» »

Vas nasvet hlajenja

Vas nasvet hlajenja

dwinxp ::

Lep pozdrav, danes pa bi vas rad se neki prasal :D :D :D

No takole trenutno mam montiran stock rebra + Vantec Tornado 80. Temperatura proca je na 3000rpm 55 stopinj, na 5500rpm pa 51 stopinj.
Proc je rahlo navit iz 2.08ghz na 2,3ghz ter ma voltazo 1,7V. Aja ohisje je Xaser 3 tako da hlajenje v njem je optimalno :D

No odločil sem se za zamenjavo reber na procu in s tem znizanju temperatur na njem. Tornadota bom seveda pustil :D .
No vprasanje kaj naj si raje izberem za hlajenje mojega mlincka:
- ThermalRight SLK 900A Povezava! - Revoltech Avalanche 2 Povezava 2 !
No vprasanje je ze logicno ker bi boljse hladil namrec sm v dilemi ker konkretnih testov za Revoltecha ni, cene ce bi jih kje najdu nebi pisu :\

Za vse primerjava in odgovore se vam zahvaljujem !! :D :D

Boki_ ::

Js bi uzel SLK900A.
I'm back

dwinxp ::

Aha thx za mnenje. Ti a mislis da pol bi lahko dosegel temperaturo pr idle na 3000 obratih tm okoli 40 stopinj ??

Eddy ::

Na 40 stopinj neboš nikoli prišel z zračnim hladilnikom... mogoče 45...

Pomoje...
www.ekwaterblocks.com

dwinxp ::

aha hm, ma jaz vodno mam mal strah stavit not :'( :'( da ne bo kej spuscalo k sm glih nabavu si novo ohisje procesor maticno in rame in ne bi rad spet daju nevem kolk dnarja za nove kose, zato bi raje z zracnim hlajenjem km prsu. Sam res bi rabu en zares dobr cooler, predvsem mislim rebra:D

Boki_ ::

Js sm imel z volcanom 12+ vedno pod 40°C. Mam pa zelo prezračeno ohišje in sobo.
I'm back

ghostkop ::

Kr vzam SLK900, jst mam ALX800 z tornadom na bartonu(oc.2,2Ghz), pa ne gre nikol full load čez 41°C, tut če mam Prime par urc pržgan, še vedno ne preseže.
PS:Sam zdej polet bo drgač:D , bo spet kr zahajcal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

boštjan ::

kaj pa SLK800?

zvitorepec ::

maticna: Epox 8k3a+
procesor: AMD XP 1800+ (Palomino)
hladilnik: Thermalright SK-7 + vent: Thermaltake Smart fan 2 @ 3000 rpm (s potenciometrom)
ram: GEIL value 512 MB, 3200
graficna: Sapphire Radeon 8500le @ 275/275
disk: Maxtor 40 GB 7200
cd-rw: Plextor 24/10/40
dvd-rom: Liteon LTD 166
zvocna: Creative live! 5.1
venti: 2x Power Logic PL80S12M, 27.55CFM @ 2500RPM (0,14A), 28.3dBA
os: Windows XP SP-1

idle: 42C @ 26C; load: 50C @ 27C (int. dioda)

P.S.: lansko poletje - max: 55C @ 34C comp. @ 37C ext.

Thermalright bo kar dobra izbira
HOWGH!

dwinxp ::

Zakon ste me prepricali, ceprav bi rad vseeno vidu kje kake teste za Avalanche 2 tko sam da vidim kaj zmore... a je kdo vidu kak spodoben test tega coolerja :) Drugaci pa bom kr vzel SLK900 tko upam da mi bo uspelo ga se mal navit zraven. sej fora je sam v tem da zdej bi jih rad znizu temperature ker bi pol se mal voltazo dvignu na 1.8 1.9 V in poizkusu ce bojo windowsi delali na 2600mhz 2500mhz... upam da okoli 50 - 60 stopinj max :D :D . Bom vidu kolk bo sreca dala :D :D THX!

dwinxp ::

Ow ow kej pa ta Thermaright SP97 ???? A sploh gre na Abit AN7 ?? Aja in se mu dosti pozna ce ma te hot-pipe...

