» »

ThermalRight 120 Ultra (extreme)

ThermalRight 120 Ultra (extreme)

Astral ::

Živio, pozdravi iz Hrvaške,

Iskam ThermalRight 120 Ultra cooler, zanima me če ga je mogoče kupiti v Sloveniji?

Mi za Hrvašku imamo site www.nabava.net na kateri imamo podatki od skoraj vse prodajalna v hrvaškoj, obstoječ podoben site za Slovenijo?

oprostite na mojem slabom slovenskom

hvala vam

pingec ::

Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

urban99 ::

cool-pc ga ima kot kaže na zalogi, samo ne vem, če pošiljajo po pošti na Hrvaško. Kontakt

So pa relativno blizu meje, če si kje s severa.

OZZY ::

A ne dobavlja cool-pc tud eni hrvaški trgovini ?
Go with the flow.

Astral ::

pozdravljeni!

jaz sem v Zagrebu ampak pošta ni važna ker bom prihajal v slovenijo in kupil, Sinja gorica 3 (cool-pc) mi odgovara
samo iz zanimanja, kolika bi bila cena pošte? (približno, če negdo ve)

hvala vam na odgovorima

OZZY ::

najbolj da kr na cool pc pišeš... E- MAIL
Go with the flow.

BoLhCa ::

@urban99 ne bo držalo:) tukaj je firma:P Par komadov je na zalogi, kot paket pa se ne pošilja na Hrvaško.

rk7254 ::

Če imaš katerega poznanega v SLO, ti lahko on kupi in pošlje paket...
Lep Pozdrav...

Astral ::

ja, vse je ok, imam prijatelje v Sloveniji, ni problem

še enkrat, zahvaljujem, pozdrav

urban99 ::

@BoLhCa - rofl, sploh nisem opazil, da imate svoj zemljevid na strani... po 03:00 AM surfam v text mode only :8)

RC14 ::

Zdravo.

Ta ThermalRight 120 Ultra (extreme) ma tiste vijake zraven za pritrditev na plato.
Mene pa zanima, kolk močno pa se to privijači, kako naj vem, kdaj je ravno prav oz dovolj privijačen hladilnik na procesor ?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

BoLhCa ::

Ko boš videl, da se je plata malo uvila, takrat je ok^^ resno.

m.i.h.a. ::

kater 12cm vent se pa splača kupiti za tega thermalrighta? da ni precenjen, da je tih in iz cool-pc trgovine

RC14 ::

Tile so baje uredu venti.

Zdj pa res ne vem, včeri sem zmontiru tega ThermalRight 120 Ultra (extreme) na E4300 pa sem mal navil, navil sem ga na 3330Mhz na 1.41V v biosu, pa mam nekam previsoke temperature, merjeno z coretemp in HW monitor in v idle mam Core 0 in 1 ~ 39 stopinj, na full load v programu OCCT pa mam ~ 68-70 stopinj, kar se mi zdi mal preveč, glede na to, da napetost ni visoka in tudi hladilnik je med boljšimi 8-O

Torej so previsoke temperature ane?

Namazal pa sem kr ono originalno pasto od ThermalRight ki sem jo dobu zraven, a je možno da je tok slaba pasta ?

Bi kaj pridobil, če bi gor namazu Artic Ceramique ali pa Artic Silver 5 termalno pasto ?

Vnaprej se zahvaljujem za kakšen nasvet;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

cole-22 ::

Ja to so kar slabe temp.
Glede past se ni treba bati ker bi pridobil bore malo.
Očitni nisi dobro zmontoral. Še enkrat in še enkrat dokler ne bodo nižje temp ;)

TomoSlo ::

M.I.H.A. Jest sem takrat po nasvetih kupu (v cool-pc) Blacksilenta xl2 120mm, ki je skor pol cenejši, pa je tih ko noč.Ti ga priporočam.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TomoSlo ()

bajker ::

RC14: preveri naleganje procesorja na hladilnik. Precej C2D 4xxx ima konkavne heatspreaderje, zato je lahko naleganje slabo in ti nobena pasta in montaža ne bosta pomagali kaj dosti. Malo pobrskaj, nekaj mesecev nazaj sem opisal ravnanje heatspreaderja.

