» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
68 / 89
»»

w4nkst4 ::

darkolord ti dam konkreten primer: od fizicne osebe na kitajskem kupis predmet v vrednosti 40$. na posiljki in CN obrazcu je navedena fizicna oseba, gift in vrednost value 40$. kako bodo na carini vedl, da gre za darilo in ne za prodajo, dejansko pa je slo za prodajo:D in se vpr. ali bo potrebno v tem primeru carinski posti karkoli placati?

darkolord ::

Pozvali te bodo za dostavo dokumentov.

Takrat se boš moral odločiti, ali se boš šel utaje davkov in boš carini predložil lažne dokumente, kar je v najboljšem primeru carinski prekršek, v najslabšem pa kaznivo dejanje.

Če jim boš poslal račun, kot je prav in kot se od tebe zahteva, se bo od tistega zneska obračunal DDV in stroški postopka.

St235 ::

w4nkst4 je izjavil:

darkolord ti dam konkreten primer: od fizicne osebe na kitajskem kupis predmet v vrednosti 40$. na posiljki in CN obrazcu je navedena fizicna oseba, gift in vrednost value 40$. kako bodo na carini vedl, da gre za darilo in ne za prodajo, dejansko pa je slo za prodajo:D in se vpr. ali bo potrebno v tem primeru carinski posti karkoli placati?


KUPIŠ !!!! tukaj se blodnje končajo. Vse ostalo je pač davčni prekršek in je vseeno ali piše gift ali preprosto napiše, da je izdelek vreden 0,99€

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Saj ni v resnici nihče presenečen, le v pogovornem jeziku vsem uvoznim dajatvam mnogi rečejo kar "carina".

Ne verjamem ... tudi v tej temi jih je bilo nekaj, ki so svoj "aha trenutek" doživeli šele potem, ko so dojeli, da se mora pri uvozu plačati DDV in, da ima ta bistveno nižjo mejo, kot pa je meja za carinjenje.

Izobraževanje se pač nadaljuje ... morda bo s časom bolje.

Okapi ::

Ti dvomiš, jaz sem pa prepričan, da tisti, ki vedo za razliko med mejama 150 in 22 evrov, tudi ločijo med DDV in carino. O "brezcarinski" meji 150 evrov v tej temi ni bilo nikoli govora, v kontekstu, da bi kdo računal, da ne bo plačal čisto nič za pošiljko pod 150 evri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Kli---Gliste ::

Ko pošlješ račun oz. prentscreen preko obrazca, pol dobiš račun za plačat po mailu preden pošljejo pošiljko naprej, ali to plačaš osebno ob prevzemu?

Okapi ::

Ob prevzemu.

w4nkst4 ::

kaj se zgodi, ce ne posredujes dokumentacije? se izdelek vrne v KIT na stroske davkoplacevalcev? lahko potem zahtevas refund od prodajalca?

Killermode ::

w4nkst4 je izjavil:

kaj se zgodi, ce ne posredujes dokumentacije? se izdelek vrne v KIT na stroske davkoplacevalcev? lahko potem zahtevas refund od prodajalca?


Pošta razpolaga z dovoljenjem za upravljanje prostorov za začasno hrambo blaga. Za blago, ki ni bilo
dobavljeno prejemniku, se v skladu z drugim odstavkom člena 220/2 IU šteje, da se nahaja v začasni
hrambi, dokler se ne uniči, ponovno izvozi ali se njegov položaj drugače uredi v skladu s členom 198
CZU (npr. dostavi ustrezne dokumentacije za sprostitev v prosti promet). Rok za začasno hrambo je
90 dni.


Lahko ga tudi uničijo.

Zgodovina sprememb…

Kli---Gliste ::

Kdo ve, po posredovanju računa/screenshota na carinsko pošto, ko ti dostavijo pošiljko, lahko plačaš dajatve le z gotovino ali tudi s kartico?

