» »

Srbenje

Srbenje

lebang1 ::

No, ne vem če ima še kdo kakšen tak problem,
samo pri meni se dogaja da na enem travniku, pa če greš samo mimo,
dobiš naslednji dan predvsem na nogah neke rdeče pike ki zelo srbijo.
To se dogaja samo jeseni (ko pride na plano jesenski podlesek).

(nekdo je 2 uri tam nabiral orehe pa je moral k zdravniku saj je bil povsod opikan in ga srbeti... ful! :))

Če se je že kdo spopadel s tem in ve kako odpraviti oziroma kaj je sploh razlog tega naj pove.

LP

mtosev ::

verjetno imas alegrijo na nekaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lebang1 ::

To se dogaja vsakemu ki ki zaide na tisto področje....

win64 ::

bolhe?
Pa lahko bi ti tisti, ki je bil pri zdravniku kaj več povedal

lebang1 ::

samo jesenske bolhe ?!

jype ::

Am, to je nekaj drugega. Na vzhodnem pobočju Krima je polno tega, ampak se moraš kar precej dolgo tam zadrževati (in ja, deluje jeseni), da dobiš rdeče pike.

lebang1 ::

jah ali kdo ve kaj o tem, ker je res nadležna star... vsako leto isto.

PS: tam imamo tudi koze/ovce, pa se na njih vidi ko imajo rdeče okrog oči/ust.

poweroff ::

Hmm, to je ena zadeva, mislim, da neka žival, ki se "zaredi" na neki rastlini. Mislim, da hrastu. Pojdi do zdravnika, ti bodo povedali. Mislim, da je kar znana reč. Je pa precej zoprno srbenje. NA srečo zadeve še nisem doživel.
sudo poweroff

krneki0001 ::

To zadevo so prinesli iz argentine in se zaredi na hrastu. Zadeva ni nevarna, je pa zelo nadležna.

lebang1 ::

zanimivo...
to naj bi bile neke majhne živali?
obstaja potem kakšna stvar da se jih znebiš?

poweroff ::

Spomnil sem se. Hrastov sprevodni prelec. Gre za neke vrste gosenico, katere strupene dlačice povzročajo srbenje in vnetje kože.
sudo poweroff

krneki0001 ::

Ta zadeva je hrastu zelo škodljiva. Vidiš jo pa na hrastu ko se zaprede in so taki veliki zapredki na koncih vej narejeni. Tak hrast, če ha ne rešiš nadloge propade.

Pri nas je logar pokazal, da je okuženih par hrastov in da naj jih podremo, veje pa zakurimo, da bo zalega zgorela in da se ne bo razširilo še naprej na druge hraste.

Hrastov sprevodni prelec je izrazit škodljivec hrasta, ki gre v pomanjkanju hrane tudi na ostale listavce. Prisotnost hrastovega prelca v gozdu je lahko prepoznavna po gnezdih – zapredkih in po pajčevinastih sledeh, kjer so se gosenice premikale. Iz jajčec, ki so prezimile, se v maju izvalijo gosenice, ki živijo v skupnosti, ponoči v krošnjah dreves, čez dan v gnezdih – zapredkih. Ko na drevesu, na katerem so se izlegle, zmanjka hrane, se po tleh preselijo na drugo drevo. Zaskrbljujoče so lahko posledice zaradi strupenih dlačic, ki na gosenicah izraščajo iz temno rdečih peg. Dlačice so lahko lomljive, na koži pa povzročajo srbenje in vnetja. Strupenim dlačicam so izpostavljeni vsi, ki zahajajo v gozd, zlasti pa tisti, ki se tam zadržujejo dalj časa. Zato je bolje,da se predelov gozda, kjer so te gosenice, izognemo. V vetrovnem vremenu odsvetujejo tudi zadrževanje v bližini gozda.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

jype ::

Našel!







Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

jype ::

Ah, očitno je to avtohtono kitajska različica hrastovega prelca. Fotografiral sem tudi gosenico (ki je tudi strupena in povzroča rdeč izpuščaj) na krasu.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

lebang1 ::

zanimivo...
požgat vse :)

lebang1 ::

Če ima še kdo za karkoli za dodati k tej temi naj kar napiše...

gzibret ::

Meni se je to zadnjič naredilo pri nabiranju gob nekje na aluvialnih ravnicah Save na Gorenjskem. Dobil sem grde velike rdeče izpuščaje, ki so zelo srbeli. Trajalo pa je najmanj 1 teden... Sem prvo mislil, da je bil komar, samo pik komarja srbi dosti manj, kot tale zalega. Pa ožgala me je čez kavbojke!!!
Vse je za neki dobr!

imagodei ::

Madona, stopi v lekarno in zaprosi farmacevtko za Claritine ali Letizen. To so antihistaminiki, pomagajo proti alergiji.

