» »

Povečanje sistemskih sredstev v w98 / ME

Povečanje sistemskih sredstev v w98 / ME

Maxtor ::

Sem obupan uporabnik windowsov, ki mu nobem windows ne dela v redu, razen 98. Muči pa me to, da mi vedno zmanjkuje sistemskih sredstev. Ali obstaja kaka finta, da bi ta sredstva povečal, in bi lahko imel odprtih nekoliko več programov naenkrat.

Chessman ::

Za pomoč bi koristilo če bi še malo opisal kaj tvoj računalnik vsebuje in katere programe zaganjaš.

tedybear ::

INSTALL WINDOWS 2000.

Maxtor ::

Gre za to, da odprem recimo audiograbber, pa internet explorer, pa kakšen morpheus, pa so sistemska sredstva čisto na dnu, tako da ne morem odpret nič več. Ob zagonu se mi ne nalaga nobena brezveznost, ki bi žrla sistemska sredstva.
Računalnik je C400, 384Mb RAM, 8MB grafična, to je vsekakor prek dovolj dobro za w98.
Sem uporabljal tudi w2k, ki teh problemov sploh nima - odpreš lahko čisto vse programe, ki so na disku, pa PC še vedno dela, vendar žal zaradi kompatibilnosti ne morem dalje uporabljat. Zato bi rad w98 povečal malo sistemskih sredstev.

Spajky ::


Uporabljaj samo stvari, ki jih nujno potrebuješ /ščisti iz start up-a vse kar ti stalno ne rabi; in vse servise iz registra, ki jih nujno ne rabiš/; uporabljaj programe, ki niso požrežni za Resources; skrajni ukrep je uporaba proggya Resource Hacker, da ščistiš iz *.exe fajlov in dll-jev šaro, ki žre jo vire, kar pa ti ne priporočam brez back up-a le teh, ker potem marsikaj neče delat kot bi trebalo. Omejeni Resources so "bolezen" vseh W9x, ki zeza tudi mene, ko odpiram malo morje instanc istih programov ko sem na Net-u in moram pazit, da mi ne padejo pod 5%, ker se mi pol Win sesujejo...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bx ::

sem zdele sam za foro zalaufu da vidim kako je s tem
na enmu slabšem PCju ki ga mam pri sebi:
P2 200MHz
288MB ram
4.3GB disk
grafa ena 4MB

Odprl sem:
Windows Commander
Outlook express
IE
MS Word
MS Exel
ACDSee 3.1
Autocad 14
.............pa mi v oknu Sistemskih Sredstev kaže da imam še 50% frej
sam v inf.
aja...OS win98SE
Bx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bx ()

iga ::

Iam rešitev zate. Imenuje se Cacheman manager dobiš ga pa tu:
http://www.outertech.com/
Uporabljam ga že 2-3 let in je super stvar.:)

XsenO ::

Ultimejt rešitev za vse je Format C: to ti pobere vso kramo in smeti, napačne installacije...
Ce je kot pravis ti je najbolje kr to narediti.
1 + 1 = 1

Maxtor ::

Da končno pojasnim, kaj bi rad. Rad bi imel nekoliko več sistemskih sredstev, kot jih ima w2k, ne gre za problem, da bi npr. veliko vsega zaganjalo ob bootanju, ker sem vse počistil. Moti me to, da moram venomer opazovati merilnik sistemskih sredstev, še posebej, ko sem na netu, da mi PC ne zmrzne.

Zheegec ::

Probi s povečanjem navideznega pomnilnika. Daj ga na 2x tvojega RAM.

Highlag ::

Če ti primanjkuje sistemskih sredstev je edina rešitev zmanjšanje količine programov, ki se skrivajo v zagonski vrstici, in ki se ti skrivajo v TRAY-u. Očitno imaš zagnane preveč navlake.

Sistemski viri niso odvisni od količine pomnilnika, ki jih imajo na razpolago Windowsi, ampak so zapečeni v same Windowse in se jih ne da spreminjati.

Windowsi, ki temeljijo na NT jedru teh težav nimajo (W2000, XP, NT4 ...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413131447 (20934) Qushaak
»

Vdor v moj računalnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
222172 (1609) opeter
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619708 (8504) fitipaldi
»

Procesor 133Mhz in Windowsi 95/98

Oddelek: Operacijski sistemi
201741 (1542) christooss
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121828 (1610) alien-w

Več podobnih tem