_Denny_ ::

Gotovina...isto kot, da bi v kateri Slo trgovini naročil nekaj z dostavo prek pošte in plačilom po povzetju. Imej točen znesek, ker poštarji ponavadi nimajo (dovolj) menjalnega denarja.

Ravno zaradi tega mi ta plačila niso všeč. Smo leta 2020 in bi lahko po posredovanju računov na email poslali podatke za nakazilo ali vsaj obvestilo, da bo treba plačati...ne pa, da si naslednje dni cel živčen, ker ne veš, če bo plačilo ali ne, nimaš doma nič gotovine (kdo, razen tistih, ki delajo na črno jo sploh še ima?) in je najbližja banka oddaljena pol ure vožnje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hotig ::

Meni so že leta 2017 omogočili plačilo z (bančno) kartico (najceneje). Opcija je bilo tudi nakazilo na njihov račun (izpolnitev vseh tistih podatkov na UPN obrazcu, malce dražje) ali pa plačilo poštarju ob prevzemu (najdražje, poštna provizija).

Ne vem ali so zdaj spremenili možnosti plačila. Sem pa jaz po pošiljanju dokazila (print screena) dobil obvestilo v katerem so bile navedene vse možnosti in postopki(cena).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

OvCa77 ::

hotig je izjavil:

Meni so že leta 2017 omogočili plačilo z (bančno) kartico (najceneje). Opcija je bilo tudi nakazilo na njihov račun (izpolnitev vseh tistih podatkov na UPN obrazcu, malce dražje) ali pa plačilo poštarju ob prevzemu (najdražje, poštna provizija).

Ne vem ali so zdaj spremenili možnosti plačila. Sem pa jaz po pošiljanju dokazila (print screena) dobil obvestilo v katerem so bile navedene vse možnosti in postopki(cena).

Na pošti plačam z kartico brez kakršnih koli stroškov. Edino mora imeti pošta oz. poštar ta mobilni terminal.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

hotig ::

OvCa77 je izjavil:

hotig je izjavil:

Meni so že leta 2017 omogočili plačilo z (bančno) kartico (najceneje). Opcija je bilo tudi nakazilo na njihov račun (izpolnitev vseh tistih podatkov na UPN obrazcu, malce dražje) ali pa plačilo poštarju ob prevzemu (najdražje, poštna provizija).

Ne vem ali so zdaj spremenili možnosti plačila. Sem pa jaz po pošiljanju dokazila (print screena) dobil obvestilo v katerem so bile navedene vse možnosti in postopki(cena).

Na pošti plačam z kartico brez kakršnih koli stroškov. Edino mora imeti pošta oz. poštar ta mobilni terminal.


No jst sem samo omenil možnosti izpred treh let v mojem primeru. In takrat je bila tudi sama cena odvisna glede na opcijo plačila.

CleanPower ::

Pozdrav!
A kdo pozna firmo Schenker dd, sem dobil od njih email da oni izvajajo carinske dejavnosti. Stvar sem narocil iz kitajske in prisla je preko fedexa. Poslali so mi nek dokument, ki je pomojem bolj namenjen za firme, in vec kot polovico stvari na tem dokumentu sploh ne znam izpolniti ker ne vem kaj pomenijo. Najbolj pa me moti to da mi hocejo cariniti robo ki je vredna 18usd, in tudi gor na nalepki pise da je 18usd pa mi zelijo se vseeno cariniti.

Je imel kdo izkusnje s to firmo?

Obrazcu se rece uvozna dispozicija, in zgleda takole:
 dispozicija

dispozicija

fikus_ ::

Schenker je čisto legitimna svetovna firma. Imaš na poslanem telefonsko, pokliči.

