» »

p4 ali tb ?

p4 ali tb ?

sleby ::

Alo .. stvar je taka da je fotru crknu comp in bi rabu na hitr neki zato prosm za hitre odgovore .. namrec zanima me kaj bi na vasem mesu kupili vi, prosm da mi nastejete 2 sistema ki naj vkljucujeta eden p4 in drugi tb, poleg procesorja pa se maticno plosco. drugega ni treba. edino zanima me se za graficno kartico katero se splaca .. za delo z corelom (v glavnem) in ne v 3D grafiki/igrah .. zato prosm nej bo kartica (in tut proc + plata) temu primerna!

hvala!!!!!!

_Mortal_ ::

Atlon XP 1600 Palominio (boljši od thunder birda)
elitka al pa kera druga
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Binji ::

Za kolko dnarja?
Jst osebno bi si kupu Epox 8KHA+, 512MB (vsaj) DDR ram, TB1800+ (al pa 1600+ pa mal navijes), 60GB Maxtor 7200obratov, za grafiko pa ksn Matrox
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thanatos ::

Athlon XP1700+
E7S6A (Sis745) + 256MB DDR 333 ali 266 (lahk tudi več rama odvisno koliko denarja misliš dati)
Maxtorja 40-60GB ATA133 7200obr/min
za grafično je vseeno, sej pri 2D dela sam proc

P4 bi se ti splčal samo če bi navijal, kar ti pa verjetno fotr ne bo pustil:
P4 1,6A
256MB RDRAM
i850 čipovje ali
SiS 645 al kaj že je v navezi z DDR 333

Binji ::

Thanatos: to da pri 2D deluje samo main procesor pa ni res. Tudi 2D graficne rabijo precej mocan procesor, da zmorejo kalkulirati teksture, prikaze, itd.. Ce pa jim procesne moci zmanjka, tedaj jim komaj pomaga osrednji procesor
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thanatos ::

hja samo pri današnjih karticah so razlike minimalno opazne. Ali se motim?

Matek ::

Ja matroxa G550
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

dr.J ::

P4:
INTEL P4 1.6A GHZ 512Kb BOX
INTEL D850 MVL plošča (i850 čipset z RAMBUSom)
Matrox G550 grafika
2x256 MB rambus
Ostalo po želji. Mogoče še Maxtorjev disk.

XP:
ASUS A7V266-E plata ali pa
SOYO K7V DRAGON+ (je super in cenejša)
ATHLON XP 1700+
2x256 MB DDR SDRAM
ostalo isto kot zgoraj

sleby ::

Ok sm reku da rabm sam plato + proc (+ temu primeren ram) in grafiko, ne se raznih diskov al pa kej .. uglavnm hvala vsem ful ste mi pomagal!!

sleby ::

aja se neki .. kaj pa kaksne od cenejsih plosc .. recimo Elite al pa Msi (MSI K7T266PRO2?)? a so kul? ker fotr pomoje ne bo rabu glih high-end maticne za 50-60k ?

Thanatos ::

Elitka E7S5A kosta 22K, E7S6A pa 28K (podpira DDR 333). Poleg tega bi ti še predlagal kako Gigabytko ali DFIja (obe z KT266A) za okoli 30K. MSIjeve so pa okoli 40K

krucymucy ::

k7s5a ne e7s5a; in pa k7s6a ne e7s6a!!! pa ne tega kupovat, ker se sis 745 čipset primerja kvečjemu z KT266A ... dobra plata za nepreveč dnarja bi lahko bila GA-7VTXH (KT266A; LAN; SB128) al pa GA-7VRXP (KT333) al pa dfi AD70-SC te plate koštajo mal čez 30K sit (razen VRXP) in so res vredne svojga dnara ... proc pa kak Athlon XP... frekvenca po želji!!!
Grafika pa kak matrox ali pa stari radeon ... cene 20 - 30K sit... geforca pa kupovat za 2D, zaradi precej slabe (meglene slike ... baje)

Thanatos ::

se opravičujem za napako

krucymucy ::

sej nisem mislu kritizirat, samo da ne bodo koga čudno gledal v trgovini :D kot enga modela k je prišel v trgovino:
-pride tipson ... gleda škatle ... nekaj razlaga frendu, da ne tega kupit (prišel je s kolegom, da mu bo pomagal pri nakupu) ... prideta na vrsto za nakup, pa prav da bi kupu plato in proc da bo kolegu nadgradil komp (enga pentiuma 100) ... plato je hotu met Abit BX ... ker je kao najboljša ... proc pa pentiuma celeron ...8-O ... no pa so se nekako zmenli ... za ram prav da ga pa že ma 32 in da zaenkrat nebi še kupil ... pol pa pride nazaj zakaj ne gre ram not... je pa EDO ram not tlaču :D .... kwa sem se režu, ko mi je serviser to govoru ...
Sicer offtopic ... pa vseeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a pozna kdo to plato?

Oddelek: Kaj kupiti
161233 (1010) zvitorepec
»

Duron 1.3 ali Athlon XP 1600+

Oddelek: Kaj kupiti
221660 (1309) HUDiR
»

Katero plato naj izberem...

Oddelek: Kaj kupiti
171471 (1210) SN
»

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
141165 (909) Dami
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744323 (3487) Uporabnik

Več podobnih tem