» »

Router

Router

Guti ::

Zdravo!

Iščem nov router, pa bi vas prosil za nasvete,
kaj bi mi vi predlagali da naj kupim!

Zahteve:

-da bi vlekel vsaj skozi 2 steni
-da bi imel minimalno : 2 lan priključka in 2 wlan priključka
-da bi bil v nižjem cenovnem razredu
Namen:
-Uporabljal ga bom v hiši (cca.150m2)

Prosil bi tudi ce bi mi svetovali kje bi bilo najbolj pametno,
da bi postavil router v hiši da bi najbolj izkoristil wireless.

-Uporabljal bi tudi povezavo iz enega računalnika na drugega prek router-ja
(router pač kateri bi omogočal čim hitrejši prenos med računalnikoma)

Že v naprej se zahvaljujem!
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty
  • spremenilo: Guti ()

kulSMS ::

Predlagani v tej temi bodo OK.
Kateri brezzični router in kartice
recimo Buffalo WHR-HP-G54 (+ poceni je)

KandazaR ::

Najbolj optimalno bi bilo če ga postaviš v hodnik.
Glede routerja pa izber linksys wrt54GL, asus prmium ali pa že omenjenega buffala.

amigo_no1 ::

offtopic:
V katerem programu je narejen tloris stanovanja ?

IceIceBaby ::

Netgear wpn824 Rangemax MIMO. Pomoje boš težko našel router z boljšim dometom za podobno ceno (cca 100€).

Ali pa Netgear WNR834B, če si pripravljen plačati malo več (cca 160€). Ta pri meni doma dela skoraj po celi hiši (2 nadstropji po 150, 200m2 + na vrtu pred hiši kakšnih 50m stran).

Guti ::

kst.

Ta NETGEAR WPN824 se mi dopade pa tud cenovno ok.

zanimalo bi me kolko se ji lahko tukaj poveže wireless gor...
kolko pa prek lan-a...
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Guti ()

IceIceBaby ::

Imaš 4 priključke za kabel. Brezžično pa nevem koliko userjev prenese. Ampak pomoje več kot boš imel računalnikov na njem. Na firmi imamo trenutno ta router in 5 računalnikov gor pa kar precej prometa pa ni panike.

Guti ::

Hvala!
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Guti ::

Imam še eno prašanje :

Opazil sem da piše da nima full-duplex mode
pa me zanima kaj točno je to, pa če je pomembno!
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Mih@@ ::

Glas za Linksys WRT54GL. Najboljši 54G ruter na trgu, sploh ker imaš veliko izbiro alternativnih firmwareov za vsak okus.
Ahja... pa tudi mene zanima, v katerem programu je narisan tloris... :D

Guti ::

Mih@@ to predlagaš iz izkušenj ....
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

bluefish ::

offtopic: ne vem, s katerim programom je to narejeno, sem pa stvar že videl v katalogu montažnih hiš.

Mih@@ ::

Imam že drugega Linksysa (eden je pri selitvi ostal v stanovanju), imel pa sem tudi Asusa, Netgeara in nekaj poceni tajvanskega (in se ne spomnim znamke). Daleč najboljše izkušnje so z WRT54GL. Poznam tudi kup ljudi, ki ga imajo in so vsi zadovoljni. Sploh če ga hočeš nadgradit in kakšno naprednejšo nastavitev pošlihtat...

parasit ::

Meni dela Netgear WGR614 pa čeprav je samo 54Mbit in star 2 leti super. Če pa bi se sedaj odločil za nakup novega, bi kupil zagotovo tega Buffalo nagrajen z zlatim monitorjem 2007
To je to!

Dennis87 ::

Si bom sposodil temo :D

Tudi jaz iščem router,
sicer ne potrebujeam tako dobrega ...:))



- Pomembno mi je da je router tam kjer sem ga narisal in da bi mi wireless vlekel do prostora 5

- Prostor 2 je dolg približno 5 metrov

-Tudi gelde cene bi bilo dobro, če ne bi stal preveč

IceIceBaby ::

Če stene niso debele ravno pol metra bi na tako razdaljo moral delat vsak povprečen router. Poglej malo po spletnih trgovinah kakšna je ponudba in kaj ti ustreza.

Jaz ti priporočam Netgear 54mbps brezžični komplet, če želiš poceni varjanto. Cca 65€ (na enaa ali mimovrste še ceneje). V kompletu dobiš router in usb ključek.

Če hočeš malo močnejši signal in bolj zanesljivo povezavo pa lahko vzameš Rangemax MIMO komplet od Netgeara za 99€. Ta ti bo sigurno delal po celem stanovanju.

Veron ::

Priporočam Linksys WRT54GL za 73eur.

roli ::

Pri nas imamo stene debele približno 15cm in so betonske vendar mi tako kot je on nakazal ne bi vleklo do prostora 5. Kar me sicer jezi! Router pa je Buffalo whr-hp-54g!

Z zamenjavo antene imam signal boljši po ostalih prostorih vendar tam še vedno ni povezave. Omrežje sicer najdem vendar se ne morem nanj povezat.
http://www.r00li.com

Goldee ::

Full-Duplex

A full-duplex system allows communication in both directions, and unlike half-duplex, allows this to happen simultaneously. Land-line telephone networks are full-duplex since they allow both callers to speak and be heard at the same time. A good analogy for a full-duplex system would be a two lane road with one lane for each direction.


