranju multiboot, ce imas recimo na c: particiji Win9x sistem in na d: WinXP pa bi rad Win9x zbrisal (formatiral) in na novo skopiral? Lahko to naredis, ne da bi pri tem povozil WinXP? Se potem znova vzpostavi multiboot, ko instaliras Win9x sistem?

Obratno pa dela bp (torej ce bi rad WinXP na novo instaliral).

Ahiles ::

na c particiji je ena datoteka boot.ini jo je treba mal predelat.

[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINXP
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINXP="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect
tkole zgleda doualboot zdej pa sam pobrises zeljeno vrstico. Tukaj lahko tudi spreminjas ker Os se bo default nalozu. pri 9x sistemih se mi zdi da je os z potjo napisan c:\xxx\ sam ker od kar sem w98dol vrgu je minil ze kr neki cajta tko da se ne spovnem vec dobr.

Tr0n ::

To tak vem. In ni samo boot.ini, ampak so tudi druge datoteke (bootsect.dos, ntldr, ntdetect.com,...). Verjetno si jih moras samo shranit in potem gor posnames, nastavis atribute in bi moralo laufat.

andrej ::

divac: XP-je moras zagnat s CD-ja...

abx: se boljsi nacin je da na zacetku setupa pritisnes F6 in izberes STandard PC.

TrOn: jop. enostavno gres potem skozi repair proceduro v XP-jih. Das CD not bootnes in izberes R.

divac ::

andrej: XP-je sem zagnal iz CD-ja.

andrej ::

mislil sem da moras PC zagnat s CD-ja...potem pa enostavno zbrises particijo, ali pa das novo instalacijo in format...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kak odinštalirat win 98 se

Oddelek: Operacijski sistemi
6946 (812) CaqKa
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131981 (1816) ToniT
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91168 (1060) Ikarus
»

Win XP noče dol

Oddelek: Programska oprema
111198 (1049) AtaStrumf
»

BOOT.INI problem

Oddelek: Operacijski sistemi
121210 (1079) Mr.B

Več podobnih tem