» »

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Bluechriss ::

Če je v skrinjici dovolj denarja ali bi se tale kompletek splačal (stabilnost pa to pa kaka dobra igra).

JNC Big-Tower, 300Watt, ATX
Motherboard D850MV, i850
Intel P-IV 1.5GHz., 478Pin,Box
RIMM (Rambus)128MB, PC-800
RIMM (Rambus)128MB, PC-800
Floppy 3,5", 1,44MB, Mitsumi
41.1 GB IDE, IBM IC35L040
DVD 16x IDE,ASUS E616
ReWriter IDE Plextor W2410TA
ATI Radeon 8500

Dami ::

Če je v skrinjici še kej dnarja kup mal bolš procesor. Če ga pa ni, pa pozab na Intel. Kup Amd xp 1700+. Je dost bolš od P4 1.5.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

||_^_|| ::

vse je nahudo seksi, sam pr procesorju mal razmisl. mal teste poglej pa to pol boš pa vidu kaj ti bolj paše.

ChiefThunder ::

res... raje amd sistem... :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Bluechriss ::

Kakšen kompletek pa bi mi svetovali v cenovnem rangu prej opisanih stvari.( natancno),prosim.

dr.J ::

Nakup računalnika je v glavnem zapravljanje denarja, tudi če ga imaš dovolj. Čez dve leti ga niti nadgraditi ne moreš več, ali pa zelo težko.

Konfiguracija ni slaba; če vzameš P1.5 GHz, ga boš lahko čez čas nadgradil na Northwooda, ko se mu cena spusti na zemeljsko raven. Seveda pa razmisli, ali res delaš take stvari, da jim npr. Celeron 1.2 GHz ni kos.

jetam ::

Dobro ampak razmisli še malo o i845D čipsetu. Prišparaš pri MB in RAMu 15.000 ki jih potem lahko porabiš za P4 1.7GHz.

dr.J ::

DDR??? Kvečjemu DDR333, torej SiSov čipset.
Cena je trenutno zelo podobna.
Problem je namreč memory bandwidth, ne pa 100MHz več. 4.2 GBit/s pri RAMbusu prodi 2.1 GBit/s pri DDRu! P4 je za 4.2 GBit/s preslab, ker ne more obdelati toliko podatkov, pol toliko pa mu je premalo. Seveda to velja za aplikacije, ki niso FPU intenzivne. Če tvoje aplikacije VELIKO DELAJO Z REALNIMI ŠTEVILI, P4 NI DOBRA IZBIRA.
Sicer pa poglej primerjave na anandtechu in na tomshardware.

R0K ::

hja jst bi na tvojem mestu izbral neki tazga :

ATHLON XP 2000P+ (ki ga boš BP ruknil na 2ghz)
ABIT KR7A ATA100 DDR ATX
2x 256MB PC133 SDRAM
Floppy itaq nima veze kak je
Disk isti kt ga imaš ti v mislih (mogoče unga z 60GB)
DVDja se ti ne splača uzet 16x ker čist isti kurac kt pa 12x sam 5k sit več košta
3D PROPHET III Ti200 64MB DDR .. in jo rukneš na Ti500 in imaš ubistvu Radeona za 20k sit manj
TEAC CDRW 24/10/40

...kupi to in boš meu bolši sistem od tvojga...pa šeza novo miš pa tipkovnco ti bo ostal..

dr.J ::

SDRAM + XP2000+ ????? Halo!
8-O

Dami ::

Rok: mislim da ti ne boš spravu sdrama na to plato:D. Pa tud 2000+ je čist brezveze. Kupi tole:
-amd xp 1700+
-abit kr7a je predraga za moje pojme. mislim da ne bo nič hitreje delal k na eni elitki, ki je 3x cenej. torej ta bi bla zdele za silo, pol pa k pride via kt333 ven, pa nabavit pač eno na tem čipovju.
-ram: če boš vzeu elitko pol kupi 256sdrama, če pa kako na kt266a pa 256 ddr rama.
-dvd kr vzemu pioneer 106s
ostale stvari pa te k so že ble napisane
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

R0K ::

sorry sem se zmotil...seveda sem mislu 2x256 DDR ...


DAmi : preberi prvi post..denar ni problem...zakaj potem bi kupil XPja 1700+ ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

jetam ::

Dr.J: Na testih se je i845D izkazal za najbolj zanesljivega in hitrega. Testirani pa so bili SIS, VIA, ALi, Intel i850 in i845D. Nobenih problemov z driverji, stabilnost in hitrost. Kaj več bi si še želel?

dr.J ::

Jaz sem pred tremi tedni kupil naslednje:
AMD XP 1600+
Soyo K7V Dragon +
Matrox G450 + TVout
Pioneer DVD 116
256 MB DDR
IBM IC35 40 GB 7200 rpm
floppy, miš logitech wheel, tipkovnica kt2001.

Zadeva je hitrejša od P4 1.8 GHz + RDRAM.

Na plati je 6-kanalni zvok (Cmedia) + lan, pa
še en kup softvera dobiš zraven. Matrox ni
ravno za igre, pri TV out dodatku pa dobiš še
DVD player program.

Dami ::

Rok: denar je zmeri problem. Sej pa je napisal kak bi zgledal sistem z p4 1.5giga. Če ne bi bil problem, zakaj se pol sploh pogovarjamo o amd sistemu?? Kupi naj P4 2.2 Northwood pa bo, a ne?
Jst si zdele po komponentah kupujem komplet mašino in me bo pršl čez 300k (brez monitorja), pa bom vzel 1700+ in elitko. Kaj šele da bi 2000+ ter abitko. Pa tud če maš keš, morš tu pa tam mal škrt bit:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično?, Kaj bi vi vzel.neki izbire.......

Oddelek: Kaj kupiti
291630 (1141) Klemenn
»

Matična za P4 1.6A Northwood?

Oddelek: Strojna oprema
141408 (1101) royt
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734952 (3880) Mr.B
»

Kje kupiti DDR333

Oddelek: Strojna oprema
301754 (1350) kuglvinkl
»

DDR zmaguje!!!!!!!!!!!

Oddelek: Strojna oprema
261715 (1335) hatch

Več podobnih tem