Vir: Wiki

Po domače - to pomeni, da lahko promet po mediju (utp kabel) poteka naenkrat v obe smeri. Router torej lahko naenkrat oddaja, ter sprejema pakete.

Rezultat je hitrejše delovanje.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

roli ::

Kaj pa, če delovanja sploh ni?
Fora je v tem, ker meni samo javi unable to connect.... Jaz vidim omrežje, vidim, da je zaščiteno... samo povezat se ne morem nanj zaradi očitno preslabega signala.
http://www.r00li.com

Dennis87 ::

CANYON brezžični USMERJEVALNIK CN-WF514M

- Kaj pa pravite na ta router.
- kak bi bilo z pokritostjo(do katerega prostora bi imel povazavo)

kulSMS ::

že dosti slabega sem slišal o CANYON-ovih routerjih.
Za točno tega pa ne vem.

OldSkul ::

Če hočeš probleme ga kar kupi, samo pol ne jamrat na forumu. Priporoča se Linksys WRT54GL ali Buffalo, nevem točno modela, na Mimovrste poglej, je itak samo en model.

Dennis87 ::

No če je tolo slabega za lišat o CANYON-ih potem raje nebi vzel tega

Kak pa je z tem Linksys WRT54GL ko si reko, kak bi to vleklo.
BI imel povezavo v prostoru 5.

Dennis87 ::

-Slišal sem še da je ta Netgear Rangemax full dober.
-sicer je dražji.
-Pa me zanima kaj mislite da se bolj splača glede na tiste prostore ko sem narisal.

Netgear ali Linksys

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dennis87 ()

IceIceBaby ::

Kot sem ti že zgoraj napisal.

Če hočeš maximalen domet in zanesljivost potem je pomoje Netgear rangemax prava izbira. Meni šiba po celi hiši v 2 nadstropjih pa še na vrtu :)

Če hočeš prilagodljivost kupiš kakšnega linksysa, in se malo igraš z custom firmwarom. Domet bo manjši kot pri netgearu ima pa DD-WRT ali kak drug firmware druge prednosti.

Dennis87 ::

No ja sej zato se mi glih gre da je to stanovanje cca. 60m2
in nočem zdaj nekaj preplačat netgeara ker nepotrebujem
povezave v spodnjem nadstropju in na dvorišču.

kajzer ::

Kupiš pa netgear-a pa dodatno anteno pa te pride približno enako...

Dennis87 ::

- am katerega netgeara mislis,
- jaz sn mel v mislih Rangemax za katerega mi je ze prijatelj povedo da ma zlo dober domet(že preveč za stanovanje)

IceIceBaby ::

Verjetno je mislil Linksysa + dodatno anteno. Te cenejši netgear routerji nimajo možnosti dodatnih anten.

Denis, odločitev je tvoja. Kot sem že napisal. Netgear bo imel dober domet in ti bo delal po celem stanovanju brez težav. Tudi v drugih sobah bo povezava stabilna in hitra. Te routerji so narejeni tako, da jih postaviš na mizo in pozabiš na njih.

Linksys ima slabši domet in na daljše razdalje bo povezava počasnejša in manj zanesljiva (čeprav v stanovanju bi vseeno moral delat tudi Linksys in vsak normalen router spodobne znamke) ima pa več možnosti za igračkanje.

Še vedno pa imaš možnost da vzameš od Netgeara WGR614, ki je navaden 54mbps router. Sicer ni tako razširljiv kot Linksys in nima MIMO tehnologije, ampak po stanovanju bi ti vseeno moral delati, je pa še cenejši od Linksysa (cca 60€ je v enaa komplet z usb ključkom).

Guti ::

odločil sem se za Netgear-a(RangMax), celotna hiša je pot wireless in še vrt
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Guti ()

Dugajs ::

Tudi jaz iščem router, imeti mora hitrost 108mb/s in tiskalniški strežnik. Najn bo povezanih 6 računalnikov(v hiši)

fitipaldi ::

Kaj pravite pa na Linksys wrv200?

wooted ::

>Pri nas imamo stene debele približno 15cm in so betonske vendar mi tako kot je on nakazal ne bi vleklo do prostora 5. Kar me sicer jezi! Router pa je Buffalo whr-hp-54g!



loool..v bunkerju ne bo nikol lovil:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

IceIceBaby ::

15cm betonska stena je daleč od bunkerja.

wooted ::

če so armiranobetonske stene zelo ovira signal

bluefish ::

ja, vendar pa je armiran beton predvsem za zunanje stene in ponavadi niti ne za hiše, bolj za visoke gradnje.

Infinity ::

lo bluefish to si se pa zmotu u moji soseski je v vsaki hiši uporablen armiran beton :\ če druzga ne so nosilen stene in plate iz tega :\

bluefish ::

to normalno, "navadne stene" pa ne.

wooted ::

infinity...vsaj plate so armirano betoske.. mam jst gradbeno narjeno pa vem kva je kej8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

wooted ::

aja..pa tej načrti so v autocadu narjeni pa pol naknadno pobarvani..mam čist isto pohištvo če kdo rabi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020891 (15092) broken/link
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879742 (6483) janezek67
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556597 (5353) gameby
»

Wireless router vs. AP (Acces Point)

Oddelek: Kaj kupiti
182103 (1760) Ballau

Več podobnih tem