» »

predvajanje videa

predvajanje videa

ne_kdo ::

lep pozdrav

na dvd sem si zakuril .avi fajl (slike sem zdruzil v proekcijo in dodal razne efekte in glasbo) sedaj pa mi noce predvajat na hisnem kinu. ma kdo kak predlog kaj naredim da bo predvajalo?

hvala
lp

karafeka ::

Ugibam, ampak verjetno filma nisi stisnil v codecom, ki bi bil kompatibilen s tvojim predvajalnikom. Z gspotom poglej s katerim kodekom si kompresiral.

ne_kdo ::

s katerim programom naj pogledam ?

hvala

bluefish ::

še enkrat preleti odgovor. Program je GSpot.

ne_kdo ::

jaz pa sem dal iskat sam gsp :)
bom pogledal ja
hvala

karafeka ::

G-spot

Potem pa poglej pod video, v katerem kodeku je film. Seveda moraš vedeti tudi, katere kodeke podpira dvd predvajalnik (vejetno ti xvid in divx).

EDIT: AJa, sem opravičujem, sem se zmotil v prvem postu :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

ne_kdo ::

No Codec Required hm hm in kako lahko jaz zdaj to popravim ?

5er--> ::

Rajši prilepi print screen programa, da ne bomo preveč dolgo vlekli s tebe. (Sigurno ne piše samo to v Gspotu.)

1.Imaš sploh player, ki predvaja kaj drugega kot samo DVD-je po standardu?
2.Mogoče pa si shranil file brez kompresije.
3.Iz datoteke lahko npr. s pomočjo programa NeroVision ali pa ConvertXtoDVD narediš DVD, ki ga bo tvoj predvajalnik sigurno predvajal.

karafeka ::

POvej malo več...
S katerim programom si naredil avi?
Verjetno moraš v tem istem programu izbrat kodek, s katerim ti kompresira. Ali imaš sploh inštalirane kodeke za zakodiranje filmov?

Če jih imaš in če tvoj program ne podpira te kodeke, lahko probaš tudi z Virtual dub-om, kjer boš lahko tvoj originalni avi stisnil s različnimi kodekimi (odvisno katere imaš inštalirane).

ne_kdo ::

evo screen
[img]http://shrani.si/files/gspot150gg.jpg[/...

avi sem nardil s pomocjo ulead video studio kjer sem slike obdelal jim dodal glasbo malo efektov in nato nardil ko projekcijo ter shranil v .avi format. na racunalniku normalno vse predvaja sam na hisnem kinu nena.

hvala vsem za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

amigo_no1 ::

Odpri video z Media Player Classic , pritisni shift+F10 -> Details

Kaj piše ?

Audio:....
Video:....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

karafeka ::

Saj se iz gspota vidi, da sploh ni uporabil nobenega kodeka, ampak je kar v RAW obliki. Uleada sicer ne poznam (mogoče tudi omogoča uporabo drugih kodekov), zato poskusi s Virtual dubom. Najprej probaj če ti predvaja film, potem si inštaliraj kodeke za zakodiranje (predlagam xvid) - če še nimaš, nazadnje pa stisni film.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba posnetka zajetega s tv kartico v .avi

Oddelek: Zvok in slika
141268 (1268) gruntfürmich
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353436 (2968) jan01
»

film in podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
132519 (2251) mk4
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201750 (1455) jos69
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271659 (1277) SasoS

Več podobnih tem