RC14 ::

Torej misliš, da mi ne preostane drugega, kot da zbrusim heatspreader na ravni podlagi z vodobrusnim finim papirjem ?
Misliš, da ne bi kaj izboljšal temp, z boljšo pasto, recimo z Artic Silver 5 ?

Mal mi je čudno, ker ob full load, mi kaže temperature okoli 68-69 stopinj, hladilnik pa je cel popolnoma mlačen, niti čist spodaj ni topel, tk da 8-O . Iz idle na load temperature takoj skočijo iz 39 na ene 65 stopinj.

Ne vem kako bi zmanjšal temp, sicer niso kritične temp. ampak rad bi mel nižje, pa tudi navijal bi lahko naprej lažje.

Hladilnik je pritrjen do konca, kolikor pač dopuščajo tisti vzmetni vijaki.

Še kakšen predlog?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Urc ::

Mogoče senzor laže. Glede na to da je hladilnik mlačen... Pri takih °C kot jih ti opisuješ bi mogel biti že kar topel :)

matjaz23 ::

To sploh ni nujno, če je slab stik, ne odvaja toplote in je zato hladen, pod njim pa CPU "švica".
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

RC14 ::

Zdravo.

hmhm, danes sem probu cel hladilnik obrnat okol za 90 stopinj, torej tako, da zdej ventilator piha navzgor proti napajalniku (prej pa je pihal proti zadnji strani ohišja ) , dal sem tudi še manj paste na proc kot prej in stvar je ista oz zelo podobna, v idle ~ 39 stopinj, v full load ~ 67 stopinj, na 3222Mhz pri voltaži 1.39 V nastavljeno v biosu.

Sem probu tudi z roko potipat po 30 minutnem full loadu, hladilnik je popolnoma mlačen, tudi tist čist spodnji del hladilnika, tam ko se nalega hladilnik na procesor in cevke so popolnoma mlačne oz bi skor lahka reku da so hladne, pa kaj bi to lahko blo krivo ??8-O

Še kakšen predlog mogoče ?

Hladilnik je lepo nameščen na procesor, saj se nikjer ne naslanja in tudi z vijaki sem pritrdil do konca, kolikor pač omogoča pritrdilni mehanizem.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

m.i.h.a. ::

thx za predloge glede ventilatorjev

s kakšno drugo pasto si poizkusil?
je spodnji del hladilnika raven, ker tejle TR slovijo po ukrivljenem IHS?

Lahko poizkusiš z lapanjem, na tomshardware forumu sem zasledil, da je nekdo po brušenju izgubil 7-10˙C. Velika verjetnost je, da gre za podoben problem pri tebi, ker drugače ne vem kako bi si lahko razložil hladen hladilnik in pregrevanje procesorja.

lapped-ultra-extreme-pics-temp-results

sam imam namen naslednji teden tudi naročiti tale hladilnik in upam, da ne bo prihajalo do podobnih problemov

Edit: pa še brušenje HS na Q6600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

RC14 ::

Spodnji del hladilnika ni čist raven.

Ni mi jasno, zakaj imajo tile ThermalRight 120 Ultra ukrivljen spodnji del ? Kaj quad proci imajo ukrivljeno površino, da so tile hladilniki tako ukrivljeno narejeni ?

Torej mi ne preostane drugega, kot da zbrusim z finim papirjem spodnji del hladilnika ? Torej če prav zastopim postopek, se z zelo finim papirjem brusi ta spodnji del dokler ni raven oz do sijaja ane?

Pasto sem uporabil kar toThermalRight pasto , ki je bila priložena.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

TOP ::

Sam mam ta hladilnik že ene pol leta in mi hladi odlično nimam nikakršnih problemov.Ja jaz sem prvo uporabu original pasto,potle sem pa dal Silver 5 in razlika je bla 4 stopinje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

m.i.h.a. ::

jp...brusni papir granulacije recimo 400 prilepiš na ravno površino (steklo recimo) in z enakomernimi gibi in pritiskom premikaš hladilnik, nekateri krožijo, nekateri brusijo samo v eno stran,...glavno, da poravnaš površino
postopoma tudi zamenjaš brusni papir s kakšnim večje granulacije (600, 800,...), da površino še dodatno zgladiš. Moraš pa uporabljati vodo oz lahko tudi milnico pri brušenju, da ti sproti odstranjuje odbrušene delce.

