» »

elite K7S5A težava

elite K7S5A težava

1
2
»

SkyNet ::

In v čem je DFI bolši od elitke?

Povej argumentirano pa bom vedel.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

krucymucy ::

če ti nič ne pomeni, da je kar nekaj % bolj hitra ... pa nič ...
naj še omenim precej boljše delovanje, ecs so vse zjebane sej vidiš ... da samo še chuki navija zanjo... aja pa pozabi na via-ine buge... ker so vsaj zate nepomembni....

SkyNet ::

Gledal sem test elitke na tom's hardware, in primerjalni test te plate z ostalimi. Če je razlika, je ta zelo zelo majhna. Torej kakšni 2 sliki na sekundo v kvaki, pika pri sysmarku, itd...
Ali pa Tom laže?

P.S. A maš ti DFI in ECS Elitko da lahko trdiš da je DFI hitrejši?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Si mislil na tole razliko?

"I really hope to see more SiS 735 motherboards soon, as this chipset currently offers an unbeatable value. Motherboards like the ECS K7S5A can be obtained for less than $ 80 and perform as good and stable as high-end motherboards based on the AMD760 chipset."
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyNet ()

krucymucy ::

ne pač pa mam epox kt133a tolk navito, da potolče ECS z DDR sdram-om.... bom pa sigurno kupu plato z KT266a čipovjem...

in ne nisem mislil te plate...pač pa DFI AD70-SC ali SR... kt266a čipovje...

Zgodovina sprememb…

StarY ::

bah, ce kdo tlele za kaj navija, si to v bistvu sam ti krucymucy, ostali ki pa nimajo problemov z K7S5A (teh je ogromna vecina) se pa jasno bolj mal oglasajo, le zakaj bi se?

danielka84 ::

Chucki najbolša plata?? haha, res smešno!
Ko bo ta plata ena najboljših, se pa javi! Kr poglej že ceno plate -> nima višanje ferkvence po 1mhz, pa spreminjanje množilnika...?!? heh, te plate nebi mel, če mi jo kdo šenka... (mogoče pa)
Pa da ti dajo novo plato, pa je že baterija hin, to ja pa že pol višek.



Tud jas sem proti ECS:D

StarY ::

me prav zanima kaj boste kvasili proti K7S6A, na SIS745, glede na BIOS zelo dobre navijaske sposobnosti, za malo visjo ceno kot je K7S5A? Verjetno ze ta januar oziroma februar!

glede plosce Abit KT7A pa res najbolje, da ne bi diskutirali saj je to plosca, ki je bila lani ena najbolj popljuvanih in nastabilnih plosc, ki si jo lahko kupu. Marsikomu plosca ni delovala in malokdo se spomni izpadov na tem forumu, kva je to zaeno sranje od plosce.

Chuki, tebi je pa treba priznat, da znas pljuvat sebi v skledo, ni kaj..dobis medaljo! Pretiravanje se ne izplaca!:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: StarY ()

SkyNet ::

K7S6A?
Hm, če bo le malo dražja od K7S5A in precej boljša, potem jo z veseljem nabavim. Denar bo pa itak januarja al pa februarja:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

krucymucy ::

skynet: a si pogledu za dfi AD70-SC

Zgodovina sprememb…

SkyNet ::

Ne za DFI nisem nič gledal.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

StarY ::

tlele so vsi podatki:

http://www.ecs.com.tw/products/k7s6a.htm

tlele je ze en preview (sam je treba mal pocakat, ker se slike ful pocas loadajo)

http://k7jo.de/k7s6a/4_benchmarks.htm

na kratko:
3D Mark2001:
Elite K7S5A: 4249
Elite K7S6A: 4941
to je: cca 16% vec!

prepustnost pomnilnika:
Elite K7S5A: 307
Elite K7S6A: 329
Epox 8KHA+:329

Pa se o BIOSu: http://k7jo.de/k7s6a/3_bios.htm

>:D>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: StarY ()

SkyNet ::

K7S6A ima tri slote za ddr ram. Jaz pa nimam namena kupovat ddr rame, ker mam trenutno 256 sdramov. Torej se bom verjetno odločil za K7S5A.
128drr = 256Sdr (vsaj mislim -po ceni)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

StarY ::

ja, to je res. K7S6A nima vec SDR podpore!

Ce pogledas ta prvi, se neuraden BIOS K7S6A lahk vidis, da omogoca nastavitev voltaze CPUja od 1.100V do 1.850V! Prav tako omogoča nastavitev vmesnih frekvenc FSBja od 133 pa do 166MHz (SIS745 ze podpira ta hitre Pc2700 DDR module), sicer ne po 1MHz, pa vendarle...

Sem pa zasledil se en ful dober reply, ki je v bistvu odgovor vsem osebkom, ki jim overclocanje tako veliko pomeni pri plošči:

"... use ur brain half a minute : k7s5a is a best seller because it's cheap, stable, and quite efficient... now if u do prefer buying the same capabilities for twice the price that's ur right ... and do not answer that it has shit o/c abilities, that would be even more stupid simply because the money saved buying so cheap a mobo allows to buy directly a faster proc. And guess what it would be cool and stable... not as your o/c procs are on your expensive mobos..."

