» »

SATA II WD2500KS 16MB

SATA II WD2500KS 16MB

rontajzel ::

pozdravljeni!

imam zgoraj omenjeni disk, in plato asus A8N-E ultra, ki podpira SATA II diske. disk mi vse noramalno dela, problema sta pa dva:
-pri uri mi skoz kaže ikoncica, kot da bi priklopil USB (imam naložene vse gonilnike, ki so bili priloženi)
-njegova delavna temperature se giblje okol 55°C (imam nameščen ventilator s sprednje stran, tako da piha direkno čezenj)

prosim za pomoč!
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TOP ::

Tisto kar ti kaže pri urci je normalno men tudi se pa da izklopt.Imam isti disk pa se mi MAX segreje na 38 stopinj pred njim imam pa 120 vent.S katerim programom si to gledal.

rontajzel ::

z everest ultimate edition, trenutno pri polni obremenjenosti 64°C, jst mam 8cm ventilator pred njim.
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TOP ::

Aha potem gledaš z istim programom kot jaz nekaj je narobe ne sme se toliko gret to je res čudno potipaj ga z roko ampak odzgoraj kjer je plošča NE odspodaj kjer je vezje.Men je ponavadi na 36 ob obremenitvi pa 38 kolk ventov še maš notri

rontajzel ::

čist komot ga lahko držim, mal je topu, nikol nima 60°C, po moje je neki narobe s tem termometrom :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

RC14 ::

Verjetno je res nekaj z odčitavanjem narobe, ker pri 60 stopinjah bi bil disk prav nesramno vroč. Jaz Imam WD Sata2 disk, ampak tistega z 8Mb predpomnilnika in imam temperaturo trenutno (ravnokar sem gledu) 36 stopinj, ob malo bolj vročem dnevu pa seveda več. Drugače pa dober disk, ni glasen in zelo hiter je.


Lp

IČA ::

Evo, se ravno zajebavam z inštalacijo tega diska in sem naletel na popolnoma enake težave.
Disk WD mi kaže 50°C , Hitachijev ata disk ki je nad njim pa 31°C, na otip pa sta oba približno enako topla zgoraj na plošči (bi rekel okoli 30°C), spredaj pa je 80mm ventilator.

Poleg tega, pa imam še težave z usposobitvijo, kakih driverjev nisem dobil zraven, plata pa je Asrock dual sata.

Glasen je pa nekoliko bolj kot stari Hitachi.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

eDDi ::

ti ta novi diski od wdja imajo mičken težavic z odčitavanjem temperature v določenih pogojih, mnenda naj bi v kratkem bil nov fw za te diske, ki bo to odpravil.

IČA ::

Aha, hvala.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

opeter ::

Uh, a je to hud problem..?
Ker sem pri enaa.com ogledoval en WD 250 GB/16 mb/SATA-II disk. Zdaj pa ne vem. Ker dodatnega ventilatorja ne bi želel nameščat za diske.
To bi bil drugi disk v računalniku.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IČA ::

Ne, drugače ni kakih problemov, samo ta s senzorjem, ostalo dela dobro.

Aja, pa malo sem mi zdi glasnejši kot stari disk.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

RC14 ::

Jaz imam WD 250 GB 8 mb SATA-II , pa je prav tih disk, tišji od hitachija 160 GB.
Kako je z temi 16 Mb varijantami ne vem, verjetno ni nobene razlike v primerjavi z 8MB diski. Pri odčitavanjem temperature pa nimam problemov. Očitno imajo res tile čist tanovi WD-ji probleme z odčitavanjem. Važno da v resnici ni vroč, odčitavanje gor ali dol.


Lp

opeter ::

Važno da v resnici ni vroč, odčitavanje gor ali dol.


No, saj to, imaš čisto prav (saj upam, ker načrtujem enega takšnega kupiti).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_spirit_ ::

Vidim da nisem edini s tem problemom.

Takrat ko sem prehajal na SATA2 sem hotel Maxtorja (ker sem jih imel vedno do zdaj in sem bil z njimi izdredno zadovolen), vendar jih v JAE takrat niso imelo.
Prodajalca sem vprašal kaj mi priporoča in je reku vse razen Maxtorja.
Jaz takoj zakaj?
On meni ker maxtorji se preveč grejejo.

Aha... seveda. Moj prejšni maxtor sata diamond 9 je imel 29 stopinj v mirovanju in 32 stopinj pod obremenitvijo z vsmerjenim ventilatorjem v njega. Ta WD, isti kot je napisan v naslovu, pa 52 stopinj v mirovanju in 58 stopinj pod obremenitvijo, z enakim ventilatorjem. Tudi na otip je toplejši.

Sem že mislu nazaj obiskat tega prodajalca, ampak se mi po pravici povedano ne da. Pa če smo že pri tem, tudi tišji ni od prejšnjega.


p.s. eDDi je napisal da ki je težava v fw. Se je zgodilo tačas kaj novega na tem področju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

_spirit_ ::

Za vse ki imate ta disk in vas zanima debata na WD forumu:
Link

jest10 ::

No moj ima 35-40 stopinj. Je brez hlajenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura diska

Oddelek: Strojna oprema
131769 (1514) zavajon
»

temperature WD vs Seagate

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101283 (1077) alexxxx
»

Temperatura diska

Oddelek: Strojna oprema
111268 (1042) M@73Y
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442550 (1727) Mr.B
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261952 (1326) CoolBits

Več podobnih tem