» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
83 / 89
»»

8Bit ::

Naročil bi kar iz kitajskega skladišča, ker so želeni artikli dobavljivi samo tam.

Glede na to da sedaj kvazi vedno BGju plačaš še ddv, je še smiselno vzeti EU priority line? Je saj hitrejši?

Okapi ::

Saj prej si tudi plačal DDV, samo da je bil skrit v ceno. Če ne vzameš EU priority, boš plačal naš carinski postopek in mogoče še enkrat DDV.

goba ::

EU Priority Line ship from HK 27. 1, pripeljal GLS 15. 2. (vmes je bilo kitajsko novo leto)

tommorrow ::

Odsvetujem DHL za uvoz. Zaračunali mi bojo dajatve za brezplačno pošiljko, kljub temu, da imam dokaze, da je res brezplačna.

kloko ::

tommorrow,
huduješ se, ker ne razumeš, kako potekajo postopki uvoza. Uvozne dajatve se plačujejo od vrednosti pošiljke, ne od tega, kar si ti plačal. Ti si torej neko stvar dobil zastonj, a ta stvar ima neko vrednost in od tega se plačajo uvozne dajatve.

L.p., Kloko

tommorrow ::

Zakaj Kloko, od kdaj so uvozne dajatve na darila? Vredno je pa nekaj eurov.

kloko ::

Da je neka stvar darilo ni nikoli bil izgovor za neplačilo uvoznih dajatev. Lani sredi leta se je tudi spremenila zakonodaja in ni več oprostitve uvoznih dajatev za pošiljke malih vrednosti, kot je bilo dolgo časa prej.

L.p., Kloko

Okapi ::

Ni res. Darila do 45 evrov so še vedno oproščena. Ampak mora biti res darilo, in poslano od fizične osebe, ne podjetja.

vres.ales ::

Zmeni se, da boš plačal še IOSS in ga naj navedejo na pošiljki. Tako potem nimaš carinjena in še dodatnih stroškov za carinski postopek

Kami ::

Se kratek update oz. izkusnje iz moje strani.

Skoraj vsak mesec iz Kitajske (vecinoma aliexpress) narocim zadeve v vrednosti nekaj 100 EUR (vecinoma razni lezaji, elektronika in podobno za hobi projekte).

Zadeve narocam iz Kitajske ne zaradi cene ampak za to, ker je te razne dele tezko najdi po evropskih spletnih trgovinah.

Preden je prisel v veljavo ta nov zakon sem vedno imel veliko problemov s carino - ne toliko s placilom samega davka (to ni problem) ampak s neucinkovitostjo (pocasnostjo) carine in teh raznih dodatnih dajatev za obdelavo posiljke, ki se precej naberejo.

Od kar je prisel v veljavo ta nov zakon sem narocil ze vsaj ene 25 paketov, kjer sem na Aliexpress VAT placal direktno ob nakupu.

In vsi ti paketi so prisli direktno do mene brez (daljsega) postanka na carini, kar domnevam da pomeni, da je prodajalec oz. posiljatelj pravilno izpolnil dokumentacijo (IOSS).

V bistvu sem bil kar presenecen, vem da sedaj Aliexpress sam odvede davek ampak ker sem kupoval od toliko razlicnih trgovcev na Aliexpressu sem pricakoval tezave, da papirji ne bodo izpolnjeni pravilno ampak zaenkrat se teh tezav ni bilo ampak kot zaenkrat kaze, imajo to urejeno dobro (vsaj zadnje mesece, koliko sem bral so se bile tezave takoj, ko je zakon stopil v veljavo).

Za razlike od ene druge trgovine, ki posilja iz Kitajske ampak se vse dajatve placajo ob nakupu.

Tukaj se je slo za drago zadevo, kjer je sama express DHL postnina stala 150 EUR.

No, paket je prisel iz Kitajske v Slovenijo v 2 dneh, potem pa sem se skoraj 20 dni ukvarjal s carino, ceprav je bilo na posiljateljevi dispoziciji pravilno navedeno, da so bile vse dajatve ze placane.

