» »

avdio/video programi povzročajo crash programa/sistema

avdio/video programi povzročajo crash programa/sistema

cheat ::

lep pozdrav vsem ki to berete in mi skušate pomagati...

imam en problem ki se je začel pojavljati pred kakšnima 2 tednoma in sicer da malo po tem ko sem dal na računalnik sp2( prej ga nisem imel ker so mi zaradi njega že enkrat odpovedali nekateri programi) sem hotel it gledat nek film... ki pa je po kakšnih 30 sekundah zamrznil, ni pa zamrznil le program ampak celi sistem.

prva stvar na katero sem pomislil je bila napaka v filmu... ok dajmo z drugimi filmi preverit... isti rezultat... 2 resetiranje v 10 minutah...

nato sem pomislil da bi mogoče lahko bil kriv bs-player, in sem ga ponovno inštaliral.... isti rezultat...

3 stvar na spisku sem poskisil z 3 drugimi predvajalniki... wmp, quicktime, real player... in isto.. pr vseh po kakih 20-30 sekundah zamrzne celi sistem... ni pa točno pogojeno z časom... enkrat zdaj drugič malenkost kasneje....

in naslednja stvar sem pomislil da je kriva kakšna napaka na novi inštalaciji windowsov... sledilo je formatiranje... nekaj stran vrženih ur živlenja brez napredka... spet sem dal gor windows z sp2 že integriranim, naložil kodeke, gonilnike in vse... in brez uspeha... ista napaka...


---
potem sem žel na morje
---

danes sem se vrnil z morja in sem si mislil... mogoče pa se je popravilo samo od sebe... ( pobožne želje) ampak ne... isto...

in sem se odločil da grem čisto zova vse... na par dvdjev sem zapekel kar je bilo vrednega nato pa vseh 350 gb podatkov izbrisal... vse... vse kar je bilo gor, in sem se odločil da dam spet sp1, to sem tudi naredil, naložil vse gonilnike...( grafična, matična, kodeki, programovje...) in spet nič pomagalo... vse se konča po parih sekundah... in sem začel sumit v mojo strojno opremo... ampak tam se ne spoznam ravno preveč... vem edino to da imam kar precej star računalnik...

imam namreč:

amd duron 1.0 Ghz
768 mb rama ( 256+512)
nvidia geforce 2 mx400 - 64 mb
matsonic ms 8137c matično ploščo z integrirano zvočno kartico...

in ne vem več kaj naj naredim...do sedaj je računalnik delal v redu... z manjšimi nadgradnjami ( ram in diski), približno vsako leto je pa bil 1x formatiran... ni povzročal nobenih težav...


p.s. vse te stvari ki so opisane zgoraj sem poskusil tudi z avdio datotekami ( .mp3, .wma, midi...) in rezulatat je bil zmeraj isti, le da so avdio datoteke povzročile le crash programa, video datoteke pa zamrznitev celotnega sistema... tako da imam po 2 tednih mučenja in po več urah buljenja v ekran isti problem kot sme ga imel na začetku...

prosim pomagajte mi...

lp, in hvala, tadej
  • spremenilo: cheat ()

Opkow ::

Sicer bom samo malo tipal ... :)

Glede na to, da ti stekne vse kar je multimedijsko usmerjeno. Zvok ima tukaj skupen vzorec.
Si probal izklopiti integrirano zvocno kartico in dat v masino kaksno na PCI slotu?

cheat ::

ok vse ql in prav... ampak kot sem že prej rekel... jaz nimam glih nekaj velikega znaznja o hardware račualnika... tako da nisem ravno sigurn kaj naj izklopim...

p.s. če bi bi bila zvočna zanič potem ne bi mogel slišati nobenih zvokov ali ne? ker sedaj od začetka slišim... potem pa se program sesuje ( v primeru da poslušam glasbo) ali pa sistem freezne ( če gledam filme,,, in potem je treba resetirati)...

tako da če bi mi kdo prosim podal pojasnilo mogoče z kako sliko ali pa podrobenjšim pojasnilom kaj naj izklopim bi bil zelo hvaležen...

bukev ::

tole kar si opisal se mi zdi prej pregrevanje grafične. daj preveri, ali ti je crknil ventilator grafične.
bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

Jst ::

SP2 je znan po tem, da ti povozi nekatere driverje. Zato je tudi priporočljivo, da po sveži inštalaciji prvo inštaliraš sp, nato vse driverje.

Poskusi ponovno inštalirati driverje za chipset, grafično, zvočno. (pa seveda jih prvo odinstaliraj)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cheat ::

ne more bit problem v programovju oz. driverjih ali čemerkoli takem, ker imam sedaj nazaj sp1, z vsemi driverji in vsem... pa imam isti problem... more bit nekaj v strojni oprmei... verjetno je zvočna kot je rekel kiler

cheat ::

nope... ventilator na procesurju dela, prav tako ventilator na grafični... in prav tako ventilator na napajalniku.... btw od včeraj naprej se mi računalnik kar naprej samodejno resetira? kaj naj naredim?? kar na servis? ker ne vem več kaj bi...

hvala za odgovore...

Jst ::

Nisi dobro prebral.

Napisal sem:
> SP2 je znan po tem, da ti povozi nekatere driverje.
Ni nujno, da ti jih ravno povozi, ampak "zjebe".

Zato ni čudno, da imaš enak problem, ko si odstranil sp2 in imaš spet sp1.

Fresh install windows-ov, po možnosti takšno verzijo, ki ima v sebi že integriran sp2. Če nimaš, pa takoj po inštalaciji, inštalirej sp2. Nato pa, kot že rečeno:
> Poskusi ponovno inštalirati driverje za chipset, grafično,
> zvočno.

Če pa je mogoče problem v strojni, pač v biosu (če imaš integrirano) onemogoči zvočno, če imaš posebej kartico, jo daj ven iz računalnika, ter probaj.


...

Napisal si:

imam en problem ki se je začel pojavljati pred kakšnima 2 tednoma in sicer da malo po tem ko sem dal na računalnik sp2( prej ga nisem imel ker so mi zaradi njega že enkrat odpovedali nekateri programi)

Iz česa se da sklepati, da prej nisi imel teh težav. To samo potrjuje mojo domnevo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877298 (4222) planetparty
»

Problem z win XP in 160GB disk

Oddelek: Operacijski sistemi
121124 (922) Ali-baba
»

Nihanje hitrosti ventilatorja na osnovni plšči.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121436 (1252) sebas4
»

Windows XP in SP2, računalnik umira!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91054 (836) Racunalnik
»

A se splača dat SP2

Oddelek: Operacijski sistemi
211583 (1031) Jochaan

Več podobnih tem