» »

reklamacija brez računa

reklamacija brez računa

slovencl ::

Je možno zahtevat reklamacijo brez računa? Nekaj sem kupil, in ima napako, zadevo sem ugotovil že naslednji dan, vendar pa ne najdem računa (najbrž sem ga vrgel stran). A lahko zahtevam, da mi še enkrat izpiše račun iz prejšnjega dneva?
  • spremenil: slovencl ()

koyotee ::

Zahtevaš lahko, vendar ti še enega računa nebo noben naredil...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ferdo ::

lahko, reci jim, da si založil račun, pa če ti lahko novega sprintajo.
In, ko imaš sedaj račun, lahko izvedeš reklamacijski postopek.

PS: trgovina, kjer si kupil izdelek ima v bazi podatkov tvoje ime in priimek s katerim si kupil ta izdelek, če kupuješ brez imena in priimka je pa druga pesem.
PPS: meni so še vedno novi račun sprintali..., dobro je, da se spoznaš na bonton. Če boš tečen ko driska boš zihr izvisel...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

kajpravis ::

Jaz sem ga izgubil ali zalogžil in v trgovini so mi ob reklamaciji lepo ponovno natisnili račun, le odrezek plačilne kartice sem pokazal, da so videli datum. Reklamacijo smo rešili zame zelo ugodno in moram pohvaliti trgovke v Intersport trgovini.

Lery ::

Vse trgovine morajo imeti arhiv računov. Pojdi v trgovino in jih prosi za kopijo računa, povej jim samo kateri dan si kupil pa bojo že poiskali.

Lp

'FireSTORM' ::

Sploh tam kjer imajo še "tipkarske stroje" za pisaje računov...
Sploh pa prodajalčeva dolžnost ni izdajat kopije računa.

Probaj naredit reklamacijo brez računa. Bil večkrat uspešen že na tak način ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

icek ::

Meni so v big bangu sprintali nov racun. In to ne tocno moj, ampak kar enega iz baze, ki je vseboval isti izdelek. Nato sem brez problema izvedel reklamacijo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

bastadu ::

Pri meni je bilo v BOF-u isto kot pri icek-u...

tey007 ::

Ali kdo ve, če je realno, da bi v določeni trgovini hranili račune za zadnja 3 leta in bi mi ga lahko (če jim podam št. računa) ponovno natisnili? Odrezek od bančne transakcije sem našel, na njem piše št. računa in nekateri ostali ID-ji, račun pa sem nekam založil.

Zheegec ::

Ogromna večina ima vse elektronsko že leta in leta, sploh če imaš številko računa ti ga brez težav sprintajo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Evolve ::

Ne vecina. Vsi morajo to imeti. Ce pride inspekcija in zahtev kopijo racuna ga mora prodajalec naji v fasciklu(Ce gre za zelo napredno firmo) oz ga potegnt iz programa za izdajo racuna.

Papirje kolikor je meni znano mora podjetje hraniti za obdobje 10 let(najbrz se motim ampak par let je zihr)

MIHAc27 ::

Mislim da je res nekaj okoli 10 let, definitivno pa vsaj 5.

Drugo je, ali bodo hoteli iskat račun. Če veš številko verjetno bodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Račun od Lidla za Parkside grinder

Oddelek: Loža
186357 (1180) CaqKa
»

Plačala sem eno pečico dobila drugo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312204 (9537) starfotr
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513891 (11563) kratos
»

BigBang - Reklamacija brez računa (Logitech K800)

Oddelek: Pomoč in nasveti
236553 (5386) Compufreek
»

Popravilo telefona galax s2 - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
161518 (1215) Hayabusa

Več podobnih tem