---
Ce imas SDR pomnilnike potem niti ne pomisljaj o nakupu plosc na Via Kt133a, saj so ze sedaj zastarele in si zasluzijo zasluzen pokoj!:\


tha_man ::

Jaz imam DFI AD70-SC, moj sosed pa Elitko. Plat na žalost ne morem direkt primerjat, ker sta procesorja različna pa še sosed ima SDR, ampak povem lahko, da ima DFI definitivno boljši BIOS (podpira tud spreminjanje voltaže itd.), podpira več rama (3 GB) in ima 3 DDR slote. Po testih na netu je zadeva nekje v rangu MSI-jeve plate s KT266A čipovjem, torej povprečne performance (še vedno boljše od kateregakoli drugega čipovja), je zelo stabilna in ima skoraj tako nizko ceno kot Elitka. Torej ni debate katera je trenutno boljša :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

SkyNet ::

Jaz rabim plato ki ma sdr rame, ne pa ddr.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Kriko ::

Ne bom dolgovlaču ampak če preberem kako se je začel, kako nadaljeval in kako končal ta post mislim da je že nekaj resnice ko kdo reče da je slo-tech šel v kurac in da ste sami brezvetni tipi, ki bi razbijali zobe in podobne stvari.
Za take debate se obrnite na kak drug forum tiste ki pa rabijo pomoč ali bi radi pomagali pa pustite pri miru!!
Hvala in bre zamere

Uporabnik ::

eni ste res bedni

če ne veste odgovora bodte raj tih, ker vprašanje je bilo zelo jasno postavljeno. še najbolš sta odgovorila dva tipa, en je dal link na en forum drug je pa povedal da malcom tipi itak nimajo pojma, kar pa tud sam že vem, zato sm pa tuki raj vprašu

Pisk ::

ah sej sem vedu da bos moje nasvete spregledu. je ze tako da tisti ki kaj ve pocasi odneha.

Kriko ::

Tudi če mu je kdo dal kak pameten nasvet ni čudno da ga je spregledal, ko pa je ostaloh 98% stvari samih otročjih neumnosti. Jaz imam boljšo plato, ne kaj govoriš jaz jo imam, ker je tako reku uni, in ker tako piše.......bla,bla,bla
Res škoda da se z takimi zadevami počasi a vztrajno uničuje drugače pohvale vredni forum!!

Pisk ::

ja to bo vedno. hoces ali noces. pac spregledas bedarije in izvleces le bistvene podatke. saj gre nekako no :\
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

SkyNet ::

Vsi tisti, ki ste replyal pod krikota: Kakšni ste pa vi? Kritizirate kreganje ljudi o platah in nasploh pogovarjanje o nečem drugem v temah ki temu niso namenjene. Kaj pa počnete vi? V temi ki nosi naslov "Elite K7S5A težava" razglabljate o tem kako so eni čudni. A niste vi čudni? Če se mislite pogovarjat o tistih ki so čudni in nasploh lamerji, odprite svojo temo pa bodite veseli.
Ne pa da negodujete v popolnoma drugem topicu!


Meni se zdi pametnu tukajle zadevo zaključiti, kajti prišli smo do dna. Težava z elitko je bržkone odpravljena, jaz vem katero plato bom kupil in chucki verjetno ve, koga bo na gobec:)

Tišina! Pa božorno boserna!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Uporabnik ::

Pisk:
sm šu še enkrat prebrat kaj si napisal, sam je vse to kar si napisal zame neuporabno, ker sm vse kar piše že naredil, al pa ne morem, ker je kišta zalimana z garancijsko nalepko, tko da lahk samo mojstri mlacomovi notr šarjo. če bi bla kišta dejansko moja, se ne boj da nebi to že sam uredil, tko pa jst sam pomagam nekomu ki nima pojma o računalnikih, in ker vem kaj je to mlacom (tn kjer lahko kupš clo neki kar dela, če pa ne si pa oplel, ker se z vsemi štirimi branjo da bi kej zamenjal)

Kriko ::

Uporabnik!
Imaš prav, sam sem kupu računalnik pred pol leta pri Mlacomu in od takrat sem menjal grafično 2x (prvič so mi dali v zamenjavo pokvarjeno!), ventilator delal dva dni, IBM disk (delal dva tedna) trenutno pa imam na servisu DVD!!
No tudi sam sem imel nalepko zadaj, vendar sem jo odstranil, ker to je le trgovski trik, da se vrneš k njim. Vsaka komponenta v računalniku ima garancijo neglede na nalepko, važno je le da jo sam ne odpiraš. To ti povem iz izkušenj saj komponente nosim k Mlacomu v uveljavo grancije posebej in ne komplet kišto, le račun prinesem s sabo!!
lp

Uporabnik ::

računalnik ni moj
če je nalepka gor je garancije 2 leti
če ne 1 leto na komponente
tist k ma comp pač hoče met garancijo 2 leti... no ja se bova že kej zmenla, pa sa mu jst to mal porihtam
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elite plata z sis735 ali sis745?

Oddelek: Kaj kupiti
201235 (1101) Boky
»

Katero plato naj izberem...

Oddelek: Kaj kupiti
171473 (1212) SN
»

ECS K7S5A plata za AMD?

Oddelek: Kaj kupiti
111407 (1139) [t502]
»

ECSKA DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
221419 (987) Boky
»

Joj no, kero plato naj nabavim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261451 (1116) tha_man

Več podobnih tem