AndrejO ::

CleanPower je izjavil:

Pozdrav!
A kdo pozna firmo Schenker dd, sem dobil od njih email da oni izvajajo carinske dejavnosti. Stvar sem narocil iz kitajske in prisla je preko fedexa. Poslali so mi nek dokument, ki je pomojem bolj namenjen za firme, in vec kot polovico stvari na tem dokumentu sploh ne znam izpolniti ker ne vem kaj pomenijo. Najbolj pa me moti to da mi hocejo cariniti robo ki je vredna 18usd, in tudi gor na nalepki pise da je 18usd pa mi zelijo se vseeno cariniti.

Je imel kdo izkusnje s to firmo?

Obrazcu se rece uvozna dispozicija, in zgleda takole:
 dispozicija

dispozicija


To je standardna dispozicija, ki jo izpolnjujejo tisti, ki želijo prihraniti nekaj centov pri stroških špedicije, ki predloži stvari carini. Šifre najdeš v TARIC, tisto, kar se pa ti muzaš za $18, pa bo že carina vzela na znanje in bo ocenila, če je deklarirana vrednost ustrezna ali ne.

Lahko pokličeš na DB Schenker, lahko pa tudi tukaj vprašaš kaj točno ne znaš izpolniti.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

7student7 ::

Iz Kitajske bi rad kupil en PC v vrednosti 400$.
Kaj me vse čaka in koliko.
Carina ?
Davek ?
Ostalo ?

matobeli ::

Carine praviloma ni, lahko pa preveriš v TARIC sistemu, davek je DDV, zraven pa so še stroški, morš pogledat točno koliko za to ceno, ampak nekje 15-20EUR bi moglo bit.

Poglej si če ima kitajska trgovina kakšno EU izpostavo ali drug obvoz za dajatve, ker pri 400eur boš težko prišel na nižjo ceno kot pa iz DE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

7student7 ::

Nekaj takega gledam
https://www.aliexpress.com/item/3289816...
Vendar znotraj EU je to vse precej dražje.

matobeli ::

Poglej na banggood ali gearbest če majo kaj takega, oni majo možnost se izognit dajatvam.

OvCa77 ::

7student7 je izjavil:

Nekaj takega gledam
https://www.aliexpress.com/item/3289816...
Vendar znotraj EU je to vse precej dražje.

https://www.banggood.com/NVISEN-Y-MU01-...
En primer tega, drugače pa imajo na Banggood in Gearbest tega veliko, lahko pogledaš še na Geekbuying.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

flood ::

verjetno je bilo že premleto..zanima me, če pri naročilu iz ebay (zda) s plačilom dajatev v obliki global shipping program je, kar se tiče davka vse rešeno ali naša carina vseeno zaračuna 22%?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Killermode ::

Tam lepo piše ali je v ceno všteta carina in ddv ali ne. ni vedno enako.

flood ::

kar piše pred nakupom je import charges v tem in tem znesku.. This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage, and other fees. Exclusions apply. For additional information, see the Global Shipping Program. Bo to vse ali me čaka na naši carini presenečenje?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

Killermode ::

To bo vse. Sam sem ravno danes prejel ključavnico za avto. Pripeljal GLS, carinjeno je bilo na nizozemskem. Poslano pa iz Detroita

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Verjetno je to bilo že kje odgovorjeno pa ne bi rad brskal po vseh straneh - na kratko: Iz Kitajske naročil zadevo v skupni vrednosti 18$ in dobil sporočilo od carine, da dokažem koliko je zadeva stala.

DDV-ja ni, bo pa verjetno carinski postopek za plačat?

Ales ::

Če spremni obrazec ni pravilno izpolnjen, ja.

jopar ::

Se je mogoče že kdo pritožil na izveden postopek carine. Kupil sem namreč fen za 20 EUR (nižja cena s kodo), sicer je bila redna cena 40 EUR. Kljub temu, da sem carini posredoval izpis naročila in potrdilo o plačilu, so od mene zahtevali naj predložim "pravilne" dokumente. Ker sem vse kar imam predložil že prvič, so mi zadevo obračunali glede na ceno na netu, se pravi 40 EUR. Seveda se mi to zdi nezaslišano in bi se želel pritožiti. Imajo pa frajerji pri obračunu napisano: Ponovna obravnava pošiljke zaradi ugovora na izvedene storitve se dodatno zaračuna.
Ima kdo izkušnje s tem ali je bolje zadevo požreti...

