» »

Popoldanski s.p. - mesečni stroški

Popoldanski s.p. - mesečni stroški

Modri dirkač ::

Poigravam se z mislijo, da bi odprl popoldanski s.p., pa me zanima koliko je dejansko stroškov s tem; ob otvoritvi, mesečno, itd.
Everybody lies!

perci ::

Pavšalni prispevki cca 8k, vodenje transakcijskega računa cca 3k - to so čisti fiksni. Če boš vodil knjige, prištej še računovodstvo.

Modri dirkač ::

Hvala.
Everybody lies!

krho ::

Ko sem jaz to gledal 1mesec nazaj sem ugotovil, da ni razlike med popoldanskim sp in navadnim sp, vsaj kar se tiče plačevanja, tudi, če si redno zaposlen še 1x plačuješ vse (e.g zdrav. zavarovanje ipd...) prispevke, kar se mi zdi totalni kretenizem...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Mobidick ::

citat uporabnika iz drugega foruma:
popoldanski s.p se od navadnega razlikuje po tem, da si ne plačuje sam zdravstvenega zavarovanja in je zavarovan prek drugega naslova..(študent npr).

povezava

Sicer nisem bral vseh strani, tako da si naj tisti, ki ga zanima, prebere celotno zadevo, če je slučajno kdo negiral to poved.
The future is digital!

perci ::

Fantje, sp ki je zaposlen si ne rabi plačevat polnih prispevkov. Plačuje si samo pavšalne prispevke, ki znašajo cca 8k. Običajni prispevki znašajo cca 50 jurjev.

MEDENA ::

perci: obstajajo €.

Phoebus ::

Oh, če hočete evre, evo vam jih:

Obvezno je plačati:

- PIZ, 25,5€

in pa

- pavžal zdravstvo,2,91€ na mesec.

Odprtje te ne stane nič, računovodja stane toliko kot pač dobiš. Velja pa to le če si že zaposlen; v nasprotnem primeru moraš plačevati socialo / zdravstvo, kar pa nanese kar bistveno več.

Ecofin ::

Stroškov ob odprtju popoldanske dejavnosti ni, treba se je oglasiti na Ajpes in potem še na DURS.

Prispevki za popoldansko dejavnost znašajo za zdravstevno zavarovanje 2,91 eur, za pokojninsko zavarovanje pa 25,57 eur. To je za mesec maj. Prispevki se vsak mesec malo spreminjajo, ampak okvirno znašajo toliko kot sem napisala. Se pa ti prispevki bistveno razlikujejo od prispevkov za celodnevno dejavnost.

Poleg tega je treba med "državne" stroške prišteti še akontacijo, ki si jo na začetku sam določiš, glede na predviden dobiček, po koncu leta pa ko se naredi davčni obračun in ugotovi dejansko stanje dohodka, pa se izračuna dejanska akontacija. Akontacija pa se računa glede na dohodninsko lestvico. Glede na plačevanje akontacije med letom je potem odvisno ali se na koncu leta doplača ali pa vrne akontacija.

Stroški računovodstva so odvisni od števila prejetih in izdanih računov in vseh potrebnih dokumentov, ki jih mora imet računovodstvo, da lahko svoje delo opravlja brezhibno.

Če napišeš okvirno število dokumentov in obseg poslovanja, ti lahko napišem tudi okvirno ceno teh storitev.

DimmniBurek ::

Mene nekaj zanima. Doma imamo S.P.(fotr in mama oba hodita tudi v službo). Zdej pa se odločamo o nakupu novga avta(ni glih za potrebe s.p.-ja). Cimra sta me opozorila da se da na S.P. kupit, kar potem pride nekaj ceneje. Zdej pa me zanima, če se dejansko res splača, kje se prišpara, kako, je treba kam kaj prijavit. Vem da je od kolega fotr tako kupil avto, samo nevem točno kaj in kako...
Mi lahko kdo malo pomaga?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zimavc ::

Če sem prav informiran ti ni treba plačat davka če si s.p. ali pa d.o.o. Kar ti od polne cene odpade 20%. Sam znajo pa bit komplikacije glede tega, za kakšen namen bo stvar sp al privat.

DimmniBurek ::

Ma dvomm da kr ne plačaš davka.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zimavc ::

Sej pravim, da nevem, če je res. Lahko je sam kakšen procent popusta.

K0K0 ::

Če bo avto na sp si bosta mogla za vsako vožnjo pisat potne naloge oz plačevati neko akontacijo, ker se bo uporabljov tudi za privatne namene. DDV si lahko odbijaš samo na dostavna vozila. Torej kak kombi ali pickup.

krho ::

Am saj potni nalogi niso več obvezni?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tody ::

ja samo amortizacijo bosta mogla odštet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440087 (14962) Recordman
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013413 (8901) Vikking
»

Enostavno knjigovodstvo za popoldanski sp in ostale obveznosti

Oddelek: Loža
2616060 (15343) St235
»

Se splača ustanovit s.p.?

Oddelek: Loža
3510010 (8637) @nny
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522977 (17609) K0K0

Več podobnih tem