No koncu seveda nisem placal nobenih dodatnih dajatev ampak je bilo teh 150 EUR za postnino prakticno izgubljenih, ker mi hitri shipping ni nic koristil.

Se kratek update oz. izkusnje iz moje strani.

Skoraj vsak mesec iz Kitajske (vecinoma aliexpress) narocim zadeve v vrednosti nekaj 100 EUR (vecinoma razni lezaji, elektronika, deli in podobno za hobi projekte).

Zadeve narocam iz Kitajske ne zaradi cene ampak za to, ker je te razne dele tezko najdi po evropskih spletnih trgovinah.

Preden je prisel v veljavo ta nov zakon sem vedno imel veliko problemov s carino - ne toliko s placilom samega davka (to ni problem) ampak s neucinkovitostjo (pocasnostjo) carine in teh raznih dodatnih dajatev za obdelavo posiljke, ki se precej naberejo.

Od kar je prisel v veljavo ta nov zakon sem narocil ze vsaj ene 25 paketov, kjer sem na Aliexpress VAT placal direktno ob nakupu.

In vsi ti paketi so prisli direktno do mene brez (daljsega) postanka na carini, kar domnevam da pomeni, da je prodajalec oz. posiljatelj pravilno izpolnil dokumentacijo (IOSS).

V bistvu sem bil kar presenecen, vem da sedaj Aliexpress sam odvede davek ampak ker sem kupoval od toliko razlicnih trgovcev na Aliexpressu sem pricakoval tezave, da papirji ne bodo izpolnjeni pravilno ampak zaenkrat se teh tezav ni bilo ampak kot zaenkrat kaze, imajo to urejeno dobro (vsaj zadnje mesece, koliko sem bral so se bile tezave takoj, ko je zakon stopil v veljavo).

Za razlike od ene druge trgovine, ki posilja iz Kitajske ampak se vse dajatve placajo ob nakupu.

Tukaj se je slo za drago zadevo, kjer je sama express DHL postnina stala 150 EUR.

No, paket je prisel iz Kitajske v Slovenijo v 2 dneh, potem pa sem se skoraj 20 dni ukvarjal s carino, ceprav je bilo na posiljateljevi dispoziciji pravilno navedeno, da so bile vse dajatve ze placane.

No koncu seveda nisem placal nobenih dodatnih dajatev ampak je bilo teh 150 EUR za postnino prakticno izgubljenih, ker mi hitri shipping ni nic koristil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Groot ::

Razlog za to da si dobil stvar direktno v nabiralnik si upam trditi da je v tem, da si izbral "pravilno" pošiljanje in je tako stvar prišla čez NL ali HU ter zaobšla SLO carino. Po mojih dosedanjih izkušnjah ne verjamem preveč v pravilnost izpolnjevanja IOSS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

tommorrow ::

A kdo ve, če lahko iz tujine (ne EU) naročiš gel za beljenje zob? Ali carina to komplicira? Zdravilo to ni, ni pa tega pri nas v prosti prodaji, samo pri zobozdravniku si lahko daš pobelit.

Kami ::

Groot je izjavil:

Razlog za to da si dobil stvar direktno v nabiralnik si upam trditi da je v tem, da si izbral "pravilno" pošiljanje in je tako stvar prišla čez NL ali HU ter zaobšla SLO carino. Po mojih dosedanjih izkušnjah ne verjamem preveč v pravilnost izpolnjevanja IOSS.


Ja, najverjetneje imas res prav. Danes sem spet dobil en paket in sem pogledal in vidim, da je origin res NL.

Je pa zanimivo, ker se gre za veliko paketov in pri nakupu sem vedno uporabil privzet nacin posiljanja - ki, je seveda odvisen od prodajalca (tudi cene same postnine so se gibale okoli 1 EUR pa vse do 15 EUR za nekatere pakete).

rezator ::

Se pravi ali je še vedno carina na izdelke iz UK. Ali je bilo letos s 1.1. to ukinjeno? Gre se za grafično kartico.
Some people feel the rain. Others just get wet.

vres.ales ::

Še vedno je carina, uredi si IOSS plačilo davka in naj jasno označijo na paketu, ker boš v nasprotnem primeru plačeval carino.

rezator ::

IOSS plačilo davka- kaj je to?

