» »

Maxtor 80 GB disk čez 55°C. Je to nevarno?

Maxtor 80 GB disk čez 55°C. Je to nevarno?

@ljash ::

Pozdrav!

Kot je razvidno že iz naslova teme imam Maxtorjev 80 GB disk z 2 MB pomnilnika. Na žalost je iz une serije, k so bli nekam "topli" :D , zdj sm ga pa še na tla ohišja pritrdu in ko mam še Radeona 9800PRO v kišti, še ta segreva celotno kišto in temperatura diska med delom (kopiranje/branje..) naraste preko 55 pa do 59°C (sicer ko ne dela je okrog 45°C).

Sicer je disk hlajen z Zalmanovim Heat Pipe-om, vendar kot kaže premalo, ali vendarle?

So po vašem te temperature že previsoke in ali je to nevarno, da bi disk šel v večna lovišča? :\

Model diska je 6Y080L0.

P.S.: Na Maxtorjevi strani nikjer ne piše, kakšne so deklarirane temperature ta ta model.
LP,
bmw-f1

Dr_M ::

ja skor mal velik je...tist heat pipe stran vrz, disk pa obesi nekam v 5.25" prostor pa en ventilator pred njega in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@ljash ::

Na žalost ga ne morm zaenkrat met v 5.25" reži, ker mam tm 3 CD,DVD(RW) enote. Ohišje je premajhno...

Ko dobim novga, bom itaq dau v 5.25" plac, sam dele pa ne bo šlo.
Obstaja še kšna rešitev (novega ohišja ne bom kupoval še 2 mesca).


LP,
bmw-f1

Vikking ::

jst mam tud maxtorja 40gb pa se isto segreva do 55 C. Pa dela skos vredi dokler ne bo enkrat ribnu :))

largie ::

data sheet

Temperature
Operating (°C) 5 to 55
Non-operating (°C) -40 to 71

dobro to za disk vsekakor ni, moj iz serije DiamondMax 16 je tudi delal pri 45-55 pa tu pa tam še stopinja ali dve več, preden sem zamenjal ohišje (zdaj malo nad 30, piha en zalman na uporu prek), pa imam kar nekaj bad sectorjev.

zee ::

Imel sem Maxtorja 40GB pa mi je iznenada crknil. mogoče tudi zaradi pregrevanja.

trenutno imam spet Maxtorja, vendar 80GB SATA, ki ima delovno temperaturo okrog 40 stopinj. Na več kot 45 pa sploh nisem prišel.

55 je dejansko prevroče za katerokoli komponento v škatli.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scorpia ::

Jaz mam maxtor 80gb 2mb, njegova normalna delovna temp. je bila od 50 do 60 C. Pred kakšna 2 meseca nazaj sem kupil dva ventilatorčka in nanj pritrdil in zdej ma disk ob normalnem delovanju 30-33 C. Ob obremenitvi nikoli ne preseže 40 C.

Mavrik ::

To je že kar precej. Moj disk ma trenutno 45 stopinj in se tudi tako drži.
The truth is rarely pure and never simple.

Realman ::

Tako kot so ze drugi napisali.Ce ti bo disk se dolgo laufal na taki temp. se lahko pocasi poslovis od njega.To je moje mnenje.Sem se pogovarjal z enim profijem.Serviser.KAj je razlog, da zadnje case toliko teh novih diskov crkuje.PA je rekel, da v vec kot 70% je kriva temp. diskov.Danes se vsi sistemi izredno grejejo, in ce nimas prevetrene kiste, potem diski dosegajo visoke temp. posledicno, precej krajsa zivljenska doba.Neka pa je seveda kriva tudi kaksna serijska napaka.
In moram reci, da se moram kar strinjat z njim.

Hux ::

Pa kak se toto bad sektorji ugotavlajo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575778 (3930) Grimlord
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412381 (1571) guest #44
»

Hlajenje trdih diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241938 (1380) jest10
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162346 (1920) Leo

Več podobnih tem