» »

CAS3+CAS2

CAS3+CAS2

Matek ::

A se da tko narest, da maš 128 rama CAS3, drugih 128 pa CAS2? A dela vse vredu, al se CAS2 upočasni? :|
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Pretorijanec ::

Jz sm meu not 128 RAM-a CAS-3 pa 256 RAM-a CAS-2 pa je biu comp bol pucasn. Sicr je udvisn ud plate (mam ABIT KT7 RAID) sam se mi zdi (zdi! nism 100%), da ne nors stelat CAS latency za posamzn modul RAM-a. Torej sm meu al 256 MB na CAS-2 al pa 384MB na CAS-3. V slednjem primeru je biu comp bol pucasn.

G[e]c ::

Kok je pa razlika ce mas CAS 2 al pa CAS 3 ram a je to sploh kej hitrej al nc, tko na oko mislm?

robertos007 ::

na oko skoraj nič drugače pa pri meni 5-10% v 3dmarku

mojsterpeter ::

Ni fora v tem da je ne vem kolk hitrejši, ampak da zdrži višji fsb; primer: pc133 cas3 ram bo zdržal 140mhz fsb (naprimer), pc133 cas2 pa na cas2 do 140 ali več, če pa ga laufaš na cas3 pa celo 150 do 160.. Ni treba poudarjati zakaj overclockerji kupujejo cas2 ram.
ill communication

G[e]c ::

Aja ok hvala za odgovore :D

luni ::

MadManMato odvisno kaj mislis... ce mislis samo specifikacijo RAMa, potem jasno da lahko das skup CAS2 in CAS3 ram, samo pa ne mores v BIOSu nastimat, da ti en dela na CAS2 en pa na CAS3.
Artificial Intelligentia

miranpozar ::

Glede mešanja različnih RAM modulov in nastavitev v BIOSu, bi rad opozoril na to, da so nekatere plate dovolj neumne, da se ne prilagodijo slabšemu modulu od obeh, ampak tistemu boljšemu. Kot že zgoraj povedano, se tudi ne da nastavljat v BIOSu za vsak modul posebaj. Valda potem slabši modul dela težave in iz tega lahko razumemo (vsaj delno) zakaj ni dobro mešati različnih modulov!

Pa ne mi zdaj srat s forami "jaz pa imam tri različne RAMe v mašini in moj kolega tud pa dela vse brez problema"! Obstaja nešteto različnih kombinacij modulov, plošč, chipsetov, itd. Nekje se zalomi, nekje pa ne.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram pri navijanju

Oddelek: Navijanje
301694 (1296) element
»

Pc 166 ram

Oddelek: Kaj kupiti
231949 (1699) morphling1
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644764 (4138) XtX
»

CAS2 or CAS3

Oddelek: Pomoč in nasveti
81091 (987) JLP
»

RAM

Oddelek: Navijanje
61235 (1122) AvAkI

Več podobnih tem