» »

Kako se znebiti nadležne alergije

Kako se znebiti nadležne alergije

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Imam dokaj resno težavo in sicer alergijo na alkohol, ki se kaže izključno tako, da že po enem kozarcu česar koli alkoholnega po obrazu dobim rdeče lise. To pijanih prijateljev ponavadi ne moti, je pa dokaj opazno kar se mojih staršev tiče, še posebej po dnevi in ker je pred mano zelo živahen teden, me zanima, kako bi lahko to stvar ukrotil.

Kot vidite so problem moji starši kar pomeni, da nisem polnoleten in tudi k zdravniku ne morem it s tako težavo :D

LP

John Abruzzi ::

Pač ne boš piu alkohola. Ne verjamem da so proti temu kakšni ukrepi. Drgač pa prvič slišm za izpuščaje, katere povzroča alkohol.



EDIT: Zakaj pa ne bi šel k zdravniku to je kar resn problemm.


LP!

Zgodovina sprememb…

jperc21 ::

Spravi se k zdravniku in naj testirajo proti čem si točno alergičen ( katero snov npr. v alkoholu ). Je pa res , da tudi jaz prvič slišim, da bi človek dobil izpuščaje od alkohola.

Je pa stvar resna.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

jperc21 ::

To si preberi

Alergija na alkohol

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

jperc21 ::

Torej v prihodnje brez alkohola.

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Turboslav ::

Ja znano je, da alkohol širi žile, in verjetno imaš kožo na obrazu bolj občutljivo, zato se tudi pojavi rdečica.... Se ti to pojavi pri katerikoli pijači, ali samo pri določenih?
Sir je dober

gzibret ::

Kupi si tablete proti alergiji (claritine, flonidan, letizen...), pojej eno, pol pa se ga napij. Brez recepta dobiš vse, še takšne doze, ki bi zadostovale za slona. Letizen je slabih 5 €, glih včeraj kupil, ker me svinjsko srbijo oči zadnje čase.

Če ti še tablete proti alergiji ne pomagajo, potem to ni alergija, ampak kaj drugega.
Vse je za neki dobr!

Icematxyz ::

Ja tablet se najej pa potem alkohola napij.

Pa problema nebo več.

lymph ::

Ja tablet se najej pa potem alkohola napij. Pa problema nebo več.


:D
"Belief is immune to counter example."

jperc21 ::

Tablete pa alkohol slaba kombinacija.

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

koyotee ::

samo antibiotiki + alko ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DimmniBurek ::

Jaz bi šel k dohtarju...
A morjo doma vse vedet? Kok se nč ne znajdete...
Pejdi nekam magar u Ljubljano(če nisi od tam) v "šoping" pejdi na Metelkovo, povej kak problem imaš in če lahko ne povejo doma... mislm da ti bojo ustregli, oz. nevem zakaj bi šli sploh govort... A zdej ne smeš niti ene pivičke spit kdaj pa kdaj?
There Is No Stronger Drug Than Reality

koyotee ::

Ne nesme, ker je alko pod 18 prepovedan
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gzibret ::

Antihistaminiki + alkohol ni noben problem. Sam jem te tablete in se ga tu pa tam tudi napijem, pa ni nič narobe. In tudi v navodilih nič ne piše, da nebi smel pit. Piše le, da odsvetujejo sočasno jemanje pomirjeval in da lahko pride do neželenih učinkov ob sočasnem jemanju zdravil proti astmi in bronhitisu.
Vse je za neki dobr!

Icematxyz ::

Fora je samo v tem da se smešno sliši to da svetujemo nekomu, kako se naj ga napije da mu nebo to škodilo.

Če morš bit pijan da se maš fajn ti tak ni pomoči.

Icematxyz ::

Ni takšne tablete sploh.

gzibret ::

Icematxyz - eh, ne moralizirajmo, nima smisla :P Vsaj jaz nisem pristojen za to, ko pa glih zdejle grem na piknik in vem, da ne bom pil sokeca :D
Vse je za neki dobr!

MihaFirst ::

Hvala za vse pametne in malo manj pametne nasvete.... Se strinjam s temle:
Ja znano je, da alkohol širi žile, in verjetno imaš kožo na obrazu bolj občutljivo, zato se tudi pojavi rdečica.... Se ti to pojavi pri katerikoli pijači, ali samo pri določenih?


Tako da hvala, Turboslav. Bom uporabil puder. :D

EDIT: jperc21, tudi tvoj link sem pogledal in puder je še vedno edina opcija... damn

Kako bi pa pospešil metabolizem alkohola? :\

Zgodovina sprememb…

Izi ::

To sploh ni alergija.
Alkohol vedno močno deluje na drobne kapilare obraza, ki se takoj močno razširijo, zato so vsi pijani ljudje vedno malo (ali precej) rdeči v obraz, kmalu zatem tudi oči postanejo močno krvave.
Po dolgotrajnem in prevelikem uživanju alkohola pa te kapilare enostavno popokajo in pravi pijanci so nato vedno precej vijolični in lisati v obraz.

Gre se samo zato, da imamo ljudje pač različno občutljivo ožilje, ampak na koncu se tiste značilne pijanske lise začno pojavljati prav pri vsakem.
Tukaj ni nobene rešitve, ker ne gre za alergijo.
Pač probaj koliko alkohola preneseš in se nato tega drži. Za probo spij eno pivo in se čez 10 minut poglej v ogledalo na WC-ju. Če si za tvoje pojme že preveč rdeč v obraz potem nehaj in v prihodnje raje ne uživaj alkohola, drugače pa nadaljuj z drugim pivom >:D in se čez nekaj časa spet poglej v ogledalo. Tako boš našel mejo koliko alkohola tvoje telo sploh prenese.
Ne pretiravaj, da ti kapilare ne popokajo, ker potem to traja tedne, da tiste rdeče lise začno bledeti.

