» »

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Yeznick ::

Cudno. Vse kartice so mi Windows XP nastavili avtomatsko na IRQ 5 (graficno, USB, zvocno, mrezno)
in me zanima kako to spremeniti?
Sem ze probal, vendar mi windowsi ne pustijo oziroma je ta moznost DISABLED na System->Hardware->Device Manager.

To se je zgodilo ko sem dal ven modem.

Na pomoc!

Yeznick

gkovac ::

probaj inštalirati kartico po kartico pa poglej kaj in kako ti bo šlo.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

kljukec ::

Čudno!
Sem šel jst gledati pa mam cca eno petino na IRQ 6 (modem, grafična, ddisketnik...;kr nekaj stvari).
Pa se ne bom preveč ubadal.
Vse laufa, nobene čudne stvari se mi ne dogajajo tk da....
Že XP-jem tk paše:P
LP

Yeznick ::

To ze, samo nekateri pravijo da je to glavni vzrok za razna zmrzovanja in BSOD, ki se tu pa tam zgodijo. Tudi meni se to dogaja in zato moram resiti ta problem.

Yeznick

Frgazor ::

PCI kartice načeloma lahko sharajo irq-je, samo vsi itak vemo kako je s tem hehe :) Uglavnem, v biosu imaš gotovo možnost spreminjanja irq-jev za različne pci slote. Potem samo še malo pomešaš kartice in z malo sreče so problemi rešeni.

dr.J ::

Pojdi v BIOS in onemogoči vse, česar ne potrebuješ. Tu mislim na COM1, COM2 in LPT porte, pa tudi PS/2, če imaš USB miš. Potem se ti sprosti dovolj IRQjev, da ne bo težav.

Boky ::

Da ne bom odpiral nove teme, koliko irq-jev imate na razpolago ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Fury ::

saltaj kartice po rezah

McHusch ::

Boky: 0-15 na starejših mašinah ter 0-21 na novejših (neki v zvezi z APIC, ne vem točno). ;)

Yeznick ::

Imam proste IRQ-je 2, 7, 9, 10, 11, 12

Yeznick

Mr.B ::

A funkcije iskanja ne poznate , debaterali smo na to temo tudi pri Windows 2000 ACIP , .....

PS : Dobi prave gonilnike , pa nebo nobenih težav...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pino ::

v telegrafskem stilu, po spominu:

- SYSTEM PROPERTIES
- DEVICE MANAGER
- COMPUTER
- ACPI.....
- Update Driver
- specific driver
- show all
- na desni potem izberi STANDARD PC

resetiraj mašino in irq-je ti bo razmetalo tako kot je treba

Sicer v XP nisem probal na win2000 pa tole dela bp
Probaj
LP Pino

kljukec ::

Jst mam proste IRQ 2,5,7,9,10.
Na IRQ 11 pa imam Grafično (GeForce 2), Modem (U.S. Robotics), zvočno ki je na plati (AC97) in USB Controller.
Sam v BIOSU mam nastavljeno zvočno na IRQ 5 sam Windows XP pa mi to ne upošteva!!!
Kje in kako bi to spremenil in ali je sploh potrebno???:O
Dozdej mi vse OK laufa, nič ne šteka,...
LP
Iztok

CaqKa ::

se ne ubadam več z irqji od 2000k dalje, če že zamrzne potem zamrzne zaradi driverov.. ne pa zaradi irq konfkitov... tisti eni isa kartici ki jo imam pa itak znam v biosu nastavit kter irq ji dodelim...

AngelOfDeath ::

Nastavi si na Standard PC in Irq-je ti bo razmetalo >:D

pino ::

A si probal kar sem ti napisal?, Kolega je delal po tem navodilu in mu je lepo postavil vsak irq posebej. Probaj se ti
LP Pino

Yeznick ::

pino: nisem se probal tvojega nasveta, sem pa preprican, da bo delalo. hvala za nasvet!

LP,
Yeznick

Klemenn ::

ahem..vi k dajete take lepe nasvete...kaj evste da se potem računalnik neče sam ugašat?? ...in da potem vidiš zdaj lahko varno ugasnete računalnik? >:D

AngelOfDeath ::

Jebediah
bol redko ugasnem ;)

pino ::

Pa tud ce ga vsakdan na roke ugasnem je ze zmeraj boljse kot da se mi irq tepejo
LP Pino

McHusch ::

ACPI je vsekakor boljše uporabiti od Standard PCja, ker prinese mnogo prednosti ter dobrot. Če vam naprave ne delujejo tako kot morajo, zato ni kriv ACPI oz. IRQ sharing, temveč neustrezni in slabo napisani gonilniki. Razumite, no.

Klemenn ::

jzst s tem nisem nič pridobil...še več izgubil sem...zdaj mi en usb ne dela...in zvočna...kako lahko spremenim nazaj v acpi? sem probal že z odstrani gonilnik (pa inmam kakih backupov) sem probal z posodobi gonilnik (pa zahteva .inf datoteko...k je pa nimam...)

kaj narediti? ;((

McHusch ::

Reinstall, žal.

Klemenn ::

kaj pa nov user? sm polj je najbrž že reinstall bolj pri roki...:\

Boky ::

Jebediah probaj sp1 se enkrat namestiti. Mogoce bo pomagalo.

Klemenn ::

dont have sp1...too large for dial up...only up-to-date windowsupdate.com :\ :8) :D

Biker ::

Vidim tole debato o IRQ sharingu, pa tudi meme neki zanima. Na laptopu mi IRQ 9 shera 8 naprav! Drugač mi dela vse OK, samo se mi pa zdi tole mal too much. A bi mogoče stisno blojše performanse sistema če bi zadevo malo preuredil ?
Tole je report iz konzole...
System Information report written at: 14.11.2002 22:22:14
[Conflicts/Sharing]

Resource Device
IRQ 9 Microsoft ACPI-Compliant System
IRQ 9 ATI RAGE MOBILITY-M1 AGP2X (English)
IRQ 9 Texas Instruments PCI-1225 CardBus Controller
IRQ 9 Texas Instruments PCI-1225 CardBus Controller
IRQ 9 Xircom CardBus Ethernet II 10/100
IRQ 9 Intel 82371AB/EB PCI to USB Universal Host Controller
IRQ 9 ESS Maestro PCI Audio (WDM)
IRQ 9 Actiontec 56K Modem

Upazu sem samo eno nevšečnost katere bo vzrok verjetno tole sheranje. Ko v compu nimam mrežne kartice PCMCIA mi zvok ful šteka, neki prekinja vmes, verjetno je vzrok temu šeranje IRQja 9 med zvočno in CardBus kontrolerjem. Kaj pa mislite vi ?

LP

CaqKa ::

mrežno ali pa sound nastavi ročno na nek irq.. možno da mu res malo zjebe ko maš kaki večji prenos..

AngelOfDeath ::

Biker
pozabljaš na 1 pravilo računalništva
Ne popravljaj kar dobro dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441970 (1585) dr.J
»

Win2k mouse pointer problem

Oddelek: Operacijski sistemi
5857 (805) root987
»

What the Hell

Oddelek: Pomoč in nasveti
141448 (1253) DarkHand
»

IRQ9-ZA ZNORT!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61099 (962) zile
»

win2k irq

Oddelek: Programska oprema
61001 (885) pino

Več podobnih tem