MEDENA ::

TT S97 je najboljši odvajalnik toplote.........bom ga kupil 100%

dwinxp ::

ola tako se rece, pol je boljs vzet SP97 :D :D :D ce ti tko pravis aja kje bi se ga dalo dobit bolj poceni k na cool-pc ju je kar 15k 8-O ??

MEDENA ::

http://www.ap0calypse.com/showthread.ph...

jaz glej ..v tujini je cca 55€...ZDA nekje 55$...ampak PTT te zjebe....zadnjič je mel COOL-PC...akcije - 10% ...škoda,da nisi izkoristil vsaj PTT pokril...

dwinxp ::

Aja se to bi te rad prasu a misles da ta cooler gre na Abit AN7 uGuru ??

s5cougar ::

SP-97 ne bi dobil pri cool-pc, jih je ravno v času 10% popusta zmanjkalo. Sem ga sam tud hotel nabavit.;( Zdaj sem se pa odločil za Zalmana CNPS7000A-Cu. Za hudo silo bo shladil mobilno barton jedro>:D.
Errare humanum est.

MEDENA ::

dwinxp ::

Zakon je na seznamu, to bo zdej sam se akcija, ventilator mam ze Vantec Tornado 80mm tko da mislm da s temi rebri bom lahko se veliko iztisnu vn iz proca :D :D upam res da bom lahko bil na 2,6ghz na 50 stopinjah :)) :))

MEDENA ::

boš boš......samo pasto na novo dej gor...spucaj lepo prej...kaka artic silver 5 :)

dwinxp ::

dol s proca pasto, hm in ce ga okrusim, kriza, kej ne bi lahko sam cez dal novo termalno pasto ki se jo dobi zraven SP97 ??

MEDENA ::

No

Lepo palčko gor dvigneš... Vzameš proc... Socket a je easy verjemi mi.

Aja pa plato boš moral itak ven vzet!

Da boš lepše pritrdil cooler!

Zgodovina sprememb…

dwinxp ::

Ma ne ne to :d to sm ze naredu enim 15x k sm ze puhno racunalniku zlozu, bolj me skrbi kako dat termalno pasto ta staro dol s proca. A nebi lahko kr ces dal tanovo?

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

aja

ja vzam kako tanko krpico.....pa malce H2S04 :D

dwinxp ::

Ma sej navadno kr sm do sedaj vidu una termalna pasta, ko vzamem dol cooler jo ostane bore malo na CPU-ju, tko da bom obrisu sam okoli jedra... in jedro ne bom nic tiku sam dal novo termalno pasto gor pa to bo to.... no upam, kaj mislis ??

MEDENA ::

ja lahko pa daš proc v vodo pa malo deterđent :D

dwinxp ::

Jp pol skocm se do tatu prasat ce posodi 36k za nov procesor k sm unga malo opral tko k je bil umazan:d

Zgodovina sprememb…

smilyxx ::

Jst sm iz NB srebrno pasto dol jemal z eno krpico pa mal alkohola alpa acetona se mi zdi. Pa je šlo brez problema. Ne vem pa kako se to obnese na CPUju.

Lp
Save water.
drink beer.

smarty ::

Bom tukaj vprasal. Imam AMD 1700XP plata epox 8KH3A+ ter nekega starga zalmana gor in se mi greje na 46 stopinj.
Kateri cooler bi blo dobr gor namontirat? "Ucinkovitost/cena"

delfinus ::

Sem mel Zalmana 6000Cu. Sem nabavil Thermalright ALX800 + en vent YSTech na 3000 obratih. Je se mal tisji kot Zalman na 2800obr. Temperature so padle za cca. 9-10C na CPU.

lp, D.

smarty ::

Verjetn bom kar tega vzel ja. Je dost omenjen. Hvala za odgovore.0:)

MEDENA ::

delfincek: v primerjavi z 6000 CU ti je tok padlo ?

delfinus ::

Medena: Kot receno Ja. Poleg tega pa sem uporabil se default pasto, ki pride zraven Thermalrighta, s tem da sem predhodno vse lepo ocistil staro in jo res na tanko implementiral na jedro. Hladilnik je naravnost super.

lp, D.

