» »

Temperature računalnika

Temperature računalnika

PINki ::

Kaksne so normalne temp. V idlu in v full load-u za asus p5b, e6600 (stock hladilnk)
v teh vrocih dneh med normalno uporabo (msn, muzka, mozilla) mi je platka 42°c, cpu 50-52°c, jedra pa 30-34°c... Me zanima do kok gre to lahk predn rata prenervarno? Lp

Edit: gavr0, naslednjič oddaj post z normalnim naslovom. V drugem primeru bu post brisan. Ne pozabi pa še enkrat pregledati naslovov vseh tem - da si osvežiš spomin kam je potrebno umestiti določeno vprašanje.
  • polepsal: gfighter ()

Izi ::

Na srečo je pri računalnikih tako, da kritične temperature, kjer ti zadeva pregori in crkne ne moreš doseči, ker se računalnik prej zablokira in ga je treba resetirati.

Torej imaš temperature, kjer čip pregori,
kjer zablokira,
kjer deluje sicer vredu ampak bo na taki temperaturi zdržal največ kakšno leto ali dve
in pa temperaturo na kateri ti bo čip delal tudi 10 let.

Grafični procesor GPU pregori pri okoli 130°C, zablokira pri okoli 100°C, pri 90°C deluje ampak je potrebno razmisliti o boljšem hlajenju, pri 80°C ali manj pa ni panike.
Centralni procesor CPU pregori pri okoli 90°C, zablokira pri okoli 75°C, pri 65°C deluje ampak je potrebno razmisliti o boljšem hlajenju, pri 55°C ali manj pa ni panike.
Chipset na matični plošči pregori pri okoli 100°C, zablokira pri okoli 85°C, pri 75°C deluje ampak je potrebno razmisliti o boljšem hlajenju, pri 65°C ali manj pa ni panike.
Trdi diski se ne morejo pregreti tako, da bi se zablokirali, ampak če hočeš da bodo zanesljivo držali podatke vsaj 5 let je bolje, da ne presežejo 60°C.
Za ostale stvari ni treba skrbeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PINki ::

everything its fineeee....thx izi:)

mat3j0 ::

Kaj to velja tudi za prenosnike?

Kako veš kateri senzor v programu speedfan kaže za cpu in grafično?

Pa meni kaže že pri precej nižji temperaturi kot si opisal majhen ogenček pomeni to da se pregreva?

LP

PINki ::

pusti speedfan uporablji "Hardware sensors monitor"

M-XXXX ::

Izi super odgovor, vendar za določene reči to ne drži (samo nekaj izjem- drugače imaš prov)
2900 XT ponavadi že na stock deluje pri ene 90°C
Tudi pri C2D 75°C ne zablokira, je pa to nekako max temparatura pri kateri ga je priporočljivo imeti!

k4vz0024 ::

Centralni procesor CPU pregori pri okoli 90°C, zablokira pri okoli 75°C, pri 65°C deluje ampak je potrebno razmisliti o boljšem hlajenju, pri 55°C ali manj pa ni panike.


Je to za posamezno jedro al CPU v povprečju?

lp

dxx ::

Za posamezno jedro.

mat3j0 ::

Potem je z mojim prenosnikom nekaj hudo narobe oziroma bolje rečeno s hlajenjem saj se procesor Intel Core Duo 2050 1,6 segreje tam do 89 stopinj za core 1 in par stopinj manj za core 0 tako mi vsaj kaže speedfan. Seveda le med igranjem Half-Life 2, drugače je pa pri normalnem delu tako, da se pri 65 stopinj vklopi ventilator.

Kaže mi pa še HD0=35 stopinj
temp1=43 stopinje (sploh ne vem kaj pomeni)

Kaj mi svetujete glede cpu ali je možno, da kaže program narobe.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mat3j0 ()

PINki ::

poglej v BIOSu tm bo se najbl tocn...sam ga kao ze bios obremeni pa mu mal zraste ker je baje zaseden 75% ko je v BIOSu...mogoce tudi manj nevem tocn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

k4vz0024 ::

Men nekaj ni jasn. comp bi morar zamrznt pri 75 stopinj j v jedu. 50 stopinj kaže bios za CPU[8-), pa ne?]

mat3j0 ::

Jaz sem pa malo zdaj v BIOSu gledal pa sploh ne najdem nič, kjer bi mi kazalo temperaturo;( , drugače mam pa matično Intel 945PM+ICH7. In sicer se mi kar zdi, da je tam res zelo malo za nastavljat, le kako naj se boota, uro, pa neke detekcije komponent.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s prenosnikom ! Pregrevanje CPU!!!

Oddelek: Strojna oprema
162335 (1906) Pyr0Beast
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291907 (1508) joker16_7
»

Pregrevanje P4 3,4 GHz

Oddelek: Strojna oprema
131075 (871) vaso
»

Pentium III °C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171586 (1355) lakotnyk
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222162 (1476) xenon74

Več podobnih tem