sam bom verjetno kupil še arctic ceramique in Blacksilent XL2 120mm, sicer je verjetno tudi tisti scythe ok ampak je cena hladilnika že kar zasoljena

uporablja kdo dva venta na tem hladilniku? razlike z dvemi naj bi bile 3-5˙C, kakšne so vaše izkušnje?
Sicera pa v Antec 900 nima smisla pretiravati z venti, ker jih je itak že dovolj.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

TomoSlo ::

Ja jest tudi ta hladilnik uporabljam že ene pol leta na originalni priloženi pasti. Pri 1.550v v biosu ni šlo pri nobenem testu čez 60°c.Idle je pa ok.30°c. Imam pa Blacksilenta, ki se mi zdi glede na ceno odličen.

Jest mislim da pasta ne bi smela bit tolk kriva zato, ker vidim pri sebi. Sem pred dnevi menjal ohišje pa plato ven pa vse. Pri tem sem moral thermalrighta večkrat zavrteti ok. svoje osi pa potem nazaj. To za nameščeno pasto ziher ni bilo dobro, vendar sem zaenkrat pustil pri miru.


Danes preverim temperature in vidim, da so iste kot prej. Po tej logiki ne verjamem,da bi ti menjava paste kej dovolj pomagla. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TomoSlo ()

TOP ::

Kar se tiče zamenjave paste upliva,sam spet ne velik.Lahko računaš ene 8 stopinj,če daš Likvid pro,sam je jeba za razmazat.

RC14 ::

Res ne vem več v čem je fora. Verjetno bo res to problem, da ni dovolj stika med procom in hladilnikom.
. Sicer niso to kritične temperature, sam jezi me, da ne morem kaj dosti poviševat voltažo ker potem hitro temp. gre čez 70 stopinj, kar pa ni fajn.

Zakaj hudiča pa so potem tile hladilniki mal ven izbočeni, zdej me pa jebe to al pa mam js tak čudn procesor?
Verjetn bi se mi infinity bolje obnesel v mojem primeru ?

Brusu pa zaenkrat verjetn ne bom, nočem zgubit garancije na procu niti nočem "uničevat" hladilnika, vsaj zaenkrat ne.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

TomoSlo ::

Jest bi probal nazaj stock hladilnik pa primerjal za kolk temperature zrastejo. Če ti zrastejo 15-20°c je themalright ok in imaš pač vroč CPU ali pa temperaturni senzor ni točen.
Če ti zrastejo manj, nesi hladilnik nazaj saj je lahko tudi okvarjen kakšen heatpipe.8-O

BuBBle.D ::

RC14, starejše verzije coretempa so v navezi z E4xxx procesorji kazale 15 stopinj preveč. Poglej Tjunction v coretempu in če ti le-ta kaže 100 stopinj, ti ne kaže vredu. Mora bit 85.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

RC14 ::

Tjunction mi kaže 100 stopinj.
Uporabljam pa verzijo 0.95.0 , ker tazadnja verzija 0.95.4 beta mi ne dela, takoj ko hočem zagnat program, se mi restarta računalnik pa nimam pojma zakaj 8-O

Tudi CPUID Hardware monitor program mi kaže enake temperature kot Core temp, speed fan pa smartguardian pa spet podobne kažeta vendar dosti nižje kot cortemp , tk da zdej pa res ne vem kaj je res in kaj ne.8-O

V biosu mi kaže temperaturo cpuja ~36 stopinj.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

TomoSlo ::

Ja,meni v biosu isto kaže.:\

m.i.h.a. ::

sem danes montiral tega thermalrighta na Q6600 in se v kombinaciji z noisblocker XL2 obnese super. V primerjavi s stock intlovim hlajenjem so sedaj temperature nižje za 10-12C v idle, ob loadu pa ne dosežejo niti temperatur v idle s stock coolerjem. :D NB XL2 je res tih vent oz intlov cooler je glasen kot prasica, sprva sem misli, de je krivec za hrup delta na gf 8800.
TR 120U xtreme se brez problemov montira v Antec 900, lahko v horiz. ali pa v vertikalnem položaju, prostora je ravno prav. Uporabil sem kar priloženo TR pasto in vsaj zaenkrat ne vidim potrebe po boljši. Dno hladilnika ni povsem ravno, ampak ni niti tako zvito, da bi bilo potrebno brušenja, temperature so pa tudi OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