Okapi ::

Očitni si jim poslal tudi nekaj, kjer je bila cena 40 evrov. Ker močno dvomim, da sami po netu iščejo "pravo" ceno.

jopar ::

Okapi je izjavil:

Očitni si jim poslal tudi nekaj, kjer je bila cena 40 evrov. Ker močno dvomim, da sami po netu iščejo "pravo" ceno.

Ne, so pa sami poiskali trgovino in mi nalepili sliko, kjer je cena 40, brez popusta seveda.

recmajkemi ::

To se je meni večkrat zgodilo ... da so pošnofali regularno ceno nečesa, čaprav sem pošiljal izpiske paypala, screenshote akcije ... ne jebejo. Imajo oligopol in si ahko privoščijo takšne stavri.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

UganiKdo ::

jopar je izjavil:

Se je mogoče že kdo pritožil na izveden postopek carine. Kupil sem namreč fen za 20 EUR (nižja cena s kodo), sicer je bila redna cena 40 EUR. Kljub temu, da sem carini posredoval izpis naročila in potrdilo o plačilu, so od mene zahtevali naj predložim "pravilne" dokumente. Ker sem vse kar imam predložil že prvič, so mi zadevo obračunali glede na ceno na netu, se pravi 40 EUR. Seveda se mi to zdi nezaslišano in bi se želel pritožiti. Imajo pa frajerji pri obračunu napisano: Ponovna obravnava pošiljke zaradi ugovora na izvedene storitve se dodatno zaračuna.
Ima kdo izkušnje s tem ali je bolje zadevo požreti...


Carini se dejasnka vrednost izdelka. Če carinik presodi, da je realna vrednost višja od tiste, si jo ti posredoval lahko upošteva višjo vrednost. Na zadevo se lahko pritožiš, če se ne bodo strinjali pa ti ostane sodna pot.

Drugače bi folk uvažal 1000 EUR in več vredne izdelke z 99% popustom.

jopar ::

UganiKdo je izjavil:

jopar je izjavil:

Se je mogoče že kdo pritožil na izveden postopek carine. Kupil sem namreč fen za 20 EUR (nižja cena s kodo), sicer je bila redna cena 40 EUR. Kljub temu, da sem carini posredoval izpis naročila in potrdilo o plačilu, so od mene zahtevali naj predložim "pravilne" dokumente. Ker sem vse kar imam predložil že prvič, so mi zadevo obračunali glede na ceno na netu, se pravi 40 EUR. Seveda se mi to zdi nezaslišano in bi se želel pritožiti. Imajo pa frajerji pri obračunu napisano: Ponovna obravnava pošiljke zaradi ugovora na izvedene storitve se dodatno zaračuna.
Ima kdo izkušnje s tem ali je bolje zadevo požreti...


Carini se dejasnka vrednost izdelka. Če carinik presodi, da je realna vrednost višja od tiste, si jo ti posredoval lahko upošteva višjo vrednost. Na zadevo se lahko pritožiš, če se ne bodo strinjali pa ti ostane sodna pot.

Drugače bi folk uvažal 1000 EUR in več vredne izdelke z 99% popustom.


Se mi je zdelo, da so "bogovi" ja. Ja nič, najbolje požret in je.

darkolord ::

Carini se po carinski vrednosti, ki gre po vrsti takole:

- transakcijska vrednost
- transakcijska vrednost enakega blaga
- transakcijska vrednost podobnega blaga
- deduktivna metoda
- metoda izračunane vrednosti
- carinsko vrednotenje na drug ustrezen način

Po 70. členu Carinskega zakonika Unije (CZU) se najprej uporabi transakcijska vrednost, kar pomeni dejansko plačano ceno.

