» »

Pretvorba posnetka zajetega s tv kartico v .avi

Pretvorba posnetka zajetega s tv kartico v .avi

jrtjtejtt ::

Doma sem s tv kartico zajel nekaj posnetkov s starih videokaset. En posnetek je sedaj npr. dolg 1:32 in velik 4 GB. Jst bi to rad spravu na CD. Sm z dvix encoderjem probu pa je veliko 800+ MB. Pa tle nisem zasledil nekih opcij, da bi nekak nastavu ciljno velikost posnetka, da bi šlo na CD. Zdej sprašujem, kter program bi mogu uporabit, da to omogoča, oziroma, da pač to spravim na en CD?

dzinks63 ::

:)) In zakaj si navalil na CD . Posnam na DVD brez komplikacij, saj mediji so itak pocen.

Jakka ::

V kakšnem formatu (kodek) pa si zajemal s tv kartico? Nekompresiran avi?
Če ne veš, uporabi Gspot. Pove katera kodeka, video in audio, sta uporabljena v fajlu.

jrtjtejtt ::

Jah, nimam zdele DVD-ja pr roki, sam CD. Ata bi mel dans na CD-ju, ker bi ga nesu v firmo, jst pa grem jutr nazaj v Lj. Sam pa ne zna narest.

Video je mpeg2. S kasete sm zajemal z najvišjo možno kvaliteto, ker je posnetek na kaseti že v osnovi slab, stara kaseta pač. Verjetn bom kr še enkrat snel dol s kasete, sam s tako kvaliteto, da bo video pasal na CD.

Al pa bo ata počakal še en teden :)

dzinks63 ::

:)) Si boš pa pri kolegih sposodil kak DVD plošček, da boš to uredil, znajdi se malo.

JayKay ::

ko encodaš nastavi da naredi več kodiranj (pass). VirtualDub....

Jakka ::

Jap, uporabiš VirtualDub, ampak tistega z mpeg2 podporo - VirtualDubMod.
Glede na dolžino posnetka in željeno velikost končne datoteke izbereš primeren kodek in bitrate. Meni najljubša sta xvid za video in mp3 za zvok. Za dobro razmerje kvaliteta/velikost datotek, je za video dovolj okoli 800kbps ali malo manj, za zvok pa recimo 128kbps ali manj.
Pa ne pozabit na deinterlace filter - če se pojavljajo anomalije na sliki, vidne kot vodoravne bele črtice na premikajočih objektih.

Ejsi_Disi ::

Hvala Hundey, da si me sem poslal. Zadeva je taka. Sem kompresiral z Virtual Dubom s tem, da sem dodal Divx kodek. Video posnetke narejene s Canonom se, da za polovico skompresirat, ker je nekompresiran avi fajl. Samo da se ga še bolj oz. ne znam zvoka spravit v Mp3. Ker zvok v bistvu največ zavzame prostora.



Kak bi zvk v MP3 spravil?
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

Jakka ::

V Virtualdubu pod audio premakni iz direct stream copy na full procesing mode. Potem pa lahko pod audio klikneš na compression, izbereš na seznamu lamemp3 pa željeni bitrate. To je to.
Pa uporabi raje xvid kodek, je bolj kul. :)

Alexius Heristalski ::

x264 je pa še mnogo bolj kul kot XviD, samo ga VDub ne obvlada. Priporočam MeGUI.

jan01 ::

Priporočam progam avidemux-vsebuje že vse kodeke, filtre. Zelo preprosta uporaba, še posebno pri qt4 verziji

Ejsi_Disi ::

Hvala za odgovore. Mi je ratal iz 120 na 8 mega spravit. Sem vedel, da zvok precej prostora zavzame pri Canonih. Samo nisem ga pa znal skompresirat.

Kakšna je pa razlika med xvid in divx?
Rock n' roll ain't noise pollution!

Jakka ::

Divx je komercialen plačljiv kodek, xvid je pa njegov zastonj konkurent.

jan01 ::

Oba spadata v isto skupino, xvid j boljši-le pazi, da narediš kot se spodobi: 2pass!

gruntfürmich ::

------------x264 je pa še mnogo bolj kul kot XviD, samo ga VDub ne obvlada. Priporočam MeGUI.

hihihi, kake buče!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za kodirat video v h.264?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233344 (2950) vaščan
»

VirtualDub - iz .VOB v kateri RAW format?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6986 (922) SasoS
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814669 (8075) Revenant
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323250 (2153) teoo
»

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796074 (4330) Jeebs

Več podobnih tem