RC14 ::

Js sem danes zbrusil dno hladilnika tko da je zdej raven,tko da upam da jutri ali pa v soboto zmontiram in sprobam zadevo. Ko bom, poročam.
Kupil sem tudi artic MX-2 pasto, tko da resnično upam, da bodo temperature vsaj malo nižje kot so bile sedaj, saj se mi zdi , da so bile temperature absolutno previsoke za tako dober hladilnik (~69 stopinj na full load) na voltaži 1.39V .
Na voltaži 1.5V in 3400Mhz so temperature poskočile na 75 -77 stopinj, tko da.....:\


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

bajker ::

RC14, preden obupaš nad prikazanimi temperaturami, si preberi še tole: C2D temperature guide in si pravilno skalibriraj senzorje, ki znajo biti hudo nenatančni.
Sicer je TR 120 zakon, kle v firmi imam enega C2D E6850 na stock frekvenci (3 GHz) in ga z TR 120 hladim pasivno, torej na njem ni venta, vent je le na napajalniku in zadaj na ohišju in zadeva dela stabilno. Temperature so malo višje, a daleč od throtlanja.

Urc ::

Kakšne so temp.? Malo višje, hmm i dont think so... Pomoje morajo biti kar nekaj višje.. Če se laufa neke office programe pa to da proc sploh ni obremenjen in laufa na manjši frekvenci še še. Kakšna je pa temp. pri 100 % obremenitvi obeh jeder ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

cole-22 ::

Sam ste pa pacijenti :\ Ta hladilnik ima NAMENOMA ukrivljeno dno!!! Ker ponavadi je IHS na procu neraven in "navadni" hladilniki z ravno površino nimajo dobrega stika. Zato so pri Thermalrightu naredili ukrivljeno dno, da se lepše prilega na kriv IHS!
To je tako kot bi šel kladivo zbrusit, da bi bil raven. LOL

Urc ::

Jah bo pa treba še IHS zbrusit. Mene zanima s čim bi zbrusu ravno, ker z vodobrusnim papirjem se mi zdi da bo zmeraj mal okroglo in nikoli ravno...



S tem bi blo fajn, sam škoda k se neda vpet na magnet :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

cole-22 ::

Če boste IHS zbrusili je najbolje, da vodobrusni papir lepo nalimate z selotejpom na neko ravno površino (mizo, šipo) in lepo krožite. Bo čisto ravna povrčina.

m.i.h.a. ::

zakaj potem, če gre res za boljše prileganje procu, folk dobiva boljše rezultate z zbrušenimi hladilnikimi in tako slabe z zvitimi....in za razliko v stopinjah ni krivec ponikljana površina

sicer pa gre za napako v proizvodnji, je bilo omenjeno že na večih forumih, pač ne brusijo teh blokov potem ko jih sestavijo skupaj. Ukrivljenosti so pa pri nekaterih večje pri drugih pa manjše, definitivno pa ne gre za planirano ukrivljenost.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

RC14 ::

Včeraj sem skupi dal komp in sem probu, neki je razlike pri temperaturah, prej sem mel :

v idle ~39-40, zdj mam okoli 37,

na full load sem prej mel ~68-70, zdj pa je 61-63,

tk da sem zaenkrat zadovoljen, sicer pa bo še verjetn padla temperatura za kakšno stopinjo, ko pasta dobro začne delovati. Pa tudi to se zavedam, da imam js zelo toplo v sobi, okoli 28 stopinj mam sigurno.:)

Temperature bi lahka še znižal, če bi še procesor zbrusu, vendar ni kaj dosti kriva površina na procu in tudi nisem hotu zaradi garancije.

Sigurno je še kje kakšna rezerva za znižanje temperature, vendar se zdj ne bom več obremenjeval z tem.
Važno, da je temperatura pod 65 na full loadu :))

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695719 (4159) batista
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997260 (3665) kuglvinkl
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412074 (1451) delfinus
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402107 (1424) G@MER
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131398 (1205) delfinus

Več podobnih tem