Če ti niso upoštevali te cene, se lahko pritožiš.

Je pa treba paziti, ker znižana cena izdelka in nakup s kodo ne pomenita nujno iste zadeve. Če imaš npr. splošno kodo za popust v določeni višini ali če del kupnine poravnaš s "točkami", potem cena ni nižja, ampak si samo razliko plačal na drug način. Torej če izdelek stane 40 eur in si 20 eur plačal s kartico, 20 eur pa z bonus točkami, je vrednost še vedno 40 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jopar ::

darkolord je izjavil:

Carini se po carinski vrednosti, ki gre po vrsti takole:

- transakcijska vrednost
- transakcijska vrednost enakega blaga
- transakcijska vrednost podobnega blaga
- deduktivna metoda
- metoda izračunane vrednosti
- carinsko vrednotenje na drug ustrezen način

Po 70. členu Carinskega zakonika Unije (CZU) se najprej uporabi transakcijska vrednost, kar pomeni dejansko plačano ceno.

Če ti niso upoštevali te cene, se lahko pritožiš.

Je pa treba paziti, ker znižana cena izdelka in nakup s kodo ne pomenita nujno iste zadeve. Če imaš npr. splošno kodo za popust v določeni višini ali če del kupnine poravnaš s "točkami", potem cena ni nižja, ampak si samo razliko plačal na drug način. Torej če izdelek stane 40 eur in si 20 eur plačal s kartico, 20 eur pa z bonus točkami, je vrednost še vedno 40 eur.


Popust je bil na podlagi kupona in ne točk, ki jih sicer nabiram. Bom videl, mogoče se le pritožim, čeprav se mi ne ljubi z njimi...in ponovno plačevati postopka...

k3k3tz ::

Edino, kar velja, je dokazilo, kako si prišel do popusta. Ker, kot je že darkolord povedal, ni vsak popust res popust.
Se splača vsako tako akcijo z velikimi popusti, ki na Aliju niso nič posebnega, "screenshotat". Je pa eden od pogojev tudi to, da mora biti popust dostopen vsem strankam, ne samo tebi.

meternich ::

Živjo.

Ali mogoče kdo ve kako je s carino in DDVjem, v primeru da narocim 5 enakih izdelkov in vrednost enega pa je 15e. Prispejo seveda v istemu paketu. Ali gledajo vred ost paketa, ali vsak izdelek posebej in sem potem oproščen davkov in carinjenja. Ali raje narocim 5x isti izdelek?

darkolord ::

Vrednost vsega blaga v paketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

w4nkst4 ::

naroči 5x posebej

Ales ::

Tudi to lahko ocarinijo kot en izdelek, če pridejo blizu en za drugim ali celo skupaj. No ja, ni rečeno, da bodo ujeli.

DePalmo ::

V prihodnjem mesecu pričakujem paket iz tujine za katerega bo potrebno plačati dajatve, pa me zanima če se je carina že kaj posodobila in da lahko plačam dajatev preko interneta, ali je še vedno v obliki položnice ki pride s poštarjem?

_Denny_ ::

@meternich: Pazi, da ti pri petih paketih z enim izdelkom za vsakega ne zaračunajo kazni zaradi napačne deklaracije. Seštevek le-teh zna biti večji kot bi bil DDV in pregled za en paket z vsemi petimi.

@DePalmo: Še vedno isto z neznanim zneskom gotovine po povzetju. Pomojem pride update komaj, ko se bo fizični denar ukinil, pa še v tem primeru si bodo izmislili nekaj novega, da nam dodatno otežijo življenje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Samael ::

Ales je izjavil:

Tudi to lahko ocarinijo kot en izdelek, če pridejo blizu en za drugim ali celo skupaj. No ja, ni rečeno, da bodo ujeli.