Zavedaj se, da je alkohol strup in ne boš nič zamudil, če se ne boš stalno zastrupljal. Tisti kratkotrajni užitek, ki nastane pri množičnem odmiranju možganskih celic ni vreden mačka, ki te čaka naslednji dan :D
Da počasno in vztrajno razpadanje notranjih organov (ledvica, jetra, želodec,...) sploh ne omenjam, ker te se pa na zunaj ne vidijo dokler ni po kakšnih 10 letih že prepozno.
Sem imel že štiri prijatelje, ki so nas že zapustili, veljali so za zmerne pivce (pijan trikrat na teden), pa so odšli stari med 45 in 50 let. Ko so se pojavile prve težave in so odšli k zdravniku in dobili diagnozo: Alkohol je že tako načel notranje organe, da se pričakuje še okoli 2 leti življenja.
Pri vseh štirih je bila diagnoza časovno precej natančna :(

DimmniBurek ::

Če bi se ga res rad kdaj zapil in res nebi rad brez, pol je mogoče ena opcija tudi mamila:D . Mislim seveda na zelenje... Ni neka baš huda rešitev, samo jebiga, pomoje da en đoint manj škodi kot pa par piv ali neki alkoholnega da prideš v isto stanje... Pa še mačka nimaš drug dan in to...

Zdej ko praviš da nimaš še 18let. A doma ti ne dovoljo? Ker meni je fotr kdaj ponudu pivo tko pr mizi... Alpa kozarc vina... Ja no, sej, odvisno od staršev, se strinjam...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Izi ::

LOL :D
Ta je pa dobra, najbolj, da začneš kar z heroinom direkt v žilo, ne bo nobenih lis po obrazu pa še bolj zadane >:D

A doma ti ne dovoljo? Ker meni je fotr kdaj ponudu pivo tko pr mizi... Alpa kozarc vina...

Odvisno iz katerega konca si. Če si kakšen Štajerc ali Dolenec, potem ti oče že v zibki dudo namaka v Vino, da nehaš jokati :D

sidd ::

upi si tablete proti alergiji (claritine, flonidan, letizen...), pojej eno, pol pa se ga napij. Brez recepta dobiš vse, še takšne doze, ki bi zadostovale za slona. Letizen je slabih 5 €, glih včeraj kupil, ker me svinjsko srbijo oči zadnje čase.


gzibret, vem da je off topic, pa vseeno. Imam isti problem z očmi, pa me zanima če kaj pomaga? Sicer pa grem takov v torek v lekarno, ker enostavno ne moreš s takimi očmi nič naret.


lp
no idea for signature
signed
I

MihaFirst ::

Zdej ko praviš da nimaš še 18let. A doma ti ne dovoljo? Ker meni je fotr kdaj ponudu pivo tko pr mizi... Alpa kozarc vina... Ja no, sej, odvisno od staršev, se strinjam.


Hja, kdaj pa kdaj lahko spijem kako pivo, ampak to da pridem ob štirih pijan domov, tega pa ne podpirata niti oče niti mana in niti soseda :D

In sploh ni res da ne znam uživat brez alkohola... Samo včasih pa ne škodi :p

DimmniBurek ::

Poglej, če prideš ob 4h domov pijan, in razbijam po hiši, po možnosti pobruham pol kopalnce, tudi moj fotr ne bo glih navdušen... Ampak če pa pridem mal okajen je pa OK... Sej so bli tudi oni mulci in so se ga lih tko oni zapijali in verjetno tudi kakega skadili... Sej so bli u Hipi eri "aktualni":D
pač eno uro prej ko greš domov nehaš pit in to je to... Če pa prideš rdeč domov, pol kurc...
There Is No Stronger Drug Than Reality

nanoleet ::

@sidd: Verjetno kaj v zvezi s cvetnim prahom?

Poskusi Claritine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nanoleet ()

gzibret ::

sidd - trenutno jem letizen. Ne boš verjel, ampak ful pomaga. Zjutraj me oči srbijo na fula, pojem tabletko in čez 1 uro je čist OK, nobene alergije več. :)

Claritine sem tudi jedel, samo je letizen boljši.
Vse je za neki dobr!

sidd ::

Aha, hvala! MA zgleda da sem postal alergičen na prah in - mačke. Oz. samo na eno določeno mačko, od sestrične....
Bom šel jutri še na posvet v lekarno, pa nekaj uzel. Zdaj vsaj vemkaj mi je na izbiro približno. Hvala!

lp
no idea for signature
signed
I

sidd ::

Tako, trenutno na claritine, zadeva funkcionira.:))

lp
no idea for signature
signed
I

Roadkill ::

>> Claritine sem tudi jedel, samo je letizen boljši.

Lahko pojasniš razliko oziroma tisto, kar je boljše?

Že dve leti jem Claritine, pa sem zadovoljen. Nisem pa še probaval alternativ razen Flonidan, ki sem ga jedel pred tem, ki po moje ni pol kurca vreden - ni pomagal proti alergiji, je le uspaval.
Ü

gzibret ::

Večja doza je. Po claritine sem še vedno imel probleme, sicer v zmanjšanem obsegu, ampak vseeno. Po letizenu pa je čisto ok.
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preganjate alkoholnega mačka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14121713 (2831) Matev
»

Cvetni prah-zdravilo za alergijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117526 (15688) Roadkill
»

Srbenje

Oddelek: Loža
235315 (4792) poweroff
»

Kanadčanka umrla zaradi zdravil s spleta

Oddelek: Novice / Varnost
374868 (3156) AtaStrumf
»

Alergija na cvetni prah

Oddelek: Loža
432971 (2325) andper

Več podobnih tem