Vsaka reakcija kože (telesa), kjer se pojavijo izpuščaji, rdečica, koprivnica ipd. na neko snov iz okolja, je načeloma alergična reakcija. Ko te piči komar in se ti naredi izpuščaj na mestu pika, je to alergična reakcija. V ohlapni definiciji enako velja za čebelje, osje ali sršenove pike, čeprav seveda ti piki povzročajo še bolečino. IOW, srbečica in oteklina je deloma posledica alergije, čeprav načeloma pri takšnih reakcijah ne govorimo o alergijah - o alergiji govorimo, ko po piku pride do bolj burnega ali sistemskega odziva (prekomerno otekanje na mestu pika, oteženo dihanje, izguba zavesti, anafilaktični šok...).

Skratka, piki žuželk velikokrat sprožajo alergično reakcijo. Sprehodi se no, do lekarne, in zaprosi za Claritine tablete ali mazilo, ki ga naneseš lokalno. Menda bi moralo pomagati.

Drugače je pa naslov teme primeren za kakšno grozljivko... ;)
- Hoc est qui sumus -

gzibret ::

Eh, je že v redu... Bolj kot claritine tukaj pomaga krema proti alergiji "Elocom", se dobi na recept...
Vse je za neki dobr!

jype ::

Elocom je kortikosteroid in itak "pozdravi" vse. Za enkratno uporabo pri akutnih težavah je čisto OK, za večkrat se mazat pa... preberi navodila.

;-) ::

No, ne vem če ima še kdo kakšen tak problem,
samo pri meni se dogaja da na enem travniku, pa če greš samo mimo,
dobiš naslednji dan predvsem na nogah neke rdeče pike ki zelo srbijo.
To se dogaja samo jeseni (ko pride na plano jesenski podlesek).

(nekdo je 2 uri tam nabiral orehe pa je moral k zdravniku saj je bil povsod opikan in ga srbeti... ful! :))

Če se je že kdo spopadel s tem in ve kako odpraviti oziroma kaj je sploh razlog tega naj pove.

LP


EE isto se meni dogaja. Drugače imam močno alergijo na cvetni prah v pomladnih mesecih, jeseni pa če grem v kratkih hlačah čez travnik dobim rdeče pikice po nogah, to zelo srbi, če se počohaš pa že kar peče. Občutka se neda opisat ker je pokočo-srbeč, v glavnem za znoret. Lani za trgatev sem skoraj znorel. Ne pomaga pa tuširanje in hladna voda. To ima učinek samo kratkotrajno, potem pa je še huje. Vzroka za problem nevem, nevem na kaj bi bil alergičen, zdravnica pa mi je dala samo Flonidan oz. Claritine zdaj se ne spomnim in rekla da jem po potrebi, kot že vem od spomladi.

Madona, stopi v lekarno in zaprosi farmacevtko za Claritine ali Letizen. To so antihistaminiki, pomagajo proti alergiji.


Smešno se mogoče sliši, samo nobena tableta mi pri alergiji ne pomaga, ne claritine, flonidan je itak ista sestava, letizen, potem sem neke žavbe iz italije naročal pa se me nič ne prime.

Najhuje je pomladi cvetni prah. Nos zamašen da nemorem dihat, oči rdeče in solzne da se mi kar sluz dela in vse megleno vidim. Po telesu pa izpuščaji srbeči.

imagodei ::

> "Smešno se mogoče sliši, samo nobena tableta mi pri alergiji ne pomaga, ne claritine, flonidan je itak ista sestava, letizen, potem sem neke žavbe iz italije naročal pa se me nič ne prime."

Hja, mogoče moraš pa probat kaj drugega... Telfast... Al pa Singulair, Aerius... Samo tedva slednja sta bolj za astmatične težave. No, pomagata tudi glede alergij.
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Ne ga lomit z Elocomom in ostalimi kortikosteroidi!
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cvetni prah-zdravilo za alergijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117483 (15645) Roadkill
»

Kako se znebiti nadležne alergije

Oddelek: Loža
297042 (6275) gzibret
»

Kanadčanka umrla zaradi zdravil s spleta

Oddelek: Novice / Varnost
374866 (3154) AtaStrumf
»

alergija?

Oddelek: Loža
61554 (1463) korposlav
»

Alergija na cvetni prah

Oddelek: Loža
432967 (2321) andper

Več podobnih tem