Gre za privat prodajalca na angleškem e bay-u. Koliko carine naj pričakujem?
Some people feel the rain. Others just get wet.

kixs ::

Ne vem zakaj bi bilo karkoli iz UK spremenjeno. Oni niso vec del EU. Carina je avtomaticna kot iz ostalih tretjih drzav.

Ti bo ze eBay ob nakupu obracunal DDV. Ti samo opozori prodajalca, da pri oddaji posiljke na posto prijavi IOSS. Ce bo slo preko Global shippinga, pa verjetno tudi to ne. Lahko se zgodi, da placas DDV eBayu, pa potem se enkrat placas pri prevzemu, ce ne bo IOSS pravilno vnesen v sistem. Ce se to zgodi, moras eBay terjat za vpracilo DDV-ja. Tako se je pri meni zgodilo lani novembra in cakal na vracilo nekje 3-4 mesece. DDV-ja je bilo za 30€.

Kaj pa to kupujes, da ni tega v EU za dobit?

rezator ::

"The UK-EU TCA secures zero tariffs and quotas on goods moving between the EU and UK, provided those goods meet the rules of origin (RoO)." https://commonslibrary.parliament.uk/ne...

Zaradi tega.

1080 ti (grafična kartica), sem z tipom se zmenil za ceno. Razen če me ocarinijo. Koliko pa je carina? Veš mogoče? Jaz se v tem balastu informacij na carinski strani res težko znajdem.
Some people feel the rain. Others just get wet.

kixs ::

Eno je carina, drugo je DDV, ki ga placas v vsakem primeru in znasa 22% na ceno izdelka + postnino. Zdaj pa izracunaj, ce se ti splaca.

Tidule ::

rezator je izjavil:

Se pravi ali je še vedno carina na izdelke iz UK. Ali je bilo letos s 1.1. to ukinjeno? Gre se za grafično kartico.

Carine naceloma ni, ampak ne pozabi na ddv.

rezator ::

Hvala vam. Pol sem pa res na istem in nima smisla.
Some people feel the rain. Others just get wet.

fitipaldi ::

Včeraj sem dobil obvestilo carine, da je pošiljka prispela 24.3.
Na sledenju kaže samo odprava iz izvozne izmenjalne pošte 14.4.
Je imel kdo podoben problem?

darkolord ::

Kje točno je tukaj problem?

fitipaldi ::

Ni problema. Samo čudno mi je, da ne kaže da je v Sloveniji oz.na carini

pwn3rrr ::

fitipaldi je izjavil:

Ni problema. Samo čudno mi je, da ne kaže da je v Sloveniji oz.na carini

Že večkrat povedano, da trackingi niso ažurni...

fitipaldi ::

Ja samo smotan je, ko ne veš kdaj bo zapustilo carino :)

vres.ales ::

Seveda ne, zadnje čase je taka gužva, da še najmanjši paketi čakajo po 10 dni na carini.
To pa zato, ker več ne pustijo, da se paketi manjše vrednosti dajo v dostavo in se potem ureja carinjenje

tommorrow ::

Koliko časa rabi Fedex, da ocarini paket?

vres.ales ::

Ti so najslabši, pri zadnjem paketu je trajalo več kot teden dni. Pa je bil paket za 60EUR
Jih bo treba klicat, drugače predolgo čakaš

Zgodovina sprememb…

tommorrow ::

Sem klicala pa so mi samo dali mail od oddelka za uvoz. Na mail seveda ni bilo odgovora.

tommorrow ::

tommorrow je izjavil:

Sem klicala pa so mi samo dali mail od oddelka za uvoz. Na mail seveda ni bilo odgovora.


