» »

Sony ne bo znižal cen PS3 v Evropi

Sony ne bo znižal cen PS3 v Evropi

GamesIndustry.biz - Kot že veste, Sony namerava znižati ceno PS3 za 100$, kljub temu pa nas evropejce to znižanje ne bo doletelo. Prav tako v Evropi ne bo možno dobiti 80GB model PS3.

Sony Computer Entertainment Europe navaja, da bo namesto znižanja cen, obogatila nakup PS3 konzole s še enim Sixaxis kontrolerjem in dvema izmed naslednjih iger: Resistance: Fall of Man, Motorstorm, Genji: Days of the Blade, Formula One Championship Edition in Ridge Racer 7. Tako boste 1. 8. že lahko kupili dopolnjen komplet, seveda za isto ceno, 599€.

Predsednik SCEE, David Reeves pa še navaja:

"With sell through of over 1.2 million units in the SCEE territories to date, PlayStation 3 has proved to be an instant and huge success ..."

... kar bo pa pokazal čas.

15 komentarjev

Jernej L ::

Zakaj plačujemo v evropi višje cene? Recimo vista je tudi 2x dražja.. Men se zdi to butasto z vidika kupca.. Me enako stane če grem z avionom v zda, ga tam kupim pa ga nazaj pripeljem..

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

mtosev ::

Se bo vec xboxov prodalo :d
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Gr0unD Zer0 ::

Anmpak glej, da dobiš 2 špila ter controller zraven...

To je 170€>:D

Daš 430€ za ps3 v bistvu

Sicer so na izbiro dali sam šrot skoraj, tak da izbira pade dejansko samo na resistance ter motorstorm/formulce... Ampak hej, jaz bi bil vesel če bi tako že marca delali:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Spc ::

To je res.
Recimo primer Sony DSC-F717 je v ameriki stal $999 pri nas pa točno 999€ takrat ko sem ga kupil za 247k sit.

Če bi šel takrat v ameriko po njega bi dal lepih 180k sit in ne 247k sit.
:\
 

xyxyxyxy ::

Večina vas pozablja na to, da zraven teh ameriških cen NI VŠTET davek. Zaračunajo ti ga šele ob nakupu.:\

ender ::

A niso davki v ZDA 2-10%?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Azrael ::

>Večina vas pozablja na to, da zraven teh ameriških cen NI VŠTET davek. Zaračunajo ti ga šele ob nakupu

Kot sem bral pred časom v neki podobni temi (ki jo sedaj ne najdem) je hec teh davkov v tem, da je stvar odvisna od zvezne države ZDA in pri kom dejansko kupiš in če to pravno mineštor pregruntaš, lahko kupiš brez davka.

Upam, da se nisem zmotil.
Nekoč je bil Slo-tech.

Liker ::

Azrael, nic se ne motis.
Kolega, na zalost ze pokojni, je vecino tehnicne robe kupoval v ZDA in jo svercal v Slovenijo preko Frankfurta.
Glede na to da je imel znance v Cleveland-u (Ohio), kamor je stvari narocal, je bilo vedno pomembno da je kupoval iz dolocenih drugih zveznih drzav. Katerih, jaz ne vem, a vem da je to delovalo.
Ko je potem zadevo se uspesno presvercal v Slovenijo, je recimo za state-of-the-art HP notebook, ki je pri nas stal cca 300kSIT (se pravi cca €1290), placal manj kot $1,000. Je pa res, da ne bi bilo bistvene razlike v ceni, ce bi sel po pravilih in placal carino + DDV 0:)

Mavrik ::

Heh... škoda da so igre dokaj povprečne. Motorstorm recimo je svetla točka, Resistance je dokaj generična streljanka, F1 je tak poden, da bi ga morali skrivati, ne pa kazati.

In to bi naj bila zamenjava za pocenitev?
The truth is rarely pure and never simple.

fiore ::

Kaj bojo pa s starimi škatlami naredili? Menda ne bojo obeh prodajali za isto ceno?

Jaz mislim da bo cena starih škatel, torej tistih brez igrice in s samo enim kontrolerjem, spustili ali pa umaknili iz trgovin.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

st00rm ::

Sej to sony samo nateguje folk
za 100$ so bodo pocenile konzole z 60gb diskom samo v zda, ker teh konzol ne bodo več proizvajal
ta nove konzolo bodo imele 80gb disk in se bodo prodajale za 600 $/€
God must love stupid people because he made so many of them.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Tr0n ::

Jup. V bistvu sploh ne gre za pocenitev, ampak za razprodajo starih 60 GB zalog.

Pa se to samo v ZDA se razume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

HyperKiller ::

Glej glej, to ni zapostavljanje evrope; le američani so tako neumni da nasedejo taki marketniški fori ;) .
Pa se spet počutimo bolje :)

arjan_t ::

Fiore:
v slo naj bi še naprej prodajali stare škatle, samo da bodo ti zraven še dodali 2 špila in gamepad

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Gr0unD Zer0 ::

Odvisno kak komu... Recimo jaz dosti raje igram resistance kot pa motorstorm, navkljub dejstvu da mam na konzolah raje dirkačine kot streljanke...
Motorstorm je po mojem mnenju zgolj povprečna... Ker pač nima konkurence v svojem žanru, je pač top-tier.

Resistance pa je sicer res pravi kompot sorodnih naslovov, a prekleto vzdušna, zanimiva ter zabavna igra z najbolje zamišljenimi orožji od painkillerja dalje(okej, sta dve izjemi:d ) ter relativno pametnimi sovražniki

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux se poslavlja s PlayStationa 3

Oddelek: Novice / Konzole
186177 (5077) e-marko
»

Sony načrtuje PSP mobilni telefon

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
92829 (2464) kiFni
»

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436617 (3676) Invictus
»

Konami nezadovoljen z znižanjem cen PS3

Oddelek: Novice / Igre
93762 (3179) Trdi
»

Znižanje strojne zmogljivosti PS3

Oddelek: Novice / Procesorji
325281 (3586) Mr.B

Več podobnih tem