MEDENA ::

mah men se pa ne da zdej plate ven dajat za inštalacijo takega coolerja ....

drugače si dal cca 8000 sit + kok za vent ? kje si nabavil ?

delfinus ::

Vse sem nabavil v Bofu, kjer imajo celo kolcijo teh Thermalrigtov. Ta ALX800 je eden najcenejsih. Po testih je samo 1C razlika med SLK900A, ki sem ga najprej mislil vzet.

Mislim, da je bila cena okrog 6000 SIT. Vzel sem pa tale vent, da vidis tocno oznako YS-Tech 3000 obr. KLIK. Tut to v Bofu, je bil pa 2000. Zadeva je celo tisja od Zalmanovega ZM-F2 92mm na 2800 obratih - to sem mel namrec prej. Je pa res nekaj, klipsna, ki se pritrdi na maticno je pa od Thermalrighta res trda, ko sam satan. Sem skoraj odbil kondenzator, ker mi je enkrat sraufciger zaplaval mimo od silne sile. Zalmana se v primerjavi z njim pritrdi kot putercek, ta Thermalright pa moras bit pravi bik, da ga pritrdis :) .

EDIT: Aja se to, plate ne rabis ven jemat. Samo odpres in pripnes.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

WhiteWolf ::

A si slucajn kdo lasti SP97 na NF7-S? Kaksne so izksunje?

MEDENA ::

mene tudi zanima :>

baje SP97 RULEZ :)

dwinxp ::

No jaz ga bom nabavu poleti.... cez kak mesec :D :D

boštjan ::

WhiteWolf&MEDENA,ja ga imam,skupaj s 92mm vantec tornado na 2500 obratih,mi pri 2250MHz kaže 38stopinj,41 pod loadom

MEDENA ::

boštjan: kaj pa 40dBA+ ? :D

WhiteWolf ::

Jaz sn ga tud nabavu.

Sam mi neke ni jasn. Na netu kaze da bi mogli bit dve ploscici. Ena posebej za NF7-S jaz sn pa dobil sam eno ploscico. Saj lepo pase sam eno luknjo na plosci pa mal pokrije in tam nisn mobu plate prsravfat. Mogoc bi mogu se enkrat nardit. Ker gre za kak mm navzkriz.

Drgac pa mam na 1.825 in 2400Mhz tam okol 52 ob full load, gor je pa 9cm Zalman

rfmw ::

@delfinček

težko verjamem, da je tale YS Tech res tako tih ventilator, kot praviš. Res je, da vsak po svoje oceni hrup, tako da je tebi mogoče tih, drugemu pa ne bi bil. Ne verjamem zato, ker ima kroglične ležaje, ki ponavadi ustvarijo nek ton, ne šum, ki je prav nadležen.

@boštjan

moj dobri stari V7+ mi hladi 2100 MHz @ 1.8 V na 43 'C>:D (samo imam zvrtano 120 mm luknjo v stranici, iz katere vleče zrak direkt iz sobe, ne pa kište). Zato pa me tudi ušesa bolijo, pa razmišljam o SLK + 92mm sleeve baring
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

delfinus ::

Jep to je stvar okusa kaj je tiho. Sam sem vedno na zracnem hlajenju in lahko zatrdim, da je tisji od Zalmana ZM-F2 92mm fan na 2800 obratih, ki sem ga nekoliko utisal celo z Fan Mateom. Tega Ys-Techa mam direktno na plato. Poleg tega je tisji od vseh TT Vulcanotov, ki sem jih imel priloznost spoznat. Sicer pa se vse da prilagoditi s FAN mateom. In si najdes dobro razmerje med glasnostjo in ucinkovitostjo hlajenja.

lp, D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201452 (1002) QuickShot
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121363 (1109) dwinxp
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402115 (1432) G@MER
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131404 (1211) delfinus
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351827 (1268) Grimlord

Več podobnih tem