No zdaj smo v fazi pošiljanja dispozicije, a zdaj bo trajalo še en teden?

vres.ales ::

Skoraj tak ja, piši jim mezmes naj ti dajo paket na pošto in boste kasneje urejali carinjenje. Nazadnje mi je pomagalo

tommorrow ::

vres.ales je izjavil:

Skoraj tak ja, piši jim mezmes naj ti dajo paket na pošto in boste kasneje urejali carinjenje. Nazadnje mi je pomagalo


Ne bojo, ni najcenejši paket. Ma noro, je trajalo 5 dni, da so mi poslali dispozicijo in zdaj še en teden. Upam, da si vsaj ne zaračunajo več kot 10 eur za postopek.

vres.ales ::

Nekje med 14 in 17€ je postopek. Se ne spomnim točno, sem dobil pred par dnevi račun

xseki ::

Ok jaz imam tudi en velik problem pri Fedex carini.

11.4.2022 naročim paket iz ZDA , izberem ta Fedex Express shipping, paket prispe na Brnik čez dva dni. Od takrat pa ga Fedex noče sprostit iz carine. Sem izpolnil vse obrazce, ki so mi jih poslali na e-mail, predložil vse račune in povedal kaj se nahaja v paketu. Klical že dvakrat. Zgodilo se ni nič.

vres.ales ::

Pomoje imajo premalo ljudi. V primeru, da kaj manjka pri dokumentaciji ali pa, da ne štimajo kake številke te bojo že poklicali ali poslali mail
So vsi prijazni, ampak gre pri njih to vse zelo počasi

xseki ::

Verjeto imajo res premalo ljudi.

tommorrow ::

xseki je izjavil:

Ok jaz imam tudi en velik problem pri Fedex carini.

11.4.2022 naročim paket iz ZDA , izberem ta Fedex Express shipping, paket prispe na Brnik čez dva dni. Od takrat pa ga Fedex noče sprostit iz carine. Sem izpolnil vse obrazce, ki so mi jih poslali na e-mail, predložil vse račune in povedal kaj se nahaja v paketu. Klical že dvakrat. Zgodilo se ni nič.


od 11.aprila, jaz sem pa že mislila, da se premika, ker sem prejle dobila poziv na dopolnitev.

lolipop2 ::

Koliko časa pa ponavadi traja, da Pošta pošlje paket naprej, ko enkrat plačaš dajatve?

Moj tracking je še vedno "Pošiljka zadržana na uvozni carini", pa sem plačal že v torek dopoldan 8-O

darkolord ::

Danes je četrtek ...

lolipop2 ::

darkolord je izjavil:

Danes je četrtek ...


ja! :)

No, ne vem, jaz bi, če bi bil na carini, ko bi videl plačan davek, zadegal paket v škatlo za odpošiljanje. Očitno ni tako hitro na carini :))

lolipop2 ::

ha ha, evo, je bilo treba pojamrat: Pošiljka vrnjena iz uvozne carine

:))

vres.ales ::

Glede za izkušnje s pošto so paketi prišli takoj drugi dan, če sem že zjutraj plačal. Je pa tudi odvisno od tega, če si v poštnem križu

tommorrow ::

Vec kot en mesec je odkar sem dobila paket preko Fedexa. Paket so mi dali v dostavo, racuna za carino pa se zdaj niso poslali. Kaj bo se letos?

kajtimar42 ::

Prvič sem naročil nekaj iz USA za večjo vsoto in sem v carinskem postopku. Ni problema, samo izpolniti moram tudi dispozicijo s kar nekaj podatki, pa ne vem, kje dobim carinsko tarifno številko? Nasploh kar komplicirana stvar z vsemi podatki, vsaj zame, ki se s tem srečujem prvič. Z informacijami so pa tudi skopi...
 carinska tarifna št?

carinska tarifna št?

Zgodovina sprememb…

kixs ::

JanK ::

Hmm, ali ima kdo izkusnje z zadevami v garanciji? Lani sem narocil scitnike za tank motorja iz ZDA. Letos se je izkazalo, da je lepilo na enem izmed scitnikov zanic in se je scitnik odlepil. Prodajalca sem obvestil, scitnike so mi poslali zastonj, niti posnine niso racunali postnino, sedaj pa mi zeli UPS zaracunati 49EUR, pa mi ni jasno od kje.