Dejansko ali špekuliraš, da bi se lahko to zgodilo?

To sprašujem zato, ker se tovrstnega naročanja (če poštnina ni predraga) poslužujem že vrsto let, pa se mi kaj takšnega še ni zgodilo. Recimo slaba dva tedna nazaj sem na isti dan prejel 8 paketov s https://www.pengallery.com.my/ vsak v vrednosti nekih 18 eur.
Le ti niso bilo poslani kot navadna pošiljka, ampak priporočeno/registered (kar po mojih izkušnjah še raje zadržijo, kot el cheapo neregistrirane free shipping paketke iz azije) pa je ravno tako vse skozi prišlo brez težav. V tej maniri naročam z recimo gearbesta in banggooda, kdaj pa tudi US že leta. (mimogrede, @vaseer je pred časom v tej temi naročil 11 lučk s kitajske, da bi se izognil ddv praga in je po poročanju vseh 11 paketov prispelo na isti dan brez težav s carinsko pošto).
Dejansko si ne morem predstavljati, da bi dve ali več posebej poslanih pošiljk enačili kot eno, ne izključujem pa da je to možno - je za to kakšna pravna podlaga?
Samael != Samuel

meternich ::

Hvala za odgovore. Zdaj sem našel prodajalca na aliju, ki želeni izdelek pošljeje iz Španije, tako da verjetno ne bo problema s carino.

Ales ::

Odvisno ali je izdelek v Španiji le v carinskem skladišču ali pa je že ocarinjen. Sicer pa se kitajski prodajalci pogosto "znajdejo" glede carine, tako da je možno, da ne boš deležen carine. Nič pa ne stane da jih vprašaš.

r00k ::

Kako je sedaj zdaj z mejo 22€ za plačilo DDV ? Se ukinja z 1.1.2020 ?

darkolord ::

Ne še.

Pa ni meja 22€ za plačilo DDV, ampak 22€ za oprostitev plačila DDV.

r00k ::

Super. No ja, je spodnja meja za plačilo DDV :)

kixs ::

r00k je izjavil:

Kako je sedaj zdaj z mejo 22€ za plačilo DDV ? Se ukinja z 1.1.2020 ?


Meja se ukinja s 1.6.2021.

Ukinitev limita 22 EUR

S 1. julijem 2021 začne veljati t. i. direktiva o DDV (Direktiva Sveta EU 2017/2455), ki v poštnem prometu ukinja oprostitev plačila uvoznih dajatev do vrednosti blaga v višini 22 EUR.

Vse blago, kupljeno na spletu in dobavljeno iz tretjih držav oz. držav izven EU, bo po 1. julijem 2021 predmet obračuna uvoznih dajatev (uvoznega DDV).

Predvidena je možnost, da bodo prodajalci oz. spletne platforme ob prodaji prek spleta že obračunali DDV in ga ustrezno odvedli naslovnim državam. Obračunan bo po stopnji, ki velja v državi kupca. Če prodajalci te možnosti ne bodo uporabili, bo uvozni DDV prejemniku pošiljke zaračunal in državi odvedel carinski deklarant (poštni operater, kurirski servis ali carinski zastopnik), vendar bo to, žal, podaljšalo in podražilo uvozne postopke.

Podjetja, ki upravljajo z elektronskimi vmesniki (spletne tržnice, platforme, konsolidatorji ipd.), bodo za namen obračunavanja DDV-ja obravnavana kot dobavitelji (zadnji prodajalci) blaga, ki se proda strankam v EU.


Kot je zapisano, zaradi nelojalne konkurence ;)

Vir:
https://www.posta.si/o-nas/novice/novos...
««
68 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501558085 (2842) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018680 (668) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323030 (10159) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499508 (54369) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030303 (26871) Fritz

Več podobnih tem