» »

Pregrevanje P4 3,4 GHz

Pregrevanje P4 3,4 GHz

KoMar- ::

Danes sem kupil P4 Prescott 3,4 in nanj namestil Zalmanov hladilnik 7700. Zelo me čudi, da se pri polni obremenitvi dosegajo tudi temperature do 75°C, kar je gotovo previsoko (beep alarm je v BIOSU nastavljen ravno na 75°C). Na procesor sem namazal približno polovico termalne paste, ki je zraven. Očitno sem jo dal premalo gor ali pa je narobe kaj drugega :/

Zelo bi bil hvaležen, če bi kdo s podobnim procesorjem povedal, kolikšne temperature dosega. Hvala že vnaprej :)

Pancho ::

V BIOS-u dvigni alarma na 85°C ali še malo več. Presscotti se hajcajo kot hudič. A si kupu BOX ali tray procesor? Ker po mojih izkušnjah je pri procih na LGA podnožju BOX hladilnik zelo dober. Res pa je, da sem videl največ P4 3,0GHz.

Mislim, da 75°C ni ralog za preplah, saj Presscott normalno laufa do 90°C. Intelov net-burst sucks.
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

KoMar- ::

BOX verzija, originalni ventilator je tulil ko hudič, pa še beden sistem za pritrditev je imel, tako da sem ga že zaradi tega zamenjal. Ventilator trenutno kaže ~ 2000 rpm - je to uredu?

MadMax ::

Beden sistem?
Si prepričan da imaš zdaj bolje poštimano? :\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

KoMar- ::

Prej so bile iste temperature, jap. Tako da je učinek ventilatorja približno isti. Zanima me samo, če so temperature okoli 75°C dejansko normalne, saj je pri večini CPUjev največja temp. tam okoli 60-65°C...

TribesMan ::

Pri Prescottu je vse normalno... znano je da se ti CPUji grejejo k hudic... tko da 75°C na fulll load z zracnim hlajenjem ni nic thakega...

Vprasanje je samo ali imas dobro postimano kisto. Ker za te procesorje bi moral uradno uporabljati zracni tunel nad ventilatorjem CPUja... To je cev, ki gre iz stranice racunalnika direkt nad sam ventialtor CPUja... tako da zajema frišen zrak izven ohisja in ga dovaja hladilniku CPUja...

Bi slo tudi brez tega tunela, sam moras met lepo prevetreno kistico.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

KoMar- ::

Hvala vam za vse informacije, bom poizkusil nekje stakniti heatpipe ali pa vodno hlajenje, če je že kje kakšno za LGA.

boštjan ::

Na procesor sem namazal približno polovico termalne paste, ki je zraven. Očitno sem jo dal premalo gor ali pa je narobe kaj drugega :/

ni to preveč,al se je količina paste,ki jo damo na proc s temi novimi povečala?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Phoebus ::

Jah eni mažejo procesorje kot so včasih kruh + špeh (rezina kruha in 1cm špeha gor) :D

KoMar- ::

No, ne bodita preveč pametna >:D Sicer sem to delal prvič, vendar sem ga namazal zelo na tanko. Itak je v tubi očitno paste samo za 2x.

vaso ::

Jaz imam prescotta 3.2GHz in sicer BOX varianto-imam temperaturo 32C/hladilnik 1800RPM
ko ga navijem na 3.435GHz pa je temperatura 36C
to je pri normalnem delu v WIN XP
ni da ni

KoMar- ::

Hum... to originalni hladilnik? Jaz imam sedajle 54°C (normalno delo v XP)

_Dejan_ ::

Mah brezveze se je sekirat zaradi teh temperatur. Itak vsaka plata kaže drugačne temperature.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

vaso ::

Po mojem je res odvisno od plate, ker se meni tudi zdi čudno nizka temperatura.
Sicer pa je vseeno, če ti le PC dela normalno in ti ne zmrzuje.
ni da ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736570 (4686) care20
»

Visoke temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
645289 (4340) David2
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997273 (3678) kuglvinkl
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222162 (1476) xenon74
»

Temperatura P4 pri H2O hlajenju 55 stopinj???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261807 (1289) miroB

Več podobnih tem