Tukajle pravijo, da carine za blago do vrednosti 150EUR brez postnine ni treba placati, temvec le DDV na vrednost in postnino. Na originalni specifikaciji je $84.95 za scitnik in $102.14 za postnino, na specifikaciji za nadomestni del pa $0.00 za scitnik in $110.50 za postnino, kar pride skupaj okoli 105EUR, torej bi moral placati kvecjemu 23EUR (22%) DDV. Zakaj so (ocitno) racunali DDV tudi na vrednost artikla, ce gre za zamenjavo v garanciji?
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

blblb ::

IMHO bi za garancijsko zamenjavo moral izpolniti obrazec za izvoz blaga (kar naj bi načeloma garancijsko popravilo bilo) ter dejansko poslati blago ven iz države...
Trenutno izgleda kot da so ti pavšalno računali vrednost ščitnikov (sami preverili na internetu) + poštnino in na vse to 22%...

Imel sem enak problem z dashboard kamero kjer so mi z banggood-a poslali nadomestno ampak je carina oz. Pošta Slovenije vseen računala 22% na vrednost blaga (okvarjeno kamero sem obdržal).

Upam da ti uspe rešiti problem bolje kot meni :)

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

JanK ::

Ja, tako nekako mislim, da so naredili. Sem poslal vprasanje tudi na FURS in upam, da dobim kaksen pameten odgovor preden mi dostavijo blago. No, konec koncev se lahko delam, da me ni doma in malo pocakam.

Vrniti pa zal robe ne morem, ker so trije od stirih scitnikov se na motorju in jih ne bi vlekel dol, ce drzijo, defektni scitnik pa lezi nekje ob cesti v Dolomitih :)
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Tidule ::

Zato ker vrednost izdelka ni nič. izdelek ima svojo vrednost in z vidika carine/fursa/špediterja gre za nov ščitnik in seveda posledično je potrebno za to plačilo DDV.

To bi moral uredit ločeno, pa še to je ravno pri zamenjavah izdelkov izjemno težko uveljavit. Morata bit namreč izpolnjena kumulativna pogoja:
- blago je vrnjeno, ker je bilo pokvarjeno že pri uvozu in se vrača neuporabljeno, oziroma je bilo uporabljeno zgolj v obsegu potrebnem, da se je ugotovila napaka.
- blago je dejansko izvoženo iz EU.
V takem primeru imaš pravico zahtevat vračilo dajatev, ki si jih plačal konkretno na to blago, ki je pokvarjeno. Za nadomestno pa seveda plačaš dajatve normalno.

V primeru, da je bilo pri uvozu z blagom vse ok, pa do tega nisi upravičen, ker je bila njegova vrednost ob uvozu dejansko ustrezna.

V primeru popravila blaga v garanciji, pa je potrebno izpolniti zahtevek za opredelitev pasivnega oplemenitenja pri katerem FURS izda dovoljenje za začasni izvoz in se plača DDV ob ponovnem uvozu samo na morebitno povečano vrednost blaga ob ponovnem uvozu (to pride v poštev predvsem pri plačljivem servisu ali nadgradnjah) medtem ko so garancijska popravila praviloma neobdavčena, ker ne pride do povečanja prednosti.

Sem imel tak primer z okvaro laptopa kupljenega v ZDA. Priznana mi je bila zamenjava in če bi mi ga poslali direktno bi plačal polne dajatve, saj bi šlo za uvoz novega izdelka. Na srečo sem se uspel s prodajalcem zmenit, da sem mu poslal povarjenega nazaj (v bistvu kar z navadno pismesko pošiljko, za katero sva oba vedela, da ne bo prišla do amerike) oni pa so mi novega poslali kot garancijsko popravilo. Plačal mislim, da sem ob uvozu nekaj malega za papirologijo, ampak z DDV in carino ni blo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()
««
83 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817589 (2062) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322540 (9669) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519715 (9117) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498